V okresním derby gól nepadl, a to se v utkání kopaly dvě penalty. Jenomže Petr Chlumský ani Královský do černého nemířili.

„Do zápasu jsme nevstoupili špatně, měli jsme hru v moci a soupeře do ničeho nepustili. Bohužel jsme neproměnili penaltu, která by zápas nasměrovala jiným směrem," litoval hrající trenér Býchor Lukáš Hartig starší.

„Druhý poločas byl z naší strany už křečovitý. Chtěli jsme sice hrát dopředu a dát co nejdřív branku, díky tomu jsme měli ale vzadu i okénka. Naštěstí ani soupeř pokutový kop neproměnil. Pak nás ještě několikrát podržel brankář. Je smutné, že s posledním týmem  tabulky je náš nejlepší hráč gólman," dodal Hartig starší.

„Po dlouhé době jsem spokojený s výsledkem i předvedenou hrou," konstatoval hrající trenér Kouřimi Michal Škopek.

„I když první poločas byly Býchory lepší a přehrávaly nás, ale my spoléhali na brejky. Měli jsme štěstí, že domácí neproměnili penaltu. Bohužel jsme ji po změně stran nedali ani my. Navíc jsme měli ještě další dvě výborné šance, ale vychytal nás mladý Hartig. Možná jsme si v tomto zápase zasloužili vyhrát," podotkl Škopek.

Jak šly minuty

12. Začátek zápasu a hned jeden z klíčových okamžiků. Po souboji Škopka s Martinem Kedrštem odpískal rozhodčí penaltu. Tu však Petr Chlumský neproměnil. Vůbec totiž netrefil bránu. „A teď to bude trápení," pronesl náhradní brankář Býchor Jiří Černý. A měl částečně pravdu.
31. Chvalovského centr udělal v obraně Kouřimi hodně zmatků. Brankář Havránek sice dvakrát zasahoval, ale míč nezkrotil. Ten se pak dostal na vápno k Vyhnánkovi, který pro změnu neprostřelil hradbu těl.
39. Poprvé se o slovo přihlásila Kouřim. Snížek málem z levé strany zaskočil gólmana Hartiga. Míč se však odrazil od břevna.
41. Kouřim předvedla pěknou kombinační akci. Snížek poslal míč českou uličkou na Nováka, toho však v jasné pozici rozesmutněl gólman Hartig.
43. Krásná kombinace pro změnu na druhé straně. Po ose Hartig starší, Vyhnánek  se míč dostal ke Krupkovi, který však z malého vápna hlavičkoval trestuhodně nad.
55. Po sérii hlavičkových pokusů si na míč počkal Lev a krásně vypálil levou, jenomže Hartig mladší byl opět proti. Reflexivním zákrokem vytěsnil balon na tyč.
60. Macháček centroval do vápna, míče se ale ve vápně nešťastně dotkl Hartig starší. Sudí tak ukázal na značku pokutového kopu. Syn bývalého reprezentanta však celou situaci zachránil. Královského pokus nadvakrát zneškodnil.
62. Po změně stran poprvé zahrozili také domácí. Po Vyhnánkově roku hlavičkoval Jirkovský, u pravé tyče však stál Světnička a míč poslal do bezpečí.
75. Martin Kedršt zkoušel z vápna pozornost Havránka, ten se překvapit nenechal.
85. Další možnost domácích změnit bezbrankový stav. Chvalovský přímo z rohu trefil břevno, k odraženému míči se dostal Petr Chlumský, ten však obranný blok soupeře nepropálil.
90. Tři body pro nováčka mohl vystřelit teprve šestnáctiletý Dufek, jeho pohotový pokus ale bravurním zákrokem zneškodnil Hartig mladší.

Býchory - Kouřim 0:0

Rozhodčí: Bez. ŽK: Jirkovský, Vyhnánek – Klégr, Královský. Diváci: 80.
Býchory: Hartig ml. – P. Kedršt, Hartig st., Jirkovský, Chvalovský – Vyhnánek, M. Kedršt, P: Chlumský, Šátek – Krupka, Funda (58. Koubek).
Kouřim: Havránek – Kléger, Škopek, Holub, Machata (46. Velčovský) – Světnička (73. Keltner), Královský (86. Dufek), Macháček, Novák – Lev, Snížek.