OKRES: Šlágr kola vyzněl lépe pro Polepy

Kolínsko /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Polep potvrdili roli favorita a ve šlágru kola okresního přeboru vyhráli v Nučicích. Na čele mají nyní náskok šesti bodů. Černého Petra mají nadále hráči Radimi B.

11.11.2014 8

Z utkání Libodřice - Zásmuky (1:0).Foto: Deník/René Volf

Nučice – Polepy 1:3

„Do zápasu jsme šli s cílem aktivní obrany podpořené rychlými brejky. Hned první brejk zakončil Chromý nádhernou střelou k levé tyči. Mužstvo se poté uklidnilo a do konce poločasu, až na pár momentů, kdy jsme míč odkopávali před již střílejícím hráčem do bezpečí, jsme soupeře do ničeho nepustili. Na začátku druhého poločasu jsme měli dvě výborné šance na to, abychom navýšili náš náskok. Jelínek však místo střely ještě nesmyslně nahrával a Novákovi v samostatném úniku na poslední chvíli ukopl míč hostující stoper. Hosté měli také své šance, ale asi tu největší, do té doby, zlikvidoval nádhernou robinsonádou gólman Tomáš Krutský. Ten se pak zapsal do zápasu i negativním momentem, kdy neunesl vyrovnávací branku z ofsajdu a v emocích vynadal hlavnímu rozhodčímu. Za tuto kritiku dostal červenou kartu.  Na jeho obranu bych chtěl říct, že pomezní rozhodčí, kterého tam nominovalo mužstvo Polep, podle mého nikdy nemával, protože již v prvním poločase tam pustil jasný ofsajd, po kterém však hráči Polep míč férově vrátili. Díky. Po této kontroverzní situaci jsme udělali řadu změn v sestavě i v rozestavení a snažili jsme se udržet tento i tak pro nás přijatelný výsledek. Hrálo se však už jen pouze na naši bránu a Polepy jednu z příležitostí využily. V této chvíli jsem očekával, že Polepy se trochu stáhnou, budou kontrolovat balón a v klidu to již dovedou do vítězného konce. Ale v tento moment se ukázalo, proč dostávají tolik gólů. Kdyby Stárek proměnil svou šanci tváří v tvář gólmanovi a Vedral vyřešil lépe brejk 4 na 2, tak věřím, že už to do remízy dohrajeme. Místo toho jsme dostali třetí gól a bylo po zápase. Dnes jsme si zápas prohráli zcela sami a myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát. Soupeři gratuluji k výhře," uvedl trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

„I přes rychle inkasovaný gól jsme hráli naši kombinační hru a snažili se o otočení skóre. To se nám povedlo v druhém poločase a nakonec si odvážíme cenné tři body," řekl asistent Polep Vít Mádle.

Branky: 4. Chromý – 59. Dittrich, 69. Zelenka, 89. Müller. Rozhodčí: Hron. ŽK: 2:2. ČK: 59. T. Krutský (N).   Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Nučice: T. Krutský – Hurtík, Podolák, Miňovský,  Vedral – Chromý (78. J. Hervert), Jelínek, Zápotocký (78. Kočí), M. Hervert (60. Svoboda) – Jícha (63.Stárek), Novák (83. P. Krutský ml.).
Polepy: Černý – Dolejší, Suchánek, Rak, Dittrich – Kalivoda, L. Kmoch, Müller, Zelenka (80. Hruška) – Javorek, D. Kmoch (51. Dušek).

Krakovany – Jestřabí Lhota 1:2

„S domácími diváky jsme se po podzimní části chtěli rozloučit výhrou, avšak přijel
k nám velice kvalitní soupeř. Lhota byla po většinu zápasu lepším týmem, ale my jsme jí to, zejména v prvním poločase, usnadnili. Po rychlém gólu z pokutového kopu nás soupeř předčil snad ve všem. V druhém poločase jsme se sice herně zvedli, ale Lhoťáci nás
k možnosti ohrozit jejich brankaře dlouho nepouštěli. Po druhém gólu v naší síti jsme vrhli vše dopředu a i když nějaká šance byla, dokázali jsme skórovat Josefem Robovským až v samotném závěru. Konec utkání si zkušený soupeř už pohlídal. Jestřábka vyhrála zaslouženě," přiznal trenér Krakovan Jan Špinka starší.

„Do zápasu jsme vstoupili skvěle nabuzeni a i když jsme vyrobili první hrubku, brzy jsme se ujali vedení z pokutového kopu. I nadále jsme byli aktivní a vytvořili si pár slibných pozic ke vstřelení branky, ale, bohužel, proměňování šancí není naše přednost. Ke konci poločasu jsme pustili domácí do hry, ale dokázali jsme je udržet v patřičné vzdálenosti od naší branky.
V druhém poločase jsme byli i nadále aktivní a druhou brankou jsme potvrdili naši fotbalovou i psychickou převahu, kterou nemohl unést domácí kapitán a předvedl několik ostrých zákroků. Konec jsme zdramatizovali, když jsme po faulu na našeho brankáře inkasovali. Nakonec jsme zaslouženě dotáhli utkání do vítězného konce. S přehledem utkání rozhodoval rozhodčí Zikmunda. Děkujeme našim divákům za skvělou podporu," uvedl trenér Jestřabí Lhoty Petr Kureš.

Branky: 80. Robovský – 5. z PK a 57. Pavelka. Rozhodčí: Zikmunda. ŽK:  4:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1.
Krakovany: Špinka ml. (10. Douděra) – Malina, Šindelář, R. Tlučhoř, Beneš (80. Skokan) – Olexa, Kozel, Loužil (70. Robovský), Neruda – Novotný (20. Sixta), Žižka.
Jestřabí Lhota: Heres – Beran, Skalický, Martikán, V. Soukup  – L. Týma, Klička, Mikeš (87. Paleček) Mojžíš – Pavelka, Martínek.

Jevany – AFK Pečky 4:3

„Zápas jsme začali velmi aktivně a mladé hráče Peček jsme nepouštěli za půli. Své šance jsme však neproměnili, a tak z rychlého protiútoku udeřili hosté. Po zbytečném faulu Pepře dostali šanci zahrávat pokutový kop a tuto šanci využili. Od této chvíle se hra vyrovnala a Pečky po rohovém kopu upravily na 0:2. Tentokrát nás to však nezlomilo a uzdravený Krákora v 38. minutě zahrával přímý volný kop, který hostující brankář  jen vyrazil před sebe a dobíhající Novák hlavou snížil.  Další branka na sebe nedala dlouho čekat. O dvě minuty později chytrým lobem přehodil Krákora brankáře a vyrovnal.  Druhý poločas jsme začali opravdu velkým náporem. V 50. minutě po centru Prejska nás dostal svým druhým gólem do vedení Novák. K navýšení skóre došlo v 55. minutě, kdy se po přihrávce Panenky konečně trefil náš kanonýr Koula a upravil stav zápasu na 4:2. Nutno říci, že do konce zápasu jsme měli ještě spoustu šancí, které jsme však neproměnili. Poslední slovo měli hosté. Po špatné rozehrávce naší obrany snížili na konečných 4:3. Rád bych pochválil své hráče, kteří po delší době dali do zápasu bojovné srdce. Potěšili tím své jevanské a voděradské fanoušky, kteří vytvořili velmi hezkou atmosféru zápasu," řekl trenér Jevan Jan Lahoda.

„Utkání jsme začali dobře, ve 32. minutě jsme vedli o dva góly, jenomže v závěru první půle jsme vyrobili dvě fatální hrubky, které soupeř potrestal. Na začátku druhého poločasu jsme si zalaškovali a soupeř šel do dvoubrankového vedení. Z naší strany trestuhodné. Když byl v 69. minutě po druhé žluté vyloučený Plaček, to nás trochu nabudilo. Začali jsme hrát trochu důrazněji, ale snížení přišlo až minutu před koncem, přestože jsme předtím měli šance na vstřelení branky. Domácí vysvobodil až hvizd rozhodčího, který zápas ukončil. Domácí se hodně radovali z vítězství. My takhle hrát nemůžeme. Před posledním utkáním podzimní části si na domácím hřišti musíme napravit reputaci," uvedl trenér Peček František Hovorka.

Branky: 38. a 50. Novák, 40. Krákora, 55. Koula – 11. z PK a 89. Růžička st., 32. Jedlička. Rozhodčí: Pluhař. ŽK: 4:4. ČK: 69. Plaček (P). Diváci: 60. Poločas: 2:2.
Jevany: Tolstikov – Prejsek, Šanta, Jásek, Pepř – Novák, Tichý, Moravec (85. Matas), Končický – Koula (73. Pokorný), Krákora (46. Panenka).
AFK Pečky: Svatuška – Macháček, Plaček, J Hovorka, Zelenka (65. Soukup) – Materna (75. Šteffen), Modrovič, Hanzelín (63. Malý), Růžička ml. (50. P. Hovorka) – Růžička st., Jedlička.

Konárovice – Ratboř 1:0

,,První dvacetiminutovka byla z obou stran velice ospalá. Poté se to trochu zlepšilo. My v první půli měli pár dobrých šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Domácí si vážnější příležitost nevytvořili. Druhý poločas jsme začali ještě hůře než první. Ve druhém poločase měli domácí několik vyložených šancí, které naštěstí neproměnili. I my jsme si něco vytvořili, také ale bez gólového razítka. Když už se obě mužstva chystala na penalty, přišel roh domácích. Špatně pokrytý hráč na zadní tyči, který na dlouhou nohu a s notnou dávkou štěstí vstřelil jedinou branku duelu. Pro nás to je rozhodně velká ztráta. Po devadesáti minutách jsme prohráli po čtyřech zápasech bez prohry. Po první půli jsme měli vést
o dvě branky a byl by klid. Je třeba říci, že ve druhé půli pro změnu vládli domácí, ale je škoda, že jsme přežili tolik šancí a poté inkasujeme v poslední minutě z rohu," uvedl trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

Branka:  90 (+1). Kahoun. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: 1:2. Diváci: 40. Poločas: 0:0.
Konárovice: Svoboda – R. Černík, Jandák, Vokoun – Patočka, Kahoun, Havlíček, Sojka, Kopecký – Pokorný (46. Kutil), M. Černík.
Ratboř: Jeřábek – M. Dolejš (75. Kruliš), Vančura, Skopec, Adámek – Vohnický, Švarc, P. Dolejš, Stráník – Kopecký, Gembiczki (85. Palermo).

Dobré Pole – Bečváry 1:3

„První poločas byl vyrovnaný, skóre se měnilo po proměnění pokutového kopu po té, co obránce soupeře zahrál rukou v pokutovém území. Po pár minutách jsme mohli navýšit vedení, ale opět jsme neproměnili vyloženou šanci. Náš útočník z metru netrefil branku, přesněji nastřelil tyč. Soupeř na konci poločasu vyrovnal po tom, co jsme bezhlavě útočili a otevřeli obranu. Zápas ovlivnilo brzké střídání vynucené zraněním obránce a následující změny v sestavě. V druhém poločase soupeř kontroloval hru, dostal se do vedení a naši snahu o vyrovnání potrestal vstřelením třetího gólu," konstatoval vedoucí Dobrého Pole Petr Varyš.

„Nebyl to rozhodně snadný zápas, i když jsme hráli na hřišti posledního mužstva tabulky. Prohrávali jsme po brance z penalty a museli dotahovat. Na nerovném terénu se obtížně kombinovalo, míč nám odskakoval a dostat se před branku soupeře nebylo jednoduché. Do konce poločasu se nám podařilo vyrovnat a na začátku druhého poločasu jsme šli do vedení. Pak se domácí snažili o vyrovnání, ale ve druhém poločase hrála naše obrana velmi pozorně a nepustila soupeře do žádné šance. Naopak my jsme využívali rychlostní převahy našich hráčů a je škoda, že jsme nedokázali vytěžit z rychlých protiútoků více. Musím ale uznat, že Dobré Pole nehrálo rozhodně špatně a divím se, že uzavírá tabulku s tak nízkým počtem bodů.

Branky: 24. Štefančík z PK – 44. Urban, 50. Horáček, 80. Čáslava. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 1:1.
Dobré Pole: Neveselý – Jícha, Březina, Hurt (10. Pytloun), Hozman – P. Varyš, Štefančík, Kušta, Jelo (80. D. Kosmata) – Vosecký (46. Jambor), Strejček.
Bečváry: Kropáček – O. Holub, Uher, Urbánek, J. Kuba –  P. Kuba, Dědek, Horáček, Čáslava – Jahoda, Urban (84. Balog).

Libodřice – Zásmuky 1:0

„Tohle utkání ukázalo, jak je každý zápas jiný. Oproti minulému týdnu byla na hráčích od začátku vidět větší bojovnost. Šance byly na obou stranách, jen chyběla lepší koncovka. Druhá půle pokračovala ve stejném duchu. Hrál se celkem pohledný fotbal. Hosté nechali vyniknout našeho gólmana, ten jim pochytal všechny možnosti. My jsme sice jednu proměnili, ale těch šancí, co jsme zahodili, to je neskutečné. To by nás v dalších zápasech mohlo mrzet. Důležité je, že jsme dali jeden gól a tři body zůstaly doma," potěšilo vedoucího Libodřic Radka Šafránka.

„Hrál se celkem vyrovnaný zápas se spoustou šancí na obou stranách. Oba brankaři několikrát svůj  tým dokázali podržet a i proto zápas skončil nejtěsnějším rozdílem.  Co mě mrzí nejvíc, je fakt, že jsme branku dostali z ofsajdu. Sami domácí hráči po zápase  pobaveně probírali, jak branky dosáhli," uvedl trenér Zásmuk Václav Jindra.

Branka: 73. Batelka. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0.
Libodřice: Kolář – M. Šafránek, Batelka, Müller, F. Šafránek (75. Medlen) – Heverle, Pěkný, Štika, Košík – Škopek, Pohanka.
Zásmuky: Kubelka – Borovička, Roth, Jelínek, David – Mašín, Benda, Pechar, Kainar (55. Lindner) – Sobotka (70. Durňák), Krombholz.

Třebovle – Radim B 4:1

„Přestože jsme hráli s posledním týmem tabulky, nebylo to tak jednoznačné, jak by si každý mohl myslet. Měli jsme ve hře dobré, ale i horší pasáže. Jsem rád, že se nám po špatném začátku začalo dařit.  Snad nám dobrá nálada vydrží i po posledním zápasy proti Polepům," uvedl trenér Třebovle Josef Kocourek.

„Nacházíme se v obrovské krizi. Sedmý soutěžní zápas
v řade jsme vyšli bodově naprázdno. Utkaní moc krásy nenabídlo a nemělo kvalitu druhé třídy," přiznal kapitán Radimi B Tomáš Dejl.

„Domácí tým rozhodl ze standardních situací, které jsme dnes bránili hodně naivně," dodal.

Branky: 3. Bobek, 38., 62. a 88. Hromádko – 80. Karcol. ŽK: 1:3. Diváci: 30. Poločas: 2:0.
Třebovle: Pokorný –  Růžek, Čáslava, Hříbal, Němec – Blaščok, Richter, Bobek (80. Líbal), Homolka – Hromádko, Andrašík (65. Kraft).
Radim B: Urik – R. Procházka, M. Ružinský, Janoušek, Hrabal – D. Arnold, Karcol (82. Ležal), Dejl, Synek – L. Michálek (27. Matouš), Schnurpfeil.

11.11.2014 VSTUP DO DISKUSE 8

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Veigertovský dům, Karlovo náměstí čp. 8, Kolín - hlavní sídlo regionálního muzea

KRÁTCE: V den státního svátku zaplatíte symbolické vstupné

V kolínské Diakonii pekli řepánky, zájem byl veliký

Kolín - Ve středu 18. října otevřela Diakonie v Kolíně své prostory veřejnosti. Nešlo však o obyčejný Den otevřených dveří. Pracovníci pro návštěvníky připravili i ochutnávku dozlatova vypečených řepánků.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Sociální sítě, ulice, hospody i obýváky jsou plné nechápavých komentářů. Jak mohl vyhrát Babiš? Okamura? Piráti? Co jsme to za lidi? Jenže tohle je svět kolem nás. Říká se tomu demokracie.