S fotbalem začínal ve Veltrubech, kde ale dlouho nepůsobil. Stáhl si jej Kolín, kde kopal od žáčků po dorost. „Ve Veltrubech jsem byl jen hodně krátce. Dá se říci, že jsem s fotbalem začínal v Kolíně,“ uvedl sedmnáctiletý borec hrající za Tři Dvory, kam přestoupil v zimě. „Já jsem s fotbalem skončil. Jenže jsem si chtěl udržovat kondičku, udržovat se v pohybu, tak jsem zase začal hrát fotbal. A mám to z domova kousek,“ uvedl Kyral. Jeho důvod ukončení kariéry je prostý. „Po covidu zvítězila lenost,“ práskl na sebe autor pěti víkendových tref. „Začal jsem hrát zase asi po dvou nebo třech letech,“ podotkl obdivovatel Messiho.

close Michal Kyral info Zdroj: archiv M. Kyrala zoom_in Michal Kyral Bydlí v Konárovicích, tam ale svou kariéru nerestartoval. „V Konárovicích není dorost, tak jsem šel do Třech Dvorů. Navíc tam mám nějaké kluky, se kterým jsem hrál v Kolíně,“ řekl student kolínské stavební průmyslovky.

Že by se mu někdy podobný kousek povedl, to si nevybavuje. „Spíš jsem tohle nikdy nedokázal. Já jsem byl dříve obránce. Teď jsem šel do útoku a povedlo se,“ uvedl fanoušek fotbalového i hokejového Hradce Králové, který se právě v tomto městě narodil.

Čtyři góly stihl do přestávky, což je pozoruhodné. „Je to asi neobvyklé. A bylo to celkem rychlé. Dostal jsem dobré nahrávky,“ chválil spoluhráče Kyral. Ti mu zase po utkání gratulovali. „A říkali, že to bylo dobré,“ přidal. A čeká ho také přispění do hráčské kasy. „Pokuty na toto máme vypsané. Ale kolik to bude, to zatím nevím. Bude to ale drahé,“ zasmál se sedmnáctiletý mladík, jehož zálibou jsou bojové sporty. „Do klece bych ale spíše asi nešel. Nechávám to jen tak volně.“

V útoku Třech Dvorů má velkou konkurenci, tam řádí hlavně Jiří Fila. „Ten je hodně gólový,“ pochválil spoluhráče fotbalista, který je čerstvou Osobností Deníku. A také se má v týmu od koho učit. Zkušení Suchánek nebo bratři Kalivodové jsou toho jasnou zárukou. „Je co se naučit. Umí podržet, s nimi se hraje jiný fotbal. Můžeme se od nich něco naučit,“ dodal ještě dorostenec Michal Kyral.


Načítám tabulku ...