Bečváry

Josef Kuba (trenér): Podzimní část sezony se nám velmi vydařila, za vše hovoří postavení v tabulce i fakt, že jsme za celý podzim v normální hrací době neprohráli, jen jednou remizovali. Myslím, že se ukázala síla mužstva, které je delší čas pohromadě a které se nám podařilo ještě vhodně doplnit. Některé zápasy nebyly herně podle našich představ, ale v žádném zápase jsme nebyli horší než soupeř, všechny naše body jsou zasloužené. Paradoxně nám možná prospěla jedna sezona ve třetí třídě. Dostali jsme se na vítěznou vlnu, hráči byli hladoví po vítězství a to si s sebou vzali i do okresního přeboru. Máme v mužstvu dost hráčů vítězného typu, kteří se nesmíří s porážkou, a i když se herně nedaří, dokáží to nahradit obětavostí a bojovností, nevypustí žádný souboj. Všem hráčům, kteří se během podzimní části dostali na hřiště, patří velký dík. Jsme si vědomi toho, že vedení v tabulce je pro nás zavazující i do jarní části. Budeme se chtít i nadále prezentovat dobrým fotbalem a dál bavit naší hrou všechny diváky, kteří se na náš zápas přijdou podívat

Jevany

Jan Lahoda (trenér): Podzimní sezonu lze hodnotit jako velmi úspěšnou. Druhé místo a 29 bodů je náš rekord v okresním přeboru. Začátek sezony byl pro nás poněkud rozpačitý. Domácí porážka s týmem Bečvár nás vrátila na zem a hráči si konečně uvědomili, že je potřeba fotbalu něco dát. Bohužel celý podzim nás provázela různá zranění a pracovní povinnosti hráčů, a tak jsme byli kompletní pouze ve dvou zápasech. V zápasech s týmy Jestřabí Lhoty a Libodřic jsme byli herně lepší, ale naše koncovka byla špatná. Úroveň soutěže byla vcelku slušná. Mile mě překvapil atraktivní fotbal nováčků Bečvár a Žiželic. Naopak zklamáním byly výkony týmů Zásmuk a Břežan II. Jarní část soutěže bude velmi zajímavá, a to jak o postup i sestup. Sestupovat budou minimálně tři týmy.

Jestřabí Lhota

František Machurka (trenér): První polovina podzimu se nám příliš nevydařila. Zejména zápasy doma s Nučicemi a v Kouřimi. Posledních sedm zápasů už dopadlo lépe. Jen v Bečvárech jsme naplno nebodovali. Tradičně nám hraje dobře obrana, ale že dostáváme málo branek, je zásluha celého mužstva. Opět byla dobrá spolupráce s B mužstvem a dorostem. Chodí s námi pravidelně čtyři dorostenci, kteří jsou nadějní a hlavně mají o fotbal zájem. Ve Lhotě funguje velmi dobře výbor a vytváří všem osmi mužstvům odpovídající podmínky. Děkuji hráčům, funkcionářům a zejména správci hřiště, Láďovi Týmovi staršímu, za jejich obětavost. Přeji všem všechno nejlepší. Fotbal je krásná hra.

Krakovany

Vlastimil Chlád (trenér): V domácím prostředí jsme podali velice dobré výkony ve vítězných zápasech proti mužstvům Žiželic a Libodřic, v remízových s mužstvem Jestřabí Lhoty a jako jediní jsme vzali body Bečvárům. Jediným nepovedeným utkáním doma byl souboj s mužstvem Peček, které jsme prohráli, když jsme nezvládli začátek utkání, kdy jsme prohrávali během deseti minut 0:3 a podařilo se nám korigovat pouze na tři jedna. Další důležité body jsme získali doma s mužstvy Zásmuk a Nučic. Ve venkovních utkáních jsme získali body po vítězstvích v Plaňanech a povinných bodech v Břežanech, remízové utkání jsme sehráli v Kouřimi. Určitě mrzí porážky ve Velkém Oseku a Konárovicích, kdy jsme určitě herně měli na to získat nějaké body, ale bohužel vlastními chybami v defenzivě jsme vyšli naprázdno. Před začátkem podzimní sezony jsme si dali cíl umístění do pátého místa a zisk minimálně 21 bodů. Získali jsme bodů 22, což je dobrý počin do jarní sezony, která bude určitě z hlediska možnosti sestupu až čtyř mužstev náročná.

Libodřice

Lukáš Lanc (trenér): Podzimní část musím hodnotit pozitivně, i když jsem si představoval, že budeme mít o tři až čtyři body více. Vzhledem k vyrovnanosti týmů 21 bodů po podzimu bereme. Začátek jsme měli famózní, po čtyřech kolech jsme měli plný bodový zisk a 22 vstřelených branek. Poté přišel bodový útlum. I přesto, že naše hra byla dobrá, na plné bodové zisky to nestačilo. Dokázali jsme naplno bodovat až v posledním kole proti Jevanům, což byly důležité tři body. Pozitivní bylo, že když jsme remizovali, což bylo celkem třikrát, vždy jsme dokázali urvat bod navíc za penaltový rozstřel, ve kterém se dařilo jak střelcům, tak Kolářovi v bráně. Chtěl bych ještě vyzdvihnout fakt, že v žádném zápase jsme nepropadli výsledkově a nedá se říct, že by nás nějaké mužstvo vysloveně přejelo. Nejhorší zápas jsme odehráli v Plaňanech, kdy to mohl být propadák, ale jen díky nemohoucnosti domácích střelců jsme prohráli jen 1:2. Naopak výborné zápasy jsme odehráli domas mužstvy Žiželic a Jevan. Trápí nás úzký kádr a pracovní vytíženost některých hráčů. Proto se v některých zápasech stávalo, že nám chyběla útočná síla v podobě Hrstky a Košíka. Přes zimu se pokusíme mužstvo doplnit. Zimní příprava proběhne v domácích podmínkách, kdy se zaměříme jednoznačně na fyzickou kondici.

Kouřim

Martin Snížek (trenér): Před startem sezony jsme měli s mým trenérským kolegou Vladimírem Richterem určitě vyšší cíle. Ale vzhledem k tomu, že letní příprava prakticky neproběhla, byl náš rozjezd do nového ročníku pomalejší. První výhra přišla až ve čtvrtém kole a po ní nastal výsledkový zlom. Tomuto utkání předcházela posvícenská fotbalová zábava, na které jsme se s hráči dohodli, že hru zkusíme zjednodušit a přidáme na důrazu. Taktika se ukázala jako dobře nastavená a doma jsme následně přejeli Plaňany. To nás nakoplo po zbytek podzimu, ve kterém se nám podařilo posbírat 20 bodů. To je vzhledem k vyrovnanosti tabulky dobrá výchozí pozice před jarními odvetami. Po dlouhé době se nám v kouřimském A -týmu podařilo vybudovat stabilní hráčky kádr. Ten před sezonou rozšířili Bug, Jasenovský a Paclík, kteří přešli z dorostu a do týmu hned skvěle zapadli. Škoda jen, že se nám kvůli obnoveným zraněním nepodařilo více zapojovat Dufka, ten je ještě dorostenec, ale má předpoklady k tomu, aby byl klíčovým hráčem týmu v ofenzivní fázi. Daří se nám tak realizovat dlouhodobý cíl, stavět tým na kouřimských odchovancích a v nastaveném trendu chceme pokračovat dál. Proto aniv zimní pauze žádné změny v kádru nechystáme. Velké díky patří i vedoucímu týmu Milanovu Švorbovi a v neposlední řadě také našim fanouškům, kteří chodí na domácí zápasy v nadprůměrném počtu.

Konárovice

Petr Jandák (trenér): Sezona se nevyvíjela nejlépe, když jsme prohráli čtyři zápasy v řadě. Potom přišla zranění a museli jsme míchat se sestavou. S pomocí hráčů B týmu jsme nějaké zápasy vybojovali a s 18 body jsme spokojení. Musíme se do druhé poloviny dát zdravotně dohromady a zkusit se herně vyrovnat soupeřům.

Pečky

Petr Šafránek (trenér): S umístěním a počtem získaných bodů v podzimní sezoně nejsem vůbec spokojen. Určitě všichni v Pečkách jsme očekávali umístění podstatně lepší. Nechci se vymlouvat na zranění hráčů, s tím se potýká během sezony většina mužstev. Ve fotbale se pohybuji mnoho let, ale nepamatuji takovou marodku. Nejlepší střelec minulé sezony Růžička nám chyběl deset zápasů, talentovaný Richter osm zápasů a dalších šest hráčů nám chybělo více jak měsíc. Poslední čtyři zápasy nám chytali postupně čtyři brankaři. K tomu lze dodat pouze to, že se to negativně projevilo po všech stránkách. Pozitivní v sezoně je to, že jsme po dobré spolupráci s dorostem a ,,B" mužstvem měli vždy dost hráčů. Dále jsem byl spokojený s tréninkovou docházkou a přístupem hráčů k tréninkům. Nespokojený jsem s tím, že hráči ne vždy na hřišti plní představy trenéra, s tím má ale problém asi většina trenérů. Dále vidím, jak je těžké měnit návyky hráčů. Toto jsou věci, na kterých bude potřebav zimní přestávce hodně zapracovat. Jak náročnou zimní přípravu mohou očekávat hráči, si určitě dokážou představit. Z letní přípravy vím, že se k tomu postaví vstřícně. Co se týká možného posílení kádru, tak největší posílení bude kompletně zdravý kádr během jarní části sezony, ale určitě bych uvítal dva hráče, kteří by toto mužstvo fotbalově posunuli dále.

Nučice

Milan Zápotocký (předseda): Po volných přestupech, ukončení hostování a pracovních povinnostech jsme přišli o šest hráčů. Během podzimu se přidalo zranění tří hráčů základní sestavy a je s podivem, že jsme získali tolik bodů. Ke konci podzimu museli v základní sestavě nastupovat hráči B mužstva, za což jim patří poděkování. Se soupeři, se kterými jsme si mysleli, že nezískáme body, se bodovalo a naopak se body ztratily se slabšími soupeři. Třeba s posledními Břežany II. Přes zimní přestávku se bude muset doplnit hráčský kádr, abychom na jaře hráli důstojnou roli.

Plaňany

Tomáš Kučera (trenér): Získali jsme o tři body méně než loňský podzim. Kvalita a vyrovnanost výkonů však byla jiná. Na jedné straně dokážeme hrát vyrovnaná utkání s vedoucími týmy, na straně druhé odvedeme velmi slabý výkon. Na vině je určitě počet hráčů, které mám k dispozici. Většinou se nás scházelo 11 až 12 použitelných do zápasu. Možná nás u některých opustil i nováčkovský elán z loňska. Reálně hrajeme ve vyrovnané soutěži o záchranu a bude důležité, jak k tomu všichni přistoupíme. Prioritou pro zimní přestávku bude příchod minimálně 2 až 3 hráčů, ideálně mladých, kteří by dokázali okysličit kádr.

Velký Osek

Jiří Sodoma (trenér): Podzimní část sezony jsme zakončili na nelichotivé dvanácté příčce, takže samozřejmě zavládla velká nespokojenost. Vstup do soutěže se nám vydařil a po prvních pěti kolech jsme okupovali nejvyšší příčky. Pak však přišel zvrat a od sedmého kola jsme získali jediný bod. Samozřejmě to bylo i vlivem zranění a vlivem pracovních povinností, ale to je problém většiny mužstev na této úrovni. Bohužel ale náš kádr, co do kvality, je úzký a naše nejlepší hráče při těchto výpadcích nedokážeme nahradit. Pokud chceme myslet na záchranu, tak v zimě musíme mužstvo posilnit minimálně o dva hráče. Musí se zlepšit také přístup zkušenějších hráčů k tréninkům, protože jejich docházka není ideální. Za tréninkovou účast je naopak potřeba pochválit až na pár výjimek mladší hráče. V zimní přestávce se budeme snažit poctivě pracovat, mužstvo posílit a pokusíme se zachránit, což nebude vůbec jednoduché vzhledem k tomu, jak se vyvíjí vyšší soutěže.

Zásmuky

Václav Jindra (trenér): Podzimní část sezony se nám vůbec nepovedla. Asi si všichni mysleli, že to půjde po minulé sezoně samo. V létě se díky dovoleným moc netrénovalo a na přípravné zápasy jsme se nescházeli. Ještě horší zápasová docházka pak byla na začátku soutěže a k tomu se přidalo několik dlouhodobě zraněných hráčů. I tak jsme měli některé zápasy dobře rozehrané, ale nedokázali jsme je dotáhnout do vítězného konce. Věřím ale tomu, že je v Zásmukách dost kvalitních hráčů, kteří dokáží soutěž udržet. Jen musejí chtít. Je to jen na nich. V zimě dojde i k nějakým změnám, ať už na trenérské lavičce, tak v kádru. Rozhodně nikoho nepustíme a budeme se snažit posílit. Hráči dostanou možnost, tak jako každou zimu, udělat kvalitní přípravu. Máme velkou sokolovnu, kde můžeme nabírat kondici. Bude se trénovat v Kostelci na umělé trávě a hráči budou mít možnost jet na soustředění. Jak sem řekl, je to jen na nich, jak se k tomu postaví.

Břežany II

Michal Pikner (trenér): Když jsme před sezonou začali trénovat, tak nás nenapadlo, že se bude opakovat loňská sezona a že dlouho nebudeme mít ani bod. Ti, co chodili trénovat pravidelně, si pořádně mákli, abychom byli připraveni alespoň fyzicky, protože jsem věděl, že fotbalové kvality na naší straně nebudou. Že nebudeme nikoho přehrávat, ale spíš zkusíme něco ubojovat. Bohužel hned první zápasy ukázaly, že ve složení, které má břežanský fotbal momentálně k dispozici, nemáme v této soutěži co dělat. Celou část sezony jsme odehráli v jedenácti lidech a to ještě díky starším klukům, kteří nám pomohli, když bylo nejhůře. Dvakrát jsme dokonce hráli jen v deseti. Bohužel hráčů je málo a ještě na úrovni čtvrté třídy, proto jsme tam, kde jsme a když jsem se nechal hloupě vyloučit, tak vše vygradovalo v posledním zápase a třináctigólovým přídělem. Naše situace už je tak špatná, že ani první body po roce a půl jsme nijak neoslavili a dokonce jsme neměli ani ukončenou, což za celou svoji kariéru nepamatuji. Už jsou asi všichni otrávení, ale já se jim ani nedivím. Myslím, že je na čase, aby břežanské vedení přehodnotilo svůj postoj k situaci, která u nás panuje, protože, jak se druhým rokem přesvědčujeme, hrát co nejvýš, co to jde, není vždy to nejlepší, když na to prostě není materiál, ale to bohužel já neovlivním.

Tabulka

1. Bečváry ⋌ 13 12 0 1  0 51:14 37
2. Jevany ⋌ 13  9 1 0  3 36:29 29
3. Žiželice⋌ 13  8 1 1  3 65:32 27
4. Jestřabí Lhota ⋌ 13  8 1 1  3 32:14 27
5. Krakovany ⋌ 13  6 1 2  4 35:22 22
6. Libodřice ⋌ 13  5 3 0  5 43:28 21
7. Kouřim⋌ 13  5 2 1  5 34:28 20
8. Konárovice ⋌ 13  6 0 0  7 29:40 18
9. Pečky⋌ 13  5 1 0  7 34:40 17
10. Nučice⋌ 13  5 0 2  6 23:30 17
11. Plaňany ⋌ 13  5 0 1  7 26:33 16
12. Velký Osek⋌ 13  3 0 2  8 27:43 11
13. Zásmuky ⋌ 13  2 1 1  9 36:47  9
14. Břežany II⋌ 13  0 1 0 12 12:83  2