„Tento zápas měl být pro nás tříbodový. Odpovídala tomu i předvedená hra, ale jelikož jsme soupeře pustili do dvougólového vedení, kdy se ve druhém poločase dostal dvakrát k naší bráně, tak jsme nakonec v závěru byli rádi za vyrovnání a za druhý bod v penaltovém rozstřelu," řekl po utkání kapitán Petr Chlumský.

Právě vy jste se nakonec stal hrdinou. Postavil jste se do brány k penaltovému rozstřelu a tři pokusy hostů zneškodnil. To jste si na penalty tolik věřil?
Na penalty si věřím. Již v minulosti jsem nějaké chytil.

Vybral jste si při pokusech hostujících hráčů stranu dopředu nebo jste čekal na směr střely?
S každým hráčem to bylo jiné. U někoho jsem si tipoval, u někoho čekal na směr tak, jak jsem to v dané chvíli cítil.

S chytáním máte již zkušenosti. Několikrát za kariéru jste se do brány postavil a docela s dobrým výsledkem.
V první sezoně, kdy Býchory postoupily do okresního přeboru a jely do Kozojed, nastala situace, kdy jsme neměli gólmana. První poločas chytal Lukáš Hartig a druhý já. Výsledek byl takový, že Lukáš skóroval, já chytil trestňák a odjížděli jsme se třemi body za výhru 1:0. Druhá zkušenost byla také v okresním přeboru, kdy jsme jeli hrát derby do Jestřabí Lhoty. Náš gólman byl vyloučen a kopala se na nás penalta za stavu 1:1, tak jsem se na ni postavil a chytil ji Karlovi Koubkovi, který dnes za nás hraje. Třetí gólmanská zkušenost byla za „B" tým Býchor. Opět v derby, tentokrát s Ovčáry. Za stavu 0:0 již v prodloužení na nás byla odpískána penalta, ke které se postavil starosta Machůrka a já mu ji chytil.

V klubu máte i béčko. Jak je možné, že jste neměli klasického brankáře?
V Býchorech máme tři brankáře. Bohužel se stalo, že ani jeden nemohl, a to buď z pracovních důvodů nebo z důvodů zdravotních.

Od začátku nastoupil do brány Láďa Funda, který jinak nastupuje v záloze. Jaký podle vás podal výkon?
V situaci, ve které jsme se před zápasem ocitli, jsme byli rádi, že se Láďa do té branky vůbec postavil. A nezklamal.

Byla to nezvyklá situace, která určitě nezůstala bez poznámek spoluhráčů nebo kamarádů. Už jste na svoji hlavu nějaké zaznamenal?
Nějaké vtípky proběhly, a to jak od hráčů, tak diváků, ale v euforii z otočeného zápasu a následnému zapíjení právě narozené dcery Ládi Fundy jsem je moc neregistroval (smích).

Býchorům se v letošní sezoně výsledkově nedaří. Proč?
Máte pravdu. Často slýcháme od diváků i od soupeřů, že naše hra neodpovídá postavení v tabulce. Ale bohužel nejsme v útoku efektivní a každé naše zaváhání soupeř potrestá.

V současné době jste na sestupových místech a nevypadá to moc dobře. Jak tuto situaci vnímáte v klubu?
Samozřejmě tuto situaci v klubu vnímáme, ale ve hře je ještě 27 bodů. Pro záchranu uděláme všechno. Jak říká jedno přísloví: zajíci se sčítají až po honu.

Jste klasickým příkladem toho, že s věkem se hráč posouvá z útoku do obrany. Začínal jste jako útočník a nyní nastupujete nejčastěji na pozici stopera. Který post vám sedí víc?
Vzhledem k úzkému kádru mužstva nastupuji na postu, kde je mě nejvíc potřeba. Tak to je vlastně po celou dobu mé fotbalové kariéry (smích).

Jste otcem dvou dětí. Jdou ve vašich šlépějích a sportují?
Se starším Davídkem, kterému je 4,5 roku, chodíme na zimák do školičky kolínských Kozlů, kde se učí bruslit. Letos na horách zkoušel lyže a v Býchorech chodí do fotbalové přípravky. Mladší Lukášek měl teď v březnu 3 roky, takže u všeho zatím jen asistuje (směje se).

O víkendu vás čeká duel v Lysé nad Labem. S jakým cílem do něj půjdete?
Do Lysé jedeme s cílem minimálně neprohrát.

Nastoupíte v bráně nebo na svém místě stopera?
To je dobrá otázka. Do neděle je ještě dlouhá doba. Ale pokud se všichni sejdeme, tak pravděpodobně na stoperu nebo střední záloze.

„Penaltový rozstřel je vždycky loterie. Býchory na něj poslaly do branky hráče z pole, který se s touto rolí popasoval vynikajícím způsobem. Naše první tři pokusy, které rozhodně nebyly špatně umístěné, dokázal zlikvidovat lépe, než kdejaký brankář," vysekl Chlumskému pochvalu hostující kouč Petr Samek.