Velký Osek - Jestřabí Lhota 3:3 (PK 2:4)

„Soupeř byl od začátku jistější, více pracoval s míčem a po právu si v prvním poločase vybudoval jednobrankový náskok. Když ho na začátku druhého poločasu navýšil, zdálo se, že je rozhodnuto. Nám se však v závěru podařilo se štěstím vyrovnat. Penaltový rozstřel jsme jako tradičně nezvládli," konstatoval asistent Velkého Oseka Jiří Sodoma.

„Kromě gólu jsme měli v prvním poločase ještě tři obrovské šance. Druhý poločas už byl vyrovnanější. Ke dvěma bodům nám výrazně pomohl rozhodčí Zuskin, který na nás sice odpískal dvě penalty, ale měly být čtyři. Dva brutální zákroky v našem vápně velkoryse přehlédl. Zápasu také pomohlo delegování pomezních rozhodčích z vyšších soutěží Nováka a Melichara, kteří si s hlavním výborně rozuměli," řekl ironicky trenér Jestřabí Lhoty František Machurka.

Branky: 60. a 92. Pechanec (obě z PK), 80. Koubek – 17. Kesner, 47. Kubíček, 67. Kureš. Poločas: 0:1.
Velký Osek: Kalinec – Drahovzal (74. M. Černý), Pechanec, Sixta, Špaček (74. S. Karban) – Koška, Šmiřák, Mašek, J. Karban (85. Belza) – Lambert, Koubek.
Jestřabí Lhota: Heres – Mikeš, Klička, Skalický, Hron – Kubíček, Kesner, Pavelka, Záhora – Kurš, Krupka.

Libodřice – Plaňany0:0 (PK 2:4)

„Plaňany byly nejslabším soupeřem, s kterým jsme dosud hráli. Celý zápas jsme kontrolovali hru, a měli i velké šance, hlavně v úvodu utkání. Ale pokud nedokážeme vstřelit branku i těm nejslabším soupeřům, nemůžeme pomýšlet na plný bodový zisk. Při penaltovém rozstřelu měly více štěstí Plaňany. Se dvěma body musejí být v Plaňanech víc než spokojeni. U nás vládla po zápase velmi špatná nálada," přiznal trenér Libodřic Lukáš Lanc.

„Do Libodřic jsme přijeli v dost slepené sestavě. Domácí byli celé utkání aktivnější a naštěstí pro nás své šance neproměnili. My jsme příliš možností neměli. Na penalty jsme byli lepší a bereme pro nás velmi důležité a nečekané dva body," uvedl kapitán Plaňan Petr Břichnáč.

Libodřice: Kolář – Škopek, Baško, Pohanka, Medlen – Šudy, Heverle, Sova (53. Mlázovský), Hovorka – Košík, Hrstka.
Plaňany: Hradecký – Andrašík, Češner, Grulich, Nykodým – Hanzálek, Kozdera, Švehla, M. Freund, Málek (64. Břichnáč) – T. Freund (89. Jambor).

Pečky – Kouřim 3:2

„Pro nás hodně specifický zápas, jelikož několik týdnů předem jsem na pozápasovém posezení souhlasil s tím, že naši stopeři Modrovič a Plaček odehrají jeden celý zápas na postech útočníků. Vybrali jsme zápas s Kouřimi, a jelikož jsme před zápasem nebyli ještě zachráněni, asi by s tím souhlasilo málo trenérů," poznamenal trenér Peček Petr Šafránek.

„Já mužstvo a hráče znám a tak jsem věřil, že to zvládnou, navíc tam byla velká hráčská motivace. Podařilo se zvítězit, když všechny branky dali útočníci a především dvě branky Modroviče v závěru zápasu nám přinesly tři body. Taky po zápase o tom dal všem na vědomí a jelikož o tom mluvil se všemi dlouho do noci, tak si myslím, že to vyprávěl i hvězdám na obloze, když se vracel domů. Zásluhu na vítězství má dvojice nových trenérů pro tento zápas – Konůpek, Modrovič – kteří mužstvo vedli již na tréninku a plně připravili mužstvo. Já byl pouhým pozorovatelem," dodal Šafránek.

„Sehráli jsme slušný zápas s velmi kvalitním soupeřem. Domácí mají hodně mladých, rychlých hráčů a to nám dělalo v prvním poločase problém. Několikrát jsme se nechali překopnout a jen díky špatnému zakončení domácích jsme prohrávali pouze o gól. Tři minuty před pauzou jsme domácí zaskočili z rohu a Holub srovnal. Ve druhém poločase jsme šli po mé střele do vedení, ale bohužel ho neudrželi. Domácí dvěma góly zápas otočili a naše šance na konci zápasu už zůstaly nevyužité," řekl trenér Kouřimi Martin Snížek.

Branky: 25. Plaček, 60. a 79. Modrovič – 42. Holub, 58. Snížek. Poločas: 1:1.
Pečky: Cihlář – Mužík, Růžička, Dolejš, Richter – Materna (75. Křivský), Konůpek, Novák, Štégl – Modrovič, Plaček (46. Jedlička, 89. Chudova).
Kouřim: L. Havránek – Novák, M. Havránek, Holub, Svoboda – Světnička, Snížek, Macháček, Paclík – Ružinský (67. Dufek), J. Keltner.

Jevany – Žiželice 2:5

„Zápas byl oboustranně útočný. Hosté se v 6. minutě ujali vedení. Náš tým měl hned na začátku utkání čtyři stoprocentní gólové šance, které jsme opět neproměnili. V 12. minutě zařídil vyrovnání Koula. Poté nám hosté udělili lekci z produktivity a ukázkovými akcemi navýšili skóre na 1:3. Naši druhou branku přidal Koula z pokutového kopu a snížil na rozdíl jediného gólu. Druhý poločas byl odrazem prvního. Bohužel branky vstřelili jen hosté. Nám zazvonila dvakrát tyč a další následné šance zůstaly nevyužity. Díky žalostným koncovkám se propadáme stále níže," posteskl si trenér Jevan Jan Lahoda.

„Do Jevan jsme odcestovali v dobrém složení a chtěli jsme si odvézt všechny tři body. Začátek zápasu nabídl několik šancí na obou stranách, ale do vedení jsme se dostali právě my. Domácí dokázali skóre ještě do přestávky zkorigovat, ale ve druhém poločase už padaly branky jen po našich šancích. Slušný výkon a dobré tři body," potěšilo vedoucího Žiželic Jiřího Novotného.

Branky: 12. a 39. z PK Koula – 6. a 80. D. Živný, 17. Scháněl, 25. Korčák, 65. Apiján. Poločas: 2:3.
Jevany: Trázník – Machek, Krejčík st., Čechák, Chaloupka – Novák (62. Pacourek), Krákora, Bečvařík, Sochůrek – Janouch (73. Krejčík ml.), Koula (80. Moravec).
Žiželice: Mical – Janata (75. Midloch), Bubeník, Hůlka, Chlupáč – Novotný, M. Živný (12. Scháněl), D. Živný, Korčák – Lekeš, Apiján.

Konárovice – Nučice 0:1

„Pro nás důležité utkání o přežití v okrese jsme prohráli. Výkonnostně na to momentálně nemáme a psychika není optimální. Takhle se okres nedá hrát a musím uznat, že spoustu hráčů ho ani nechce hrát. Zápas byl remízový, ale Nučice měly větší touhu po vítězství. To se bohužel opakuji po každém zápase, ale je to tak," hlesl trenér Konárovic Petr Jandák.

„V Konárovicích jsme museli bodovat, protože jsme ohroženi sestupem. Musím pochválit celé mužstvo za příkladnou bojovnost a vůli pro vítězství. Zaslouženě jsme si odvezli tři body. Chtěl bych pochválit rozhodčího za dobré řízení zápasu," uvedl asistent Nučic Jan Hodík.

Branka: 77. Chromý z PK. Poločas: 0:0.
Konárovice: Ernyger – R. Černík (46. Jandák), Kahoun, Brunclík, Plachý – Vokoun, Sojka, Havlíček (67. Žídek), Kopecký – Patočka, Marek.
Nučice: T. Krutský – Šulc, Podolák, Vedral, Kočí – Kulhavý (21. Nevšímal ml.), Chromý, Bradáč (85. Zápotocký), Novák – Kubalík, Hervert.

Zásmuky – Krakovany 3:2

„Myslím, že jsme odehráli nejlepší utkání, na domácím trávníku se nám podařilo poprvé naplno bodovat. Dařilo se nám kombinovat a dostávali jsme se do zakončení. Za první poločas jsme měli tolik střel, jako za celou sezónu. Ani hosté ale nezůstávali v zakončení pozadu. Šance střídala šanci. Nakonec jsme byli šťastnější my a udrželi vedení. Jsem rád, že kluci bojují a užívají si spolu s věrnými diváky poslední zápasy v okresním přeboru," řekl trenér Zásmuk Martin Čapek.

„V utkání v Zásmukách jsme navázali na výsledkovou mizérii, která nás provází v jarních utkáních na venkovních hřištích. Ve vyrovnaném utkání jsme inkasovali již v první minutě po nepochopitelné chybě našeho obránce. Během dvaceti minut jsme výsledek otočili Chvojkou a Robovským. Za tohoto stavu jsme měli dvě dobré příležitosti navýšit skóre, což se nám nepodařilo. Domácí ve druhém poločase výsledek obrátili. Náš závěrečný nápor vyrovnání nepřinesl. Bez bodového zisku a navíc ke třem zraněným hráčům, kteří se zranili v průběhu minulého týdne a nemohli nastoupit k utkání, přibyli další dva, kteří v průběhu utkání odstoupili," podotkl trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

Branky: 1. Lindner, 50. a 65. Chábera – 6. Chvojka David, 20. Robovský. Poločas: 1:2.
Zásmuky: Staš – Roth, Vondráček, Kraus, Vokáček – Derka (89. Čapek), Lindner, Benda, Chábera (90. Svoboda) – Borovička (59. Sobotka), Žemba (77. Skala).
Krakovany: L. Dostál – Šindelář, R. Tlučhoř, Robovský, Kutil (80. Špinka) – Pospíšil (80. Skokan), L. Tlučhoř, Antoš, Chvojka (70. Novotný) – A. Dostál, Sixta.

Tabulka

1. Bečváry⋌ 20 15 0 3  2 63:26 48
2. Jestřabí Lhota ⋌ 20 11 3 1  5 40:21 40
3. Žiželice⋌ 21 11 2 2  6 73:54 39
4. Krakovany ⋌ 21 10 1 2  8 64:40 34
5. Pečky⋌ 20  9 3 0  8 51:50 33
6. Jevany ⋌ 20 10 1 1  8 45:54 33
7. Libodřice ⋌ 20  7 4 2  7 57:48 31
8. Kouřim⋌ 21  6 4 2  9 46:50 28
9. Nučice⋌ 21  8 0 3 10 36:44 27
10. Plaňany ⋌ 20  7 2 2  9 38:50 27
11. Velký Osek⋌ 20  6 0 4 10 42:65 22
12. Konárovice ⋌ 20  6 0 0 14 33:59 18
13. Zásmuky ⋌ 20  2 4 2 12 39:66 16