Polepy nemají lidi
To se bude hrát v Benešově, kde diváci v neděli (17) uvidí divizní souboj domácích s Polepy.
„Je to soutěžní utkání a z tohoto důvodu to pro nás význam má. Vzhledem k tomu, že bychom v dalším kole přivítali atraktivního soupeře, tak chceme určitě vyhrát,“ hlásí trenér Benešova Martin Bárta. „Jinak náš tým zůstal pohromadě, takže svoji kvalitu má. Určitě nastoupí kluci, kteří přišli z dorostu. Bude to spíš taková improvizovaná sestava, protože někteří hráči doléčují zranění. Vše ladíme hlavně na mistrovskou sezonu,“ dodal Bárta.
„Já jako trenér jedu do Benešova vyhrát,“ hlásí kouč Polep Jaroslav Bejlek, který je před utkáním trochu rozladěn z počtu hráčů ve svém kádru. „Bohužel nejsme tým jako některé kolem nás, které mají v přípravě pětadvacet hráčů. My ještě v pátek budeme pracovat na obnovení hostování hráčů, kteří u nás byli. Navíc bude záležet, v jakém stavu se ze své sobotní svatby vrátí záložník Lukáš Kmoch a někteří další jeho spoluhráči," řekl s úsměvem kouč Polep. "Uvidíme, jak to dopadne, jinak do Benešova pojedeme v jedenácti lidech. Musím říct, že nás to předkolo trošku zaskočilo. Spíš jsem počítal, že budeme hrát rovnou první kolo,“ dodal Bejlek.

Pohár bude svátkem
Také ve Štěchovicích na sebe v neděli (17) narazí dva divizionáři. Nováček soutěže vyzve pražský Vyšehrad. „Moc se těšíme, bude to pro nás svátek,“ přiznal sekretář divizního nováčka TJ Štěchovice Karel Holešta.
„ K utkání chceme přistoupit jako k mistráku, v žádném případě nechceme pohárový zápas vypustit, i když dva hráči ze základní sestavy budou trenérovi ještě chybět,“ přiznal Holešta. Ten ale bude mít k dispozici i čtyři posily do záložní řady a obrany.
„Navíc diváci jsou nažhaveni, vždyť tak vysoká soutěž, jako je divize nebo Ondrášovka Cup řízená ČMFS se u nás nikdy nehrála. Diváci jsou nažhaveni a věříme, že jich přijde v neděli hodně,“ dodal Holešta.

Vrchol klubové slávy
Do třetice se divizní mužstva utkají v Čelákovicích, kam v sobotu přicestuje Pěnčín – Turnov. „Chceme jít v poháru dál, takže cílem je vítězství,“ řekl před utkáním čelákovický sekretář klubu Milan Šikl. „V sestavě by nám neměl chybět ani Lokvenc,“ konstatoval sekretář.
Týmy se v této soutěži už střetly loni, kdy Union prohrál 1:3. Čelákovice tak budou chtít svému sokovi porážku oplatit. A také proto, že utkání se uskuteční v rámci oslav 90. výročí založení fotbalu v Čelákovicích. Ve 14.30 hodin se na stadionu U Hájku proti sobě postaví celky AC Sparta 90 a SK Slavia 90, kde nastoupí celá řada bývalých reprezentantů. Zápas Ondrášovka cupu začne v 17 hodin.
V dresu Unionu se nedají očekávat žádné změny. „Nastoupí hráči, kteří hráli na jaře. Z nových tváří zatím nikdo, ještě se rozhodne, kdo u nás zůstane,“ uvedl Šikl

Zápy zatím bez posil
Do hlavního města se v neděli (17) vydá nováček divize, Zápy. Čeká ho zde souboj s týmem pražského přeboru, Uhříněvsí.
„Do zápasu jdeme z plné zátěže. Začali jsme s tréninky před týdnem, takže hráči zatím nabírají fyzičku,“ uvedl kouč loňského vítěze krajského přeboru ze Záp Jaroslav Tesař.
Jedním dechem ale upozornil, že jeho tým nebere pohárové utkání jako zpestření letní dřiny: „Zápas chceme určitě vyhrát. V prvním kole bychom totiž přivítali třetiligové Ovčáry, což by bylo takové malé derby.“ Na divácky prestižní zápas by tak do Záp mohla přijít velmi solidní divácká návštěva.
V cestě však stojí ještě pražský tým, proti němuž vyběhne úřadující krajský mistr bez nových tvářích. „Některé hráče máme rozjednané, ale to je otázka až dalších týdnů,“ dodal Tesař.

Hřebeč očekává hukot
Zatímco předešlá čtyři utkání nemají jednoznačného favorita, poslední zápas ho má v divizní pražské Admiře.
V neděli (17) se ukáže na hřišti nováčka I. A třídy Hřebče, která postoupila do předkola jako poražený finalista krajské části. Tým takřka z periférie Kladna podlehl už divizním Zápům.
„Viděli jsme Admiru proti béčku Bohemky a byl to hukot. Mohla jim dát devět gólů,“ s velkým respektem uvedl hřebečský boss Štěpán Sádecký.
Pražané ale mají náročný program, což jejich soupeři trošku nahrává do karet. Hráli včera, v sobotu je čeká turnaj v Hořovicích a druhý den pohár ve Hřebči. „Z tohoto pohledu by to nemuselo být tak tragické. Budeme však šetřit hráče v rekonvalescenci. Mistráky budou důležitější,“ poznamenal Sádecký.
Hřebečtí budou mít k dispozici čtyři nové hráče, včetně gólmana s divizními zkušenostmi, jenž nahradí do Kladna se vracejícího Sedláka.