Libodřice – Velim B 1:5

„Soupeř byl ve všech směrech lepší a zaslouženě vyhrál. My se pokusíme bodovat v Krakovanech. Ještě bych chtěl vyzdvihnout bezchybný výkon rozhodčího,“ uvedl trenér Libodřic Vladimír Zelinka.

„Panuje spokojenost s výsledkem i předvedenou hrou. Chvilku nám trvalo zvyknout si na menší hřiště plné osobních soubojů. Potom jsme ale zrychlili hru a díky kombinaci na jeden dva doteky přišly šance a góly. V 9. minutě se po rychlém protiútoku trefil nadvakrát Jehlička a 25. minutě zakončil po rohové kopu Zajíc. V 37. minutě pak neproměnil samostatný nájezd skoro z poloviny hřiště Ceral. V druhé půli jsme měli hru pod kontrolu a po pěkných kombinacích jsme přidali další tři branky,“ konstatoval trenér Velimi B Jiří Ptáček.

Branky: 80. Pánek – 9. Jehlička, 25. a 50. Zajíc, 54. Hájek, 70. Srp. Poločas: 0:2.
Libodřice: Kolář – Škopek, Baško (80. Mlázovský), F. Šafránek, Hovorka (25. M. Šafránek) – P. Heverle, Pěkný (77. Skočdopole), Pohanka, Košík (54. A. Heverle) – Pánek, Sova.
Velim B: Dejmek – Jelínek, Čepelák, O. Kosina, L. Vlk (46. Srp) – Zajíc, J. Vlk, Ceral, Jehlička (65. Kasal) – Nedbal (75. Dvořák), Hájek (65. Slavík).

Pečky – Žiželice 7:1

„Před zápasem jsem připomněl hráčům, že Žiželice je jedno z mála mužstev, se kterým jsme nezískali v minulé sezoně ani bod a v tomto zápase jsme to chtěli změnit a to se stoprocentně podařilo. Prvních třicet minut předvedlo mužstvo nejlepší fotbal, co jsem u mužstva. Bylo moc hezký to pozorovat. Ve 26. minutě jsme vedli 4:0 a bylo rozhodnuto, protože soupeř neměl kvalitu, aby výsledek otočil. Druhý poločas jsme opět měli fotbalově navrch a soupeře od dvouciferného debaklu zachránil velmi dobrý výkon jejich brankaře a i to, že jsme neproměnili vše, co jsme mohli proměnit. Výsledek nijak nepřeceňuji, protože soupeři odešli nejlepší hráči a to bylo hodně znát. Mě těší kladné ohlasy některých pečeckých fanoušků na fotbal, který jsme předvedli. Vyzdvihl bych výkon Štěpána Růžičky staršího, který byl dlouhodobě nejlepším střelcem v Pečkách, ale nyní se mu střelecky tolik nedařilo. On ale v každém zápase tvrdě dře a proto jsem rád, že dal tři branky. Věřím, že se střelecky v dalších zápasech opět najde. Jinak kolektivní výkon, takže pochvala všem,“ řekl trenér Peček Petr Šafránek.

„Zápas se mi hodnotí těžce. Domácí byli jasně lepší. Připadalo mi to tak, že hráči přijeli s vidinou jasné prohry. Někteří odvedli opravdu hrozný výkon. Byli jsme absolutně bezzubí, navíc jsme se dopustili mnoha individuálních chyb. Na hřišti chyběl i vůdce, který by hru strhl. Z naší strany to bylo jako když jdou ovce na porážku. Ve druhém poločase to bylo prakticky to samé. My jsme na bránu vystřelili jen dvakrát. Soupeř hrál to, co potřeboval. Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme si uřízli ostudu. Hráli jsme hrozně,“ zlobil se trenér Žiželic Luděk Špaček.

Branky: 3., 25. a 49. Růžička st., 7. a 60. Jedlička, 19. Materna, 63. Macháček – 59. Korčák. Poločas: 4:0.
Pečky: Cihlář – Macháček, Modrovič, Plaček, Holub – Materna, Králík, Novák (61. Štégl), Lindner – Růžička st. (53. Růžička ml.), Jedlička.
Žiželice: Rokos – Bubeník, Živný, Hruška, Midloch – Janata (23. Chlupáč), Bláha, Mejvald, Fořt – Korčák, Scháněl (55. Steklý).

Býchory – Tuklaty 0:0 (PK 4:5)

„Do soupeře jsme se hned od začátku zápasu zakousli a na naši polovinu jsme ho moc nepouštěli. Celý zápas jsme měli převahu, ale hostující hráči bránili své pokutové území v devíti lidech a nám se nepodařilo za celý zápas tento obranný val překonat, i když příležitosti ke vstřelení branky jsme měli. Bohužel jsme je neproměnili a tak zápas skončil remízou. A na penalty jsme opět zklamali a bereme pouze jeden bod, což je pro nás při vývoji zápasu určitě ztráta,“ přiznal trenér Býchor Marek Chvalovský.

„V zápase jsme tahali za kratší konec celé utkání. Od začátku měl tým odhodlání dobře bránit, nedělat zbytečné chyby a hrát jednoduše. Bohužel jsme se museli obejít bez tří hráčů základní sestavy, D. Jambora, Golla a Vébra, což pro nás bylo poměrně citelné oslabení. Na druhou stranu poprvé nastoupila nová posila, Martin Kassa, který přišel na zkoušku z Přišimas. Další utkání nám ukázalo, že dokážeme odehrát velmi dobře do obrany, je to druhé utkání s nulou. Ale každý si uvědomujeme, že to nebude trvat věčně a my se také musíme zaměřit na hru dopředu. Těší mě také to, že jsme konečně vyhráli na penalty. Ve třetí třídě jsme snad tři roky nevyhráli,“ řekl trenér Tuklat Roman Nešpor.

Býchory: Jansa – Chvalovský, Teplý, Pošík (60. Říha) – A. Chvalovský, Kedršt, Chlumský (55. Funda), Lev, Zach – Koubek, Vyhnánek.
Tuklaty: Pazdera – D. Procházka, Nešpor (70. Bazal), Werbynský, P. Jambor – Blaščok, Halgaš, Kotala, Martinec – Kassa (90. Pytloun), Vondráček (80. Zradička).

Jevany – Červené Pečky 11:0

„Domácí zápas s Červenými Pečkami jsme začali velmi ofenzivně. Po třicetiminutovém tlaku a neproměnění několika šancí se postavil k pokutovému kopu Janouch, který s přehledem proměnil a zahájil tím brankostroj. Do konce prvního poločasu jsme přidali ještě tři branky a uzavřeli skóre 4:0. Do druhé půle jsme na hostující tým nastoupili s ještě větší útočnou aktivitou a skóre začalo narůstat. Červené Pečky se jen bránily a přály si brzký konec zápasu. Náš útok se opravdu činil a naše vítězství 11:0 je rekordním v okresním přeboru. Hráčům děkuji za předvedený výkon,“ uvedl trenér Jevan Jan Lahoda.

„Utkání nemá smysl hodnotit. Vlastní nedisciplinovaností jsme se připravili o možnost bojovat o dobrý výsledek, když už od páté minuty jsme hráli o deseti po vyloučení Převrátila. První půlhodinu jsme ještě odolávali, ale pak si domácí hráči otevřeli střelnici a skóre v jejich prospěch utěšeně narůstalo. Nám nezbývá než na tento zápas co nejrychleji zapomenout a připravit se na další týden,“ konstatoval trenér Červených Peček Pavel Pospíšil.

Branky: 29. z PK, 35., 43. z PK a 81. Janouch, 45. a 65. Hybner, 47., 48. a 84. Popelka, 52. Chaloupka, 86. Štefančík. Poločas: 4:0.
Jevany: Češner – J. Novák, Bečvařík, Čechák, Chaloupka (70. Matas) – Končický, Štefančík, Hybner, Ravizza (46. Jásek) – Janouch, Popelka.
Červené Pečky: Hendrych – Panic, Šourek (46. Charouzd), Přiklopil, Koubský – Rauch, Hanousek, T. Podnecký, Bulíř – Kubelka, Převrátil.

Radim – Dobré Pole 4:0

„V prvním poločase jsme nabídli kvalitní fotbal se třemi brankami. Hosté jsme k ničemu nepustili a soustředili se na to, abychom branky vstřelili. Do druhého poločasu jsme vstoupili s uspokojením, proto hra nebyla vůbec kvalitní. Nicméně tři body, které jsme potřebovali jako sůl, jsme získali,“ oddechl si trenér Radimi Ondřej Exner.

„Do zápasu jsme nastoupili pouze s deseti hráči, do branky se navíc musel přesunout Neveselý, který poslední zápasy nastupuje převážně v poli. Taktika tedy byla jasná, chtěli jsme zhustit střed hřiště, zodpovědně bránit a pokusit se útočit z brejků, případně standardních situací. To se nám dařilo až do 35. minuty, kdy neodvrátil balon za obranu Štika a domácí šli do vedení. Ten samý hráč utrpěl v souboji zranění, kvůli kterému musel odstoupit, zbytek zápasu jsme tedy dohrávali o devíti. Domácí toho do konce poločasu, využili ještě dvakrát. Nejprve po pěkné kombinaci se zakončením do prázdné a poté hlavou po centru ze strany. Druhý poločas jsme chtěli dohrát s co nejméně inkasovanými brankami a nezbývalo nám nic jiného než vytvořit blok před velkým vápnem a pouštět domácí většinou ke střelám z dálky. Inkasovali jsme už pouze jednou, kdy se domácím podařilo rozebrat naší obranu. Musíme zvednout hlavu a urvat tři body v příštím zápase,“ hlásí trenér Dobrého Pole Ondřej Štefančík.

Branky: 36. a 38. Vaníček, 44. Doležal, 61. Dejl. Poločas: 3:0.
Radim: Hanuš – Mašín, Synek, Čábelka, J. Ontl – Vaníček, Ružinský (70. Soukal), Dejl, Kaše (67. Krutský) – Doležal, Exner (65. Škopek).
Dobré Pole: Neveselý – Štika, Štefančík, Flieger, Žirovnický – Krejčí, Špička, Královský, Olah – Valenta.

Nučice – Plaňany 4:1

„Do zápasu proti neoblíbenému soupeři jsme se dostávali těžko, Plaňany hrály směrem dopředu velmi dobře, ale obranná činnost jim moc nevycházela a jednu příležitost využil po centru Marka Šulce Filip Kubalík. Ve druhém poločase jsme nátlakovou hrou donutili plaňanskou obranu k hrubkám, čehož jsme využili a dostali se do vedení o čtyři branky. Konečně jsme dokázali proměnit gólové příležitosti, což se nám v minulých zápasech nedařilo. Myslím, že pro Plaňany je výsledek krutý, protože nehrály vůbec špatný fotbal, ale nám vše vyšlo. Doufám, že góly a výkon potvrdíme v derby v Dobrém Poli,“ uvedl vedoucí Nučic Petr Houdek.

„Utkání jsme nezačali v prvním poločase špatně, ale byla to hra pouze po vápno. Ale protože se fotbal nehraje na krásu, první branku nám vstřelili domácí po sérii chyb. Naší odpovědí byly tři vyložené šance, ale naložili jsme s nimi prach bídně. Do druhé poloviny jsme šli s odhodláním zvrátit výsledek, ale přišel pravý opak. Za šest min jsme po obrovských chybách, pramenících možná z nesoustředěnosti, možná z podcenění situace, dvakrát inkasovali a bylo po zápase. Určitě jsme nebyli horší fotbalisté, ale byli jsme mnohem horší jako tým,“ přiznal trenér Plaňan Tomáš Kučera.

Branky: 33. a 69. Kubalík, 46. Bradáč, 55. Novák – 81. Grulich. Poločas: 1:0.
Nučice: T. Krutský – Šulc, Podolák, Hurtík, Souček ml. – Kulhavý, Hervert (23. Bradáč), Chromý (75. Nevšímal ml.), Vedral – Novák, Kubalík.
Plaňany: Hradecký – M. Freund, Schwarz, Češner, Klucska – Konůpek, Kozdera (75. Málek), Švehla, Brecík (68. Grulich), Beníšek (55. Hrstka) – T. Freund (75. Andrašík).

Kouřim – Krakovany 2:3

„Vstup do zápasu nám herně nevyšel. Kvalitnímu soupeři jsme svou naivitou a ležérností bez pohybu dali dostatek prostoru k tomu, aby mohl hrát svou hru. Že se nám po prvním poločase dařilo držet jen jednobrankové manko je zásluhou našeho brankáře, který předvedl tři skvělé zákroky a udržel nás ve hře. Co jsem u týmu, tak to byl náš nejhorší poločas. Musel jsem tedy o přestávce v kabině zvýšit hlas,“ popsal první poločas trenér Kouřimi Miroslav Hrdlička.

„Ve druhém poločase už jsme to byli zase my. Naší bojovností, pohybem a kombinací jsme zatlačili hosty na jejich polovinu. Po brankách Snížka a Ružinského se nám podařilo výsledek otočit. Pak přišlo vyloučení hostujícího hráče a vypadalo to nadějně. Bohužel jsme si pak vstřelili smolnou vlastní branku. V závěru, kdy jsme pak měli nadějnou příležitost, náš stoper v soupeřově vápně uklouzl a hosté šli do rychlého brejku, ze kterého vstřelili vítěznou branku. My tak museli skousnout první letošní prohru. Za druhý poločas si ale hráči zaslouží poděkování. Škoda jen zbytečného vyloučení Nováka v samém závěru utkání,“ zakončil hodnocení Hrdlička.

„V sedmé minutě jsme se ujali vedení parádní střelou Tlučhoře, který se trefil po zahraném rohovém kopu. V prvním poločase jsme hráli hodně aktivně a měli dvě velké příležitosti, které Dostál ani Kutil nezužitkovali. Druhý poločas nás domácí dostali pod tlak jednoduchou hrou nakopávaných míčů do vápna. Výsledek otočili na dva jedna. V 75. minutě minutě nám byl vyloučen Kozel. I přes tuto skutečnost se nám podařilo v 80. minutě vyrovnat, kdy si domácí hráč srazil centr do vlastní branky a dvě minuty před koncem zužitkoval Hačka centr Sixty a do prázdné branky rozhodl. Tímto jsme získali nesmírně cenné tři body z horké kouřimské půdy,“ pochvaloval si trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

Branky: 57. Snížek, 68. Ružinský – 7. Tlučhoř, 80. Holub vlastní, 88. Hačka. Poločas: 0:1.
Kouřim: L. Havránek – Novák, Holub, Tománek, Svoboda – Světnička, Hovorka, Macháček, Ružinský (88. Jasenovský) – Snížek, Břečka (70. Čihák).
Krakovany: Douděra – Hačka, Tlučhoř, Kozel, Kutil – Věříš, Vodvářka, Šindelář (55. Sixta), Olexa (75. Jelínek), Pospíšil (60. Novotný), Dostál.

  Tabulka

  1. Jevany ⋌ 4 3 1 0 0 28:9  11
 2. Pečky⋌ 4 3 0 1 0 19:7  10
 3. Kouřim⋌ 4 3 0 0 1 11:4   9
 4. Velim B⋌ 4 2 1 0 1  8:3   8
 5. Krakovany ⋌ 4 1 2 1 0  6:4   8
 6. Tuklaty⋌ 4 2 1 0 1  4:4   8
 7. Plaňany ⋌ 4 2 0 1 1  8:7   7
 8. Býchory ⋌ 4 1 0 3 0  6:4   6
 9. Radim⋌ 4 1 1 0 2 10:14  5
10. Nučice⋌ 4 1 0 1 2  4:4   4
11. Červené Pečky⋌ 4 1 0 0 3  2:23  3
12. Dobré Pole⋌ 4 0 1 0 3  3:9   2
13. Žiželice⋌ 4 0 1 0 3  7:15  2
14. Libodřice ⋌ 4 0 0 1 3  5:14  1