Vedoucí Bečváry potvrdily roli favorita a v Nučicích vyhrály 2:0. Vzhledem k tomu, že druhé Jevany prohrály v Libodřicích, jejich náskok před jarními odvetami narostl na osm bodů.

Žiželice – Břežany 13:1

„Poslední podzimní zápas jsme na domácím hřišti přivítali Břežany II, které 
v letošní sezoně, stejně jako v minulé, okupují poslední příčku v tabulce a výsledkově se jim nedaří. Nechtěli jsme soupeře podcenit a tak jsme hráčům v kabině ani neřekli, že proti nám stojí pouze desítka hráčů soupeře. Bohužel jich více nepřijelo, což kvalitě rozhodně nepomohlo. První poločas skončil 5:0, a i když se soupeř snažil, na víc to nestačilo. Obzvlášť v deseti spíše bránil a snažil se o protiútoky. Druhá půlka zápasu se již spíše dohrávala a všichni zúčastnění se těšili na teplou vodu ve sprchách a pivo po zápase. My jsme ten večer poseděli a uspořádali si malou rozlučku na zakončení podzimní části i s diváky, kteří dorazili v tomto podzimním nečase opět
v hojném počtu a chtěli bychom jim i touto cestou poděkovat," uvedl asistent Žiželic Jiří Novotný.

„Další zápas, kdy jsme nedali dohromady ani jedenáct hráčů, takže jsme hráli jen v deseti a ve druhé půli po zranění jednoho hráče dokonce jen v devíti. To vše se podepsalo na konečném výsledku, který je hrozný. Děkuji všem hráčům za absolvování podzimního trápení," uvedl trenér Břežan II Michal Pikner.

Branky: 4., 29., 44. a 87. Kubelka, 25. a 76. D. Živný, 36., 74. a 89. Korčák, 55., 57 a 58. Lekeš, 70. Novotný – 72. Bárta. Rozhodčí: Pařez. ŽK: 1:0. Diváci: 90. Poločas: 5:0.
Žiželice: Hansl – Novotný, M. Živný, Matějka (46. Scháněl), Chlupáč – Fořt (55. Midloch st.), Hůlka (72. Midloch ml.), Lekeš, D. Živný – Korčák, Kubelka.
Břežany II: Kramer – Trejbal, Mišák, Karban – Bárta, Slavík, Pekárek, Svoboda – Borovička, Stejskal.

Jestřabí Lhota – Konárovice 2:0

„Úvod utkání jsme začali vlažně a hra se nám nedařila. Postupně nastalo mírné zlepšení a podařilo se nám vstřelit jedinou branku prvního poločasu. Kesnerův únik po pravé straně zužitkoval zblízka Martínek. Celý druhý poločas jsme dobře kombinovali, vytvářeli si i šance, ale Martínek, Kesner a Krupka své příležitosti nevyužili. Uklidnil nás až výborně zahraný trestný kop Kureše přes zeď. Konárovice hrozily z protiútoků. Nám se dařilo někdy až 
s vypětím všech sil jejich možnosti odvracet. S přehledem utkání řídil rozhodčí Humpolák," řekl trenér Jestřabí Lhoty František Machurka.

„Na předehrávku posledního kola jsme přijeli na půdu velmi kvalitního soupeře. Ze začátku byla hra celkem vyrovnaná, ale Jestřabí Lhota byla produktivnější před brankou. Druhý poločas si vzal iniciativu soupeř a jen zřídka nás pouštěl před branku. Musím říct, že Jestřabí Lhota po zásluze vyhrála. My jsme se uspokojili výsledkem a už se těšili na ukončení sezony 
v pivovaru Bernard. Děkuji klukům z B týmu za pomoc a našim marodům přeji brzké uzdravení do soustředění," řekl hrající trenér Konárovic Petr Jandák.

Branky: 37. Martínek, 69. Kureš. Rozhodčí: Humpolák. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0.
Jestřabí Lhota: Heres – Záhora (81. Jehlička), Klička, Skalický, L. Týma – Krajíček (86. L. Soukup), Kureš, Kesner, Mikeš – Martínek (67. Čáslavský), Krupka (73. Dohanič).
Konárovice: Svoboda – Brunclík, Jandák, J. Pokorný – Vokoun, Sojka, Kahoun, M. Černík, L. Plachý (46. Němec) – Patočka, Stempák (60. R. Pokorný).

Velký Osek – Pečky 2:3

„Na domácím hřišti proti Pečkám se nám nepodařilo zopakovat slibný výkon 
z minulého kola a v souboji o šest bodů jsme prohráli. Utkání začalo hned v první minutě brankou Peček, když celá naše levá strana zaspala. Nám se podařilo bleskově vyrovnat Maškem po standardní situaci a jeho pěkné hlavičce. Gólovou desetiminutovku završili hosté 
z bezprostřední blízkosti. Poté se hra uklidnila a šancí ubylo. Přesto se nám podařilo vyrovnat Koubkem po hrubé chybě hostujícího gólmana. Nutno ale podotknout, že ve druhém poločase vše odčinil a několika výbornými zákroky pomohl Pečkám k vítězství. Druhé dějství už tolik šancí nepřineslo a tak se čekalo na gól až do 70. minuty. Nejprve jsme my promarnili velkou šanci a pak udeřil soupeř a po kolmém vysunutí jednoho z útočníků vstřelil vedoucí branku. Na to jsme už bohužel ani přes riskantní hru na tři obránce nedokázali zareagovat a naopak jsme mohli inkasovat po některém z rychlých kontrů," podotkl trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

„Pro nás mimořádně důležité výhra a tři body. Ale zbytečně jsme si cestu za třemi body zkomplikovali, jelikož jsme během celého zápasu měli řadu vyložených šancí. Stačilo některé gólově vyřešit a závěr zápasu jsme mohli prožít v klidu. Podle mě naše zasloužená výhra. Nejenom, že jsme měli více šancí, ale hráči si v průběhu zápasu věřili a šli si pro vítězství více než domácí, a to rozhodlo. Do posledního zápasu se nám vrátili někteří dlouhodobě zranění hráči a tak jsme měli dostatečně silnou lavičku náhradníků a toho jsme využili v průběhu zápasu ke střídání a rozložení fyzické námahy na více hráčů. Všichni hráči zaslouží pochvalu, ale dva z nich byl vyzdvihl. Bédu Novotného, kanonýra B mužstva, který jednu branku vstřelil a do dalších šancí se dostal a byl po celý zápas pro obranu domácích nebezpečný. Přestože je se všemi hráči kamarád, tak na hřišti má obrovskou autoritu a to je bonus k jeho výkonu. Druhý hráč je Vojtěch Bubla, mladý brankář dorostu, který chytal poprvé za áčko v důležitém zápase. Až na jedno gólové pochybení nás ve druhém poločase nejednou podržel a i on má velkou zásluhu na vítězství," uvedl trenér Peček Petr Šafránek.

Branky: 4. Mašek, 42. Koubek – 2. Novotný, 10. Materna, 70. Jedlička. Rozhodčí: Wolfram. ŽK: 2:1. Diváci: 40. Poločas: 2:2.
Velký Osek: Durdil – Munzar, Sixta, L. Černý, M. Černý – Mašek, D. Adamec, J. Karban, Šmiřák (78. S. Karban) – Koška, Koubek.
Pečky: Bubla – Malý (30. Aksamit), Plaček, Chudoba, Braňka (75. Novák) – Chrastný (46. Mužík), Modrovič, Holub (46. Štégl), Jedlička – Materna (80. Růžička st.), Novotný.

Plaňany – Zásmuky 
2:2 (PK 1:3)

„K důležitému zápasu jsme přistoupili pod dojmem, že se nám nemůže nic stát. V tom se „borci" utvrdili po vedoucí brance, když nám pláchl Chábera a zavěsil, tak jsme moc nechápali. První šance a hned vyrovnání. Opticky jsme sice byli lepší, ale branky nám to nepřineslo. Ve druhé půli pokračovalo naše neefektivní dobývání zásmucké branky. Vyložené šance však nepřineslo, spíš jen závary či akce, kde chyběla finální přihrávka. A když jsme propadli na naší pravé straně, došlo k rychlému protiútoku hostů, přesný centr a měli jsme hlavy dole. Naštěstí po trestném kopu Švehly dokázal Proskočil jemně hlavou tečovat a my mohli slavit vyrovnání. K penaltám se snad ani nebudu vyjadřovat. Tak, jak jsme bohorovně odehráli zápas, tak jsme i kopali desítky. Je pravda, že brankář Zásmuk byl výborný. Celkově to bylo oboustranně velmi slabé utkání s parametry spodku „trojky", ale Zásmuky si o bod víc zasloužily," čertil se trenér Plaňan Tomáš Kučera.

„Máme za sebou poslední zápas a vezeme cenné dva body z venku, které nám dávají naději do jarních zápasů o záchranu v soutěži. Mohlo to být i za tři body, protože vyrovnávací gól domácích byl podle mě hodně laciný. Jinak si myslím, že se hrál na těžkém terénu vyrovnaný zápas. Velký podíl na druhém bodu má Kubelka, který tři penalty domácím chytil," uvedl trenér Zásmuk Václav Jindra.

Branky: 36. Pilař, 75. Proskočil – 41. a 65. Chábera. Rozhodčí: Holý. ŽK: 0:1. Diváci: 25. Poločas: 1:1.
Plaňany: Zběhlík – A. Kučera, Břichnáč, Vinš, M. Freund – Kozdera, Brecík, Švehla, T. Freund – Proskočil, Pilař.
Zásmuky: Kubelka – Skala, Čapek, Vondráček, Borovička – Olšan (51. Jindra), Benda, Lindner, Vokáček (78. Zábraha) – Derka, Chábera.

Nučice – Bečváry 0:2

„Hrál u nás lídr soutěže, který ani jednou v normální hrací době neprohrál. To potvrdil i v prvním poločase kvalitní hrou, kdy už v první minutě nastřelil hlavou břevno. Celý první poločas se hrálo převážně na naší polovině. Hosté svou převahu vyjádřili dvěma brankami. Druhý poločas jsme zlepšili bránění a hru v poli, ale bohužel jsme vystřelili jenom dvakrát mimo branku. Za celý zápas jsme nevystřelili přímo na bránu. Přesto přišlo zlepšení 
v tomto zápase a chci hráčům poděkovat za příkladnou bojovnost. Soupeř si vítězství pohlídal," řekl asistent Nučic Jan Hodík.

„Poslední zápas podzimní části jsme odehráli na hřišti Nučic, kde se nám nikdy moc nedařilo. Hrálo se na těžkém terénu, který příliš nevyhovoval naší kombinační hře. Ale i tak jsme byli lepším týmem. Byli jsme nebezpečnější a soupeře nepouštěli blízko naší brány. Náš brankář neměl takřka žádnou práci. Hráči bojovali a zápas nepodcenili. Jen škoda, že jsme naši převahu nevyjádřili větším rozdílem, šance na to byly. Všichni hráči zaslouží pochvalu za přístup k zápasu. Zápas odehráli ve vysokém tempu a nic nepodcenili. Vítězství je zcela zasloužené," konstatoval trenér Bečvár Josef Kuba.

Branky: 28. Černý, 42. Uher. Rozhodčí: Pikner. ŽK: 2:3. Diváci: 75. Poločas: 0:2.
Nučice: T. Krutský – Kočí, Hurtík, Vedral, Souček ml. (46. P. Krutský ml.) – Šulc, Jelínek, Bradáč, Chromý – Novák, Kubalík.
Bečváry: Stoupa – Uher, Holub, Kubásek (46. Čáslava), V. Kšírl (57. J. Kšírl) – P. Kuba, Dědek, Horáček (80. Šmejkal), Jahoda – Vanta, Černý.

Libodřice – Jevany 4:2

„Proti ambicioznímu týmu z Jevan se nám podařilo sehrát velmi dobré utkání. Již ve 3. minutě jsme vedli 2:0 po brankách Pohanky a Sovy, s čímž soupeř jistě nepočítal a co zcela určitě zápas ovlivnilo. Jevany se nechtěly vzdát a i přes jejich špatný začátek hrály dobře, byly více na míči, ale bez větších šancí. My jsme trpělivě bránili a vytvořili si ještě pár slibných šancí. Do druhého poločasu jsme šli s cílem držet co nejdéle čisté konto a pokusit se nějakou branku přidat. Hosté se vrátili do zápasu v 55. minutě, kdy se trefil Bečvařík. O deset minut později se opět trefil Bečvařík, ovšem do vlastní branky po pěkném úniku Hrstky. V 74. minutě hosté snížili na rozdíl jedné branky, ale to bylo vše, naopak my jsme si vítězství pohlídali a čtvrtou branku přidal Sova z penalty. Získali jsme důležité tři body v utkání, které se muselo divákům líbit," uvedl trenér Libodřic Lukáš Lanc.

„Na poslední podzimní zápas do Libodřic jsme přijeli takřka bez útoku. Zápas se pro nás začal vyvíjet velmi špatně. Už ve třetí minutě jsme prohrávali o dva góly. Domácí tým nás prvních patnáct minut válcoval, ale to bylo z jejich strany vše. Zbytek poločasu jsme měli míč častěji na kopačkách my, ale naše útočná snaha byla nulová. Za zmínku stojí jen Krákorou nastřelené břevno. Druhý poločas jsme opět zahájili aktivní hrou a v 55. minutě jsme Bečvaříkem snížili. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou. Domácí navýšili po naší nešťastné vlastní brance na 3:1. V 74. minutě Krákora snížil na 3:2 a Libodřice se začaly bát 
o výsledek. Bohužel, co je platná převaha, když útok je jalový. A tak domácí v 89. minutě po pokutovém kopu stanovili konečný výsledek na 4:2. Hráčům děkuji za bojovný výkon. Ještě se ale musím vyjádřit k libodřickým fanouškům. Jsou neskutečně sprostí a nepřátelští. Nejsme sami, co mají 
s nimi tyto zkušenosti," posteskl si trenér Jevan Jan Lahoda.

Branky: 2. Pohanka, 3. a 89. z PK Sova, 65. Bečvařík – 55. Bečvařík, 74. Krákora. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 5:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0.
Libodřice: Kolář – Šudy, Baško, Šafránek, Medlen – Pohanka, Sova, Kovařík, Hovorka (88. Novotný) – Škopek (63. Košík), Hrstka.
Jevany: Tolstikov – Jásek, R. Krejčík st., Čechák, Chaloupka – Novák (89. M. Moravec), Bečvařík, Krákora, Šístek – Pacourek, R. Krejčík ml. (70. Tichý).

Kouřim – Krakovany 
2:2 (PK 4:3)

„Na těžkém terénu se hrál bojovný zápas plný soubojů, standardních situací a nakopávaných míčů. První minuty patřily hostům, byli aktivnější a po střele z vápna šli do vedení. Do konce prvního poločasu jsme pak byli aktivnější my a zaslouženě jsme po rohu Holubem vyrovnali. Další dvě šance jsme bohužel neproměnili. Po změně stran jsme pokračovali v aktivitě a Pazderec nás poslal do vedení. Od té chvíle ale hosté přidali, zatlačili nás před branku a po sérii několika rohů nakonec vyrovnali. Ke konci zápasu jsme přežili dvě šance hostů a v penaltovém rozstřelu nás podržel Havránek, který dvě penalty chytil a sám poslední pokutový kop proměnil," řekl k utkání hrající trenér Kouřimi Martin Snížek.

„Na měkkém terénu jsme se ujali vedení po střele Kutila z dvaceti pěti metrů, která překvapila domácího brankáře. Po této brance domácí hráči zvýšili iniciativu a krátce na to vyrovnali, kdy po rohovém kopu zcela volný domácí hráč vyrovnal hlavou. Do konce prvního poločasu měli domácí mírně navrch. Pro nás komplikace nastala deset minut před přestávkou, kdy se zranil náš brankář a do branky musel nastoupit hráč do pole Pospíšil, který se až do konce utkání své těžké role zhostil výborně. Toho pouze v 54. minutě prostřelil domácí hráč a zvýšil na dva jedna. Od této chvíle jsme až do konce utkání domácí mužstvo přehrávali. Nakonec se nám podařilo po hodině hry vyrovnat, kdy se prosadil Roman Tlučhoř po rohovém kopu. Pět minut před koncem jsme měli obrovskou šanci, kdy Novotný byl sám před brankářem, ale bohužel neproměnil. V penaltovém rozstřelu jsme neměli potřebné štěstí, ale odvážíme si aspoň cenný bod," uvedl trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

Branky: 18. Holub, 54. Pazderec – 13. Kutil, 62. R. Tlučhoř. Rozhodčí: Löwe. ŽK: 4:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1.
Kouřim: L. Havránek – M. Havránek, Novák, Holub, Paclík – J. Keltner (55. Jasenovský), Macháček, Královský, Charvát (65. Bug) – Ružinský, Pazderec.
Krakovany: Špinka (38. Pospíšil) – Kutil, Jelínek, Šindelář, Neruda – Louda, L. Tlučhoř (78. Robovský), R. Tlučhoř, Věříš – Dostál, Novotný.

Tabulka

1. Bečváry ⋌ 13 12 0 1  0 51:14 37
2. Jevany ⋌ 13  9 1 0  3 36:29 29
3. Žiželice⋌ 13  8 1 1  3 65:32 27
4. Jestřabí Lhota ⋌ 13  8 1 1  3 32:14 27
5. Krakovany ⋌ 13  6 1 2  4 35:22 22
6. Libodřice ⋌ 13  5 3 0  5 43:28 21
7. Kouřim⋌ 13  5 2 1  5 34:28 20
8. Konárovice ⋌ 13  6 0 0  7 29:40 18
9. Pečky⋌ 13  5 1 0  7 34:40 17
10. Nučice⋌ 13  5 0 2  6 23:30 17
11. Plaňany ⋌ 13  5 0 1  7 26:33 16
12. Velký Osek⋌ 13  3 0 2  8 27:43 11
13. Zásmuky ⋌ 13  2 1 1  9 36:47  9
14. Břežany II⋌ 13  0 1 0 12 12:83  2