Novým lídrem jsou Bečváry, které využily zaváhání Břežan II na půdě zachraňujícího se Týnce nad Labem. Živo bylo i na opačném pólu. Nejenže vyhrál Týnec, ale tři body slaví po dlouhé době také radimské béčko. To si na domácím hřišti poradilo s rezervou Červených Peček. Po dlouhé době tak mají Černého Petra hráči Třech Dvorů, kteří před vlastními diváky nestačili na liblický celek. Zápas Kouřim – Jestřabí Lhota se odehraje ve středu
 8. května.

Bečváry – Libodřice 3:0

„Zápas jsme chtěli vyhrát už proto, že na Libodřice se nám tradičně nedaří. Začali jsme aktivněji a do poločasu si vytvořili dvougólový náskok. Ve druhé půli jsme hru kontrolovali a snažili se nepustit soupeře do šancí, což se podařilo. Dokázali jsme si pohlídat dlouhé nákopy na hrotové hráče Libodřice a gól na konečných 3:0 byl odměnou za zodpovědný výkon," uvedl trenér Bečvár Josef Kuba.

„Po slibném začátku, kdy se hrál celkem pohledný fotbal a my měli několik šancí, které jsme ale neproměnili, tak přišel trest. Během deseti minut jsme po našich chybách inkasovali dva góly. Po  přestávce Bečváry přidaly nejen na agresivitě, ale i na skóre a poté se zápas spíš jen dohrával. My si musíme uvědomit, že se hraje na góly, které teď nějak špatně dáváme. Přestože si soupeř zasloužil vyhrát, musím vyzdvihnout perfektní výkon hlavního rozhodčí," uvedl vedoucí Libodřic Radek Šafránek.

Branky: 30. V. Holub, 40. Čáslava, 58. O. Holub. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: 4:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0.
Bečváry: Zavřel – Uher, O. Holub, T. Kubásek (63. Vanta), Hampl (80. Slezák) – Čáslava, Dědek, Černý, Jahoda – V.  Holub, Sikáček.
Libodřice: Jelínek – Medlen, Müller, Škopek (36. Pohanka), M. Šafránek (77. Mlázovský) – Košík, Pěkný, Novotný, Heverle – Sova, Pánek.

Radim B – Červené Pečky B 3:1

„Konečně se nám podařilo na jaře zabodovat, takže se zápasem samozřejmě spokojenost. Herně to pak bylo lepší určitě v první půli, kdy se nám podařilo vstřelit dva góly. Dostávali jsme se do šancí, hrozili ze standardek, ale i tak jsme svojí chybou darovali soupeři branku, která znamenala poločasové vedení pouze o gól. Druhá polovina už byla 
o něco slabší, zvláště po vystřídání dvou hráčů, kdy jsme se už asi trochu báli o výsledek a snažili se hlavně odvracet míče co nejdál od naší brány. Třetí vstřelený gól už nás pak ale uklidnil a zápas jsme 
v poklidu dotáhli do vítězného konce," oddechl si kapitán Radimi B Roman Procházka.

„Do Radimi jsme odjížděli 
v oslabené sestavě, ale s vírou v dobrý výsledek. Bohužel naše hra i nasazení neodpovídaly úrovni okresního přeboru, takže všechny body zůstaly domácím. Ti na tom nebyli 
o moc lépe, ale alespoň se po standardních situacích dokázali prosadit gólově. Všechny jejich branky padly po vysokých nákopech do našeho velkého vápna, kde jsme nedokázali ustrážit jejich hlavičkáře. Tento zápas musíme hodit rychle za hlavu a soustředit se na další, kde už musíme naplno bodovat, abychom se nedostali na sestupové příčky," uvedl vedoucí Červených Peček Miloš Zuza.

Branky: 20. a 82. I. Procházka, 35. Čábelka – 20. Převrátil. Rozhodčí: Lev. ŽK: 2:2. Diváci: 40. Poločas: 2:1.
Radim B: Urik – R. Procházka, Mašín, Hrodek (70. Machata), Šafránek – Havlík, Synek, Schnurpfeil, I. Procházka (85. Dejl) – Čábelka, M. Ružinský (46. Vaníček).
Červené Pečky B: Bláža – Koubský, Pokorný, Podnecký, Král – Charouzd (75. Meszároš), Bulíř, Rauch , Krátký (46. Kosík) – Převrátil , Kubelka.

Tři Dvory – Liblice 0:1

„Byl to vyrovnaný zápas. My měli více šancí vstřelit gól,  ale bohužel pravidlo nedáš –  dostaneš se osvědčilo. I přesto, že jsme prohráli, chci kluky pochválit za nasazení a bojovnost. Teď je potřeba pořádně se připravit na neděli, kdy doma hostíme Týnec nad Labem," podotkl trenér Třech Dvorů Vladimír Novák.

„Nepříliš pohledný zápas 
s množstvím osobních soubojů, z nichž některé patřily opravdu k těm velmi tvrdým. Jinak se hrálo hlavně mezi šestnáctkami s minimem šancí. Domácí hrozili hlavně po standardních situacích. Po jedné měli i největší šanci první půle, kdy se ale vyznamenal náš gólman a skvělým zákrokem nás podržel. Ale ani tohle nás neprobralo a stále jsme působili značně zakřiknutě. Hlavně v druhé půli měli domácí míč více na svých kopačkách a některé závary po standardkách vypadaly dost nebezpečně. My měli minimum šancí, ale na rozdíl od domácích jsme byli produktivnější a Vlkovi se nakonec podařilo hlavou rozvlnit síť a rozhodnout tak o naší výhře. Dnes určitě nevyhrál lepší tým, ale šťastnější, ale i to 
k fotbalu patří. My jsme rádi, že jsme úspěšně zvládli sérii tří venkovních zápasů s devíti body a snad definitivně potvrdili naši záchranu," řekl 
s úsměvem vedoucí liblického týmu Jiří Pospíchal.

Branka: 78. Vlk. Rozhodčí: Burda. ŽK: 2:3. Diváci: 90. Poločas: 0:0.
Tři Dvory: Řehák – Plachý (50. Kukal), Dohanič, Doležal – Bašista, Stempák, Svoboda (80. Kváča), Kubera – Josef Malý, Pokorný, Krucký (50. Landa).
Liblice: Lanč – Fott, Šmejkal, Sobotka, Vávra – Pačes, Vlk, Bázlík (54. J. Nouzák), Kovačka (66. F. Řípa) – Nekola (86. Vondrášek), Hrstka.

Velký Osek – FK Kolín B 1:4

„V jarní části soutěže k nám přijel zatím nejlepší soupeř a od začátku nás přehrával rychlostí i pohybem. Svoji převahu dokázal využít i brankově. Nám svitla malá naděje, když se Polákovi podařilo vyrovnat ze standardní situace. Soupeř šel ale okamžitě opět do vedení, které si po zbytek poločasu bezpečně hlídal. Druhý poločas se dohrával již v poklidu. Šance byly na obou stranách, ale branka padla již jen jedna. Výsledek zcela odpovídá dění na hřišti," sportovně přiznal vedoucí Velkého Oseka Jiří Sodoma.

„Utkání jsme odehráli velice dobře a konečně se prosadili i střelecky. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za nasazení a bojovnost," uvedl trenér kolínské rezervy Vít Mádle.

Branky: 20. Polák – 5. Hanuš, 21. a 29. Mikeš, 52. Michálek. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: 2:1. Diváci: 40. Poločas: 1:3.
Velký Osek: R. Durdil – Jan Adamec, Polák, Syřínek, Bezucha (60. Čech) – M. Koška (46. L. Durdil), Pfeifer, D. Adamec, Kvasnička (71. Lambert) – Jaroslav Adamec, Koubek.
FK Kolín B: Cink – Roth, R. Biško, Lapšanský (46. Richtár), Kafka – Urban, Michálek (65. Tichý),  Kesner, Linhart (59. Horálek) – Hanuš, Mikeš.

Týnec nad Labem – Břežany II 4:3

„Pro nás důležitý a těžký zápas jsme zvládli. Divákům se musel líbit, bylo k vidění dost branek, nasazení, bojovnost a bohužel i červené karty. Hráli jsme tak, jak se má hrát o záchranu. Hosté byli asi fotbalovější, ale za tu bojovnost jsme si to vítězství zasloužili o trochu víc. Musím hráčům poděkovat a doufám, že to potvrdíme v dalším kole," uvedl kapitán Týnce nad Labem Jiří Sýkora.

„Další utkání, které jsme si prohráli sami dalšími individuálními chybami. Soupeře jsme vždy pustili do jednobrankového vedení. Třikrát se nám podařilo výsledek dotáhnout, ale domácí tentokrát byli šťastnější a o jeden gól vyhráli," konstatoval vedoucí Břežan II Vladislav Pikner.

Branky: 18. Novotný, 31. Kovanda, 54. a 74. J. Sýkora (1 z PK) – 10. Volf, 44. a 62. Milner. Rozhodčí: Grund. ŽK: 5:4. ČK: 40. Zámiš –  65. R. Pikner. Diváci: 99. Poločas: 2:2.
Týnec: Brunclík – Kovanda, J. Sýkora, J. Váša, Čopjak – Kučera (46. Homba), Horák (78. Stolarik), Lambev, Zámiš   – Novotný, Žiga.
Břežany II: R. Pikner – Trejbal, Svoboda, Valenta, Jansta – Štolc (50. Karban), Volf, M. Pikner, Moško (75. Hladík) – Milner, Musílek.

AFK Pečky – Konárovice 6:0

„Soupeř urputně vzdoroval až do 42. minuty, kdy jeden 
z hráčů Konárovic  zahrál rukou a my se z penalty ujali vedení. Do šatny jsme přidali ještě druhou bankou. Po změně stran bylo otázkou, kolik vstřelíme ještě gólů," uvedl trenér Peček František Hovorka. „Jsem rád, že jsme Konárovicím vrátili porážku 
z podzimu, kdy jsme tam podlehli 2:5 a našim divákům ukázali, že umíme dobře hrát i na domácím hřišti," dodal.

Branky: 42. J. Hovorka z PK, 45. R. Hovorka, 55. Růžička st., 63. Chochola, 68. Růžička ml., 82. Cihlář z PK. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0.
AFK Pečky: Cihlář – Železný, Kysel, J. Hovorka, Ontl – Konůpek, Mužík (69. Materna), T. Hovorka, Chochola – R. Hovorka (56. Růžička ml.), Růžička st..
Konárovice: Svoboda – R. Černík, Kahoun, Vokoun – Kopecký, Havlíček, Plachý, Sojka – M. Černík, Žídek (46. Brunclík), Stempák.