A navíc má Pátek ve svém středu výborné střelce – Marek Ramšák dal v první polovině ročníku sedmnáct gólů, Martin Puk jen o tři méně. Tito dva borci zaujímají druhé a třetí místo v pořadí kanonýrů soutěže. Lepší byl už jen Pavel Pařízek z Jíkve. A Pátek nastřílel nejvíce gólů ze všech účastníků skupiny C – 48.

Snad každý tým v každé soutěži si přeje v přestávkách mezi sezonami posílit kádr nebo alespoň zvýšit konkurenci. Výjimkou není ani pátecký klub. A tomu se zadařilo, když alespoň jednoho hráče získal. „Nově jsme přivedli Jiřího Faltyse ze Strak, což byla naše priorita. V případě, že by se objevila možnost získat ještě nějakého zajímavého hráče, tak jí budeme řešit. Chceme mužstvo vhodně doplnit,“ řekl k příchodu nového borce a případnému dalšímu posílení trenér Pátku Tomáš Šercl.

Těšit ho může fakt, že z kádru nikdo neodešel. „V zimní přestávce nás nikdo neopustil. Jsme rádi, že se tým udržel pohromadě,“ řekl kouč.

Jeho celek začal přípravu hodně brzy a na jarní část sezony se chystá ve svém prostředí. „Přípravu jsme zahájili 16. ledna. A celá probíhá v domácích podmínkách v Pátku,“ přitakal Šercl, jehož družina neměla v plánu horské soustředění.

Matěj Peterka
Sokoleč uvolnila Peterku do Čáslavi. Je to obrovská ztráta, přiznal Provazník

Co je hlavní náplní celé přípravy? Na co se nejvíce kouč se svými svěřenci zaměřuje? „V přípravě se zaměřujeme hlavně na spolupráci hráčů a jejich součinnost v obraně i útoku,“ prozradil pátecký kormidelník, který bude sledovat formu fotbalistů i celého mužstva v šesti přípravných duelech. Některé z nich už pátecký tým odehrál. „Celkově máme šest přípravných utkání. Čtyři se soupeři z I.A třídy a dvě se soupeři z okresního přeboru. Doposud jsme hráli s Bohemií Poděbrady (prohra 2:3), Polaban Nymburk (2:2) a Luštěnice (prohra 1:4). Čekají nás ještě soupeři Dolní Počernice, TJ Straky a na generálku se domlouvá soupeř,“ řekl Šercl.

Co čekáte od přípravných zápasů vzhledem k síle a kvalitě soupeřů a co bude pro trenéra v těchto zápasech stěžejní? „Se soupeři z vyšších soutěží chceme zjistit, zda jsme schopni jim konkurovat a co nám případně schází. Poslední dva zápasy se soupeři z okresního přeboru mají sloužit k doladění správného složení týmu na začátek soutěže,“ dodal lodivod páteckého celku Tomáš Šercl.