OKRESNÍ PŘEBOR: Nučice konečně bodovaly

Kolínsko /FOTOGALERIE/ – V okresním přeboru už není žádný tým, který je bez bodu. Konečně se dočkali také fotbalisté Nučic, kteří doma remizovali s Libodřicemi. Naopak suverénní je zatím Český Brod B. Nováček soutěže ve čtyřech kolech ještě neklopýtl.

15.9.2015

Z utkání Plaňany - Český Brod B (1:5).Foto: Deník/René Volf

Velký Osek – Třebovle 7:2

„Z kuloárních informací jsme věděli, my trenéři, že Třebovle má problém se sestavou. Našim hráčům jsme tuto informaci ale raději zatajili z obavy podcenění soupeře," uvedl trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

„Vydařil se nám úvod, kdy jsme hned z první akce skórovali a nahrála i další situace, kdy si dal soupeř vlastní branku. Tento náskok ale bohužel vedl k uspokojení a
k nepochopitelnému výpadku ve zbývající části prvního poločasu. Soupeř pohodlně vyrovnal a my nevěděli co hrát. Ve hře byl zmatek a z toho nás vysvobodila až hlavička Maška těsně před koncem prvního poločasu. Po důrazné domluvě během přestávky se naše hra výrazně zlepšila,
k čemuž také přispěl výborně hrající Polák, který do hry přinesl tolik potřebný klid. Vzápětí překrásnou střelou navýšil skóre Koška, soupeř zaznamenal další vlastní gól a skóre ještě narostlo zásluhou Bayera a Koubka. Podařilo se nám tedy získat povinné tři body, ale obávám se, že při výpadku, který nás postihl
v prvním poločase, by kvalitnější soupeř dokázal lépe zužitkovat a sebrat nám body v domácím prostředí," podotkl Sodoma.

„Na zápas jsme odjeli
v hodně kombinované sestavě. Chyběli nám hráči ze zálohy a obrany. A od začátku to také bylo ve hře znát. Domácí se ujali pohodlného vedení. Nám se však poté podařilo vyrovnat. Do kolen nás však srazil třetí nešťastný gól. Po změně stran jsme se už na víc nezmohli. Dokonce jsme si vstřelili dva vlastní góly. Byl také znát věkový rozdíl hráčů. Velký Osek má hodně mladý tým a to se po změně stran projevilo," řekl trenér Třebovle Josef Kocourek.

Branky: 2. J. Karban, 15. vlastní Růžek, 43. Mašek, 48. Koška, 55. vlastní Richter, 76. Bayer, 83. Koubek – 20. Homolka, 32. Dejl. Rozhodčí: Baroch. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 3:2.
Velký Osek: Kalinec – Špaček (63. Jan Adamec), L. Černý, Plášil, Šmiřák (46. Polák) – Koubek, D. Adamec, M. Koška, Mašek, Karban (72. M. Černý) – Bayer.
Třebovle: Pokorný – Růžek, Richter, Němec, Homolka – Andrašík, Dušek, Bílek, Dejl – Blaščok, Honc (30. Vnuk).

Jevany – Zásmuky 0:4

„Myslím si, že zápas nebyl tak jednoznačný, jak ukazuje výsledek. Hosté trestali naše hrubé chyby, kterých bylo na jedno utkání až moc. Naše snažení zůstalo bez úspěchu. Nedařila se nám kombinace a nakopávání balonu na Koulu s Popelkou také nic nepřineslo," uvedl vedoucí Jevan Radek Jandl.

„Dnešní utkání se hodnotí dobře.Vezeme tři body z venku po dobrém výkonu. Všichni hráči, kteří do zápasu zasáhli, si zaslouží pochvalu. Hlavní postavou utkání byl Borovička, který chladnokrevně proměnil své tři šance. Doufám, že navážeme na předvedenou hru i v příštích zápasech. Utkání dobře řídil rozhodčí Trumpus," konstatoval trenér Zásmuk Václav Jindra.

Branky: 12. Mašín, 32., 54. a 62. Borovička. Rozhodčí: Trumpus. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2.
Jevany: Tolstikov (81. M. Moravec) – Končický, Jásek (21. Pacourek), Moravec, Chaloupka – Novák (71. R. Krejčík ml.), R. Krejčík st., S. Krejčík, Krákora – Popelka, Koula (75. Řezníček).
Zásmuky: Kubelka – Kraus, Lindner, M. Čapek, Roth – Mašín, Benda, A. Čapek, Sobotka (80. Vokáček) – Borovička (65. Pechar), Derka (85. Chábera).

Krakovany – Ratboř 5:2

„Do zápasu jsme šli s jednoznačným cílem vyhrát a to se nám i podařilo. Zápas jsme začali šťastným gólem a zanedlouho přidali druhý. Soupeři, který byl, musím přiznat,
v první půli lepší, se podařilo do poločasu snížit. Když jsme utekli na rozdíl dvou branek, zdálo se, že je rozhodnuto, ovšem zbytečná branka v naší síti dostala Ratboř opět do hry. Naštěstí po dvou pěkných akcích Nerudy a Fejla jsme zápas rozhodli. Sixta pak pečetil náš tříbodový zisk," oddechl si trenér Krakovan Jan Špinka.

„V Krakovanech se nám bohužel nepovedlo bodovat. Navíc jsme pětkrát inkasovali. První poločas jsme byli lepším týmem, jenže své šance jsme nevyužili, naopak soupeř do čeho kopl, to skončilo v naší síti. Ve druhé půli už jsme si tolik šancí nevytvořili, přesto jsme domácí poměrně mačkali. Ti poté využívali rychlých brejků do naší otevřené obrany. Této prohry je velká škoda, neboť soupeři jsme góly darovali po našich velkých chybách a my naopak spoustu šancí neproměnili," uvedl trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

Branky: 13. Kozel, 32. Neruda, 66. a 80. Fejl, 82. Sixta – 28. a 78. Vohnický. Rozhodčí: Ledvina. ŽK: 1:1. Rozhodčí: 70. Poločas: 2:1.
Krakovany: Špinka – Šindelář (35. Gerhát), Kubánek, Jaborský, Malina – Fejl, Neruda, Jelínek, Kozel – Sixta, Pospíšil (52. Robovský).
Ratboř: Jeřábek (46. Vondráček) – Skopec, Kemza, Vančura, Dolejš – M. Adámek (71. Hovorka), J. Adámek, Dvořák, Gembiczki (78. Stráník) – Vohnický, Kopecký (84. Sova).

Nučice – Libodřice 3:3 (PK 2:4)

„Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře. Byli jsme aktivní. K tomu nám pomohl soupeř svou nedisciplinovaností. Přesilovku jsme hned využili Kubou Hervertem. A když jsme v 27. minutě zvýšili po pěkné akci Robertem Jíchou na dva nula, zdálo se, že si připíšeme první vítězství
v novém ročníku. Namísto kontroly zápasu jsme udělali chybu při bránění dohrávané standardní situace a soupeř
v té chvíli z ojedinělé šance snížil a my úplně vypadli z role. Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první. My
v křeči, soupeř hrál jednoduše na rychlého útočníka. Toho jsme hned v první jeho šanci neuhlídali, a i když náš gólman skvěle zakročil, tak na dorážku neměl šanci. Poté jsme si i my vypracovali dvě slibné příležitosti. Kubalik trefil břevno a Miňovský v samostatném úniku selhal. Další rychlý brejk soupeře pro nás znamenal pohromu. Poté jsme se snažili hrát jednoduché nakopávané míče. Z jedné takové situace přišel faul, penalta a vyrovnání Jelínkem. Místo, abychom soupeře zlomili, byl to právě on, kdo mohl strhnout opět vedení na svou stranu. Výborně však dvakrát zakročil nás brankář.
V penaltové loterii jsme opět selhali, a tak musím soupeři pogratulovat k vítězství. Ukázal nám, jak se bojuje o body
v okresním přeboru. Hráči si
z toho musí vzít příklad, protože jinak budeme sbírat body jen velmi těžko," konstatoval trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

„Utkání a výsledek ovlivnily dvě skutečnosti. Vyloučení našeho Batelky již v 11. minutě, bohužel musím konstatovat že oprávněné, a za druhé vymyšlená penalta, díky které jsme ztratili plné tři body. Naštěstí penaltový rozstřel jsme tentokrát zvládli a vezeme si dva zasloužené body. Jinak jsme odehráli osmdesát minut v deseti a málem sahali po vítězství, přestože jsme již 0:2 prohrávali. Utkání bylo na šance vyrovnané. Domácí šli do vedení, když už jsme byli
v deseti, ale naší zlepšenou hrou jsme do poločasu hlavou Hrodka vyrovnali a to rozhodčí domácím ještě odpustil právě na Hrodka penaltu. Do druhé půle jsem hráče varoval před předpokládaným scénářem hry domácích, který tak i následně vypadal, ale kluci to až na několik nedůležitých chyb zvládli. Němec brzy dorážkou vyrovnal a Hrstka, který oživil naši útočnou hru, přidal třetí branku. Ještě po vyrovnávající penaltě jsme měli možnost přeci jen vyhrát, ale škoda, že Hrstka svůj závěrečný brejk nedokázal nadvakrát proměnit," litoval hrající kouč Libodřic Michal Škopek.

Branky: 14. J. Hervert, 32. Jícha, 82. Jelínek z PK – 40. Hrodek, 48. Němec, 76. Hrstka. Rozhodčí: Kosina. ŽK: 2:5. ČK: 11. Batelka (L). Diváci: 87. Poločas: 2:1.
Nučice: T. Krutský – Miňovský, Hurtík, Podolák, Vedral (78. P. Krutský ml.) – J. Hervert (62. Jícha), Jelínek, Chromý, Šulc (54. M. Hervert) – Kubalík, Jícha.
Libodřice: Maxian – Hovorka, Batelka, Hrodek, Pohanka – Adámek (88. F. Šafránek), Heverle, Müller, P. Škopek – M. Škopek (46. Hrstka), Němec.

Konárovice – Kouřim 0:3

„První poločas byl z naší strany špatný, byli jsme bez pohybu a nedokázali jsme soupeře ničím překvapit. Opticky jsme měli stále převahu, drželi jsme míč na kopačkách, ale bez gólového efektu. Domácí obraně stačilo stát na vápně a my jsme do ní jen naráželi, v útoku jsme si nedokázali vytvořit pořádné šance," postěžoval si na první poločas hrající trenér Kouřimi Martin Snížek.

„Také druhý poločas byl herně v naší režii, tentokrát jsme přidali i góly. První padl po hezké kombinaci středem hřiště a Světnička v samostatném nájezdu nedal brankáři šanci. Byla to důležitá branka, která soupeře zlomila. Druhý gól padl o několik minut později z přesně zahraného trestného kopu. Soupeř se do našeho vápna dostal ve druhém poločase až za stavu 2:0, ale podržel nás Havránek. Nejprve famózním zákrokem soupeři chytil tutovku z metru, aby o několik minut později konečky prstů vytáhl střelu na břevno. Náš třetí gól přidal Ružinský, který využil nedorozumění obrany, obhodil si brankáře a z těžké pozice dokázal míč usměrnit do sítě. Zápas jsme následně v klidu dohráli. Jsme rádi za první letošní nulu, naše obrana zahrála opět výborný zápas," popsal druhý poločas o poznání spokojenější Snížek.

Branky: 61. Světnička, 69. Snížek, 81. Ružinský. Rozhodčí: Peška. ŽK: 0:3. Diváci: 60. Poločas: 0:0.
Konárovice: Svoboda – Brunclík, Žídek, Vokoun – Kopecký, Jandák (55. Patočka), J. Pokorný, P. Pokorný (70. Plachý), Sojka – Havlíček, R. Pokorný.
Kouřim: L. Havránek – Svoboda (80. Paclík), Holub, M. Havránek, Novák – Světnička (75. Keltner), Jirků, Královský (87. Charvát), Ružinský – Pazderec, Snížek.

Plaňany – Český Brod B 1:5

„Bylo to velmi dobré utkání, kde výsledek neodpovídá předvedené hře. Paradoxně zápas, ve kterém jsme si vypracovali snad osm vyložených příležitostí, ale proměnili jedinou. Soupeř trestal nemilosrdně každou naši chybu, a to jsme si tři branky prakticky vstřelili sami. Ale je pravda, že proti Českému Brodu se bude bodovat těžko, ke kvalitní hře je třeba i trochu štěstí. Velmi dobrý výkon podal rozhodčí Lerch," konstatoval trenér Plaňan Tomáš Kučera.

„Zápas jsme začali celkem slušně. Dostali se do dvou vyložených šancí, ale bohužel jsme ani jednu neproměnili. Poté jsme začali nakopávat míče a nedostávali se moc do hry. V polovině poločasu měl 100% šanci Makovský, kdy
z malého vápna minul míč. Na to hosté zahrozili průnikem, kdy střela prolítla těsně vedle naší tyče. Nakonec nám první gól domácí darovali sami, kdy se gólman nedohodl se stoperem a pro Mašanského bylo už jednoduché doklepnout do prázdné branky. Do druhé půle jsme nastoupili velice dobře. Během patnácti minut jsme vstřelili tři branky a bylo prakticky rozhodnuto. Poté jsme vystřídali čtyři hráče a naše hra se prakticky rozpadla. Tím jsme soupeře pouštěli lehce do šancí, ale podržel nás nestárnoucí veterán v brance Vymazal starší. Nakonec jsme si branku dali skoro sami. Poté dal závěrečnou tečku zápasu Hanzl," podotkl trenér Českého Brodu B Zdeněk Šmejkal mladší.

Branky: 75. Češner – 42., 60. a 62. z PK Mašanský, 57. Čermák, 80. Hanzl. Rozhodčí: Lerch. ŽK: 0:0. Diváci: 100. Poločas: 0:1.
Plaňany: Hradecký – Bug, Švehla, Břichnáč, Nágl (46. Kruliš) – Debnár (60. Mbemba), Vinš, Kozdera, Proskočil – M. Freund (75. Handanagič), Javorský (65. Češner).
Český Brod B: Vymazal st. – M. Šmejkal (50. Čermák), Bouma, Procházka (80. Sahula), Böhm (65. Černý) – Makovský, Skořepa, Moško (60. Hanzl), Kozlíček – Moravec (75. Morávek), Mašanský.

AFK Pečky – Jestřabí Lhota 1:1 (PK 4:3)

„Věděli jsme, že nás čeká těžký a kvalitní soupeř, což se potvrdilo. Jestřabí Lhota kvalitně bránila a tím to pro nás v útočné fázi bylo těžké. Po bezbrankovém poločase průběh hry naznačoval, že utkání rozhodne jedna branka. K naší smůle ji v 70. minutě vstřelil soupeř. Nám se naštěstí o šest minut později podařilo vyrovnat Moravcem.
V závěru jsme ještě nastřelili tyč. Tentokrát v penaltovém rozstřelu zůstaly dva body doma," oddechl si trenér Peček František Hovorka.

„Vyrovnané utkání, ve kterém jsme si vytvořili několik gólových šancí, ale bohužel proměnili jen jednu v 70. minutě, kdy po standardce hlavou skóroval Krupka. Domácí vyrovnali o šest minut déle. V poslední minutě jsme ještě neproměnili vyloženou šanci, a proto dělba bodů je spravedlivá. V penaltovém rozstřelu si domácí připsali bod navíc. Utkání řídil s přehledem rozhodčí Sedláček," uvedl trenér Jestřabí Lhoty Petr Sixta.

Branky: 76. Moravec – 70. Krupka. Rozhodčí: Sedláček. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0.
AFK Pečky: Hemmer – Hovorka, Malý, Ružinský, Macháček (68. J. Ontl) – M. Ontl (46. Materna), Moravec, Dolejš, Hanzelín – Růžička, Jedlička.
Jestřabí Lhota: Málek – Tyma, Skalický, Soukup, Klička – Mikeš, Mojžíš, Kesner, Martínek – Krupka, Procházka (80. Čáslavský).

Právě jsme se narodili

Kolínsko - Díky vstřícnosti kolínské porodnice Vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších obyvatel Kolínska. Každý týden zajíždíme do kolínské nemocnice a fotíme nově narozená miminka.

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek. A podle informací Deníku byla řeč i o tom, že si své postoje nebudou vzkazovat přes média.

Kulturní tipy z Kolínska

Kolín - Přinášíme výběr tipů na kulturní akce v následujích dnech na Kolínsku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Benátky nad Jizerou /ROZHOVOR/ – Aby mohl bez problémů reprezentovat v malém fotbale, změnil v létě v tom velkém svou adresu. Už jako opora Benátek se František Hakl podílel na titulu mistra světa, když v Tunisku se skvěle vyladěným českým výběrem ani jednou nezaváhal a po finále s Mexikem (3:0) zvedl vítěznou trofej. Nejen o šampionátu, ale také o přestupu v rámci dvou sousedních účastníků ČFL se sedmadvacetiletý obránce rozpovídal v rozhovoru pro středočeský Deník.