„Vzhledem k vývoji utkání musíme dnes bod brát. Bohužel jsme nenavázali na výkony z předešlých zápasů," řekl po utkání trenér Velimi Jiří Ptáček.

„Sice jsme měli dobrý vstup zápasu, kdy jsme mohli jít ve čtvrté, respektive v sedmé minutě do vedení, pak jsme ale začali hrát zbytečně do plných. Soupeř hrál dobře z defenzivy. Nám se tam nedařilo dostat a naopak druhá část první půle vyzněla lépe pro soupeře. Radim začala být lepší, začala víc hrát dopředu. Nám se moc nedařilo. Do druhého poločasu jsme prostřídali, z naší strany šla hra nahoru. Hráli jsme samozřejmě víc dopředu, nicméně to přinášelo okénka v naší obraně, které soupeř dvakrát nevyužil, ale potřetí to už potrestal. Šel do vedení. Ale nesložili jsme zbraně a podařilo se nám vyrovnat. Po vyrovnání jsme měli dvě dobré šance, kdy jsme to mohli přelít na naší stranu, na druhou stranu soupeř nás mohl také dvakrát potrestat, takže remíza je asi spravedlivá," dodal Ptáček.

„Byli jsme hodně blízko k vítězství, tak jako asi nikdy tady. Zápas byl vyrovnaný. Derby přineslo to, co se od něj očekávalo. Přišlo dost lidí. Oboustranně se hrál docela rychlý fotbal, byla tam řada šancí, takže to bylo otevřené do poslední minuty. Ke konci jsme měli možná blíž k vítězství my, ale zrovna tak jsme mohli i prohrát, takže si myslím, že remíza je nakonec spravedlivá," uvedl trenér Radimi Petr Šafránek.

„Já jsme spokojený s tím, co jsme hráli, protože kluci plnili to, co jsme si před zápasem řekli. Věděli jsme, že tady nemůžeme hrát otevřenou hru a naše protiútoky byly z naší strany docela nebezpečný," dodal.

Jak šly minuty

4. Jako první dali o sobě vědět domácí. Bečvařík napřáhl z dobrých třiceti metrů, gólman Kopecký se však nenechal zaskočit. Dobře mířenou ránu k tyči vyrazil na roh.
5. Hosté vzápětí kontrovali. Po centru Říhy to z vápna zkoušel Bellada, mířil však do náruče Svobody.
7. Velim předvedla pěknou kombinační akci. Míč se dostal po ose Kesner – Nedbal až k Srpovi, ten ale na Kopeckého nevyzrál.
15. Po Váchově trestném kopu se k hlavičce dostal Regner, jeho pokus ale skončil těsně vedle.
26. Sova na půlce obral o balon Kyncla, pelášil ze strany sám na Svobodu, mezi tři tyče ale nezamířil.
40. Po rohovém kopu Slunéčka se zničehonic dostal k balonu Sova, Svoboda však prokázal dobrý postřeh a balon chytil.
42. Další hezký moment v podání Velimi. Hrabal krásnou uličkou vyslal do šance Dostála, Kopecký byl opět proti a šanci domácích zneškodnil.
61. Tentokrát hezká kombinace ze strany Radimi. Kříž viděl u lajny volného Slunéčka, ten dal míč rychle před bránu na nabíhajícího Sovu. Radost hostům překazila tyč.
62. O pár vteřin později zahrával Slunéčko rohový kop, po Čábelkově střele zvedali hostující hráči již ruce nad hlavu, za záchranou brzdu ale zatáhl Jeník a z brankové čáry odkopl míč do bezpečí.
64. Do třetice se Radim již dočkala. Bellada našel na straně Čábelku, mezitím si naběhl do vápna a od svého spoluhráče dostal přesný centr. Nikým neatakován hlavou zamířil přesně – 0:1.
68. Jeník dostal pěknou kolmici, následně před bránou našel Kesnera, který ale pálil mimo.
75. Po trestném kopu Hrušky vypadl Kopeckému míč z ruky, Hrabal se již chystal zakončit, těsně před ním však odkopl balon do bezpečí Tománek.
78. Třetí šanci už domácí využili, stejně jako předtím hosté. Po Hruškově rohovém kopu došlo k několika nepřehledným situacím, až se míč dostal k Regnerovi a hráči Velimi mohli slavit – 1:1.
85. Poslední dobrou možnost ke změně stavu měli hosté. Po centru Hubáčka se na hranici vápna dostal ke střele Puk, jeho tvrdý pokus ale skončil těsně nad.

Velim - Radim 1:1

Branky: 78. Regner – 64. Bellada. Rozhodčí: Petýrek. ŽK: Regner, Dostál, Kesner – Tománek. Diváci: 160. Poločas: 0:0.
Velim: L. Svoboda – Kyncl (46. Hruška), Hrabal, Regner, Vácha – Bečvařík – Zajíc (46. Jeník), Kesner, Srp (77. Kukal), Nedbal – Dostál.
Radim: Kopecký – Krombholz, Tománek, Baško, Říha – Kříž (83. Exner), Puk, Bellada (72. Kovařík), Čábelka (66. Hubáček) – Sova, Slunéčko (90. Vaníček).