Jestřabí Lhota – Zásmuky 0:1

„Hned v první minutě zlikvidoval Kubelka velkou šanci Mojžíše. Ve druhé zázračně chytil hlavičku Soukupa a v průběhu prvního poločasu uspěl ještě dvakrát proti osamocenému Kurešovi. Soupeř ohrožoval naši branku většinu z dálky a jedna střela skončila i na břevně. Díky tomu, že hra byla otevřenější, dostávali jsme se do velkých šancí. Ve druhém poločase se Zásmuky stáhly a my jsme se jen těžko prosazovali přes velký počet bránících hráčů. Nějaké šance tam byly, ale ne tak vyložené jako v prvním poločase. Zhruba od 80. minuty jsme začali dělat chyby na levé straně naší obrany. Nejprve postupovali tři hráči soupeře na našeho jednoho, ale nejlepší hráč na hřišti, Čapek, nepřihrál svým spoluhráčům a Skalický ho dokonale vystínoval. Jenže v poslední vteřině zápasu zahrávaly Zásmuky standardku zprava, a byl z toho jediný gól utkání. Spravedlivě na obě strany řídil rozhodčí Vala," uvedl trenér Jestřabí Lhoty František Machurka.

„Tento zápas patřil jednoznačně našemu brankáři. Jen díky Kubelkovi vezeme tři body. Předvedl několik výborných zákroků a celý zápas nás držel ve hře. Domácí měli celé utkání navrch. My jsme proměnili jednu z mála našich příležitostí v samotném závěru utkání. Unikající Derka byl faulován, k balonu se postavil Čapek a našel přesně nabíhajícího Durňáka, který hlavou skóroval. Nejzásadnější moment celého utkání se odehrál zhruba deset minut před koncem utkání. Centrovaný balon byl v našem vápně ve skrumáži zasažen evidentně rukou. Každý tu situaci viděl jinak. Rozhodčí nařídil pokutový kop. Pak se stalo něco, co je málo k vidění na českých trávnících. Hráč Jestřábky Krupka šel za rozhodčím a přiznal, že rukou zahrál on! Tohle gesto si zaslouží velký respekt. Byli si toho vědomi i kluci, a proto místo vítězného pokřiku po zápase v kabině jen zatleskali. Klobouk dolů před Krupkou! Jinak krom této složité situace řídil utkání dobře rozhodčí Vala," uvedl trenér Zásmuk Václav Jindra.

Branka: 90. Durňák. Rozhodčí: Vala. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Poločas: 0:0.
Jestřabí Lhota: Heres – V. Soukup, Kubánek, Skalický, L. Týma – Mojžíš, Klička, Kesner, Mikeš (76. Záhora) – Kureš, Krupka.
Zásmuky: Kubelka – Vokáček, Kraus, Benda, Roth – Kainar (22. Krejčí), Čapek, Sobotka, Derka – Borovička, Durňák.

Třebovle – Jevany 0:3

„V první půli jsme ještě se soupeřem drželi krok, jenom škoda, že jsme dostali takového šmudlu. Po přestávce už Jevany diktovaly tempo hry. My se nedostali téměř k zakončení. Vítězství hostů je zasloužené," přiznal trenér Třebovle Josef Kocourek.

„Venkovní zápas na půdě sestupem ohrožené Třebovle jsme začali velmi aktivně. Domácí tým jsme zatlačili na jejich půli a snažili se dát co nejrychleji branku. Třebovle velmi dobře bránila a podnikala rychlé protiútoky. Naše obrana však pracovala velmi dobře. V 38. minutě jsme konečně skórovali. To Koula z malého vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Druhý poločas jsme začali hrát naši rychlou a kombinační hru. Domácí tým nevěděl, kam dříve skočit a jen se zoufale bránil. V 51. minutě zvýšil na dvoubrankový rozdíl Čechák a o zápasu bylo rozhodnuto. Krásná chvíle zápasu přišla v 73. minutě. To se k přímému volnému kopu postavil Čechák a nádhernou střelou přes celou bránu nedal Pokornému šanci a upravil tak na konečných 0:3. Ve druhém poločase jsme vystřídali čtyři hráče a naše mladé pušky se ukázaly ve velmi dobrém světle. Týmu Třebovle přeji hodně štěstí k záchraně v soutěži," řekl trenér Jevan Jan Lahoda.

Branky: 38. Koula, 51. a 73. Čechák. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1.
Třebovle: Pokorný – Růžek, Čáslava, Němec, Homolka – Král (78. Kutnohorský), Líbal (46. Andrašík), Richter, Janoušek (85. Honc) – Blaščok (60. Bílek), Bobek.
Jevany: Tolstikov – Matas (53. Sochůrek), R. Krejčík st., Čechák, Chaloupka – Končický, Krákora, Bečvařík, Novák (68. Šístek) – Koula (80. P. Moravec), Popelka (69. R. Krejčík ml.).

Libodřice – Krakovany 1:2

„Další důležité utkání jsme doma nezvládli. I když začátek z naší strany byl dobrý. Hned ve třetí minutě nastřelil Oliva hlavou břevno. Ve čtrnácté minutě šel Hrstka sám na brankáře a hned na to v šestnácté minutě znovu Oliva dobře hlavičkoval, ale hostující brankář předvedl pěkný zákrok. Takže naše tři velké šance zůstaly bez gólového efektu. Poté se hra vyrovnala a my jsme si nechali dát gól do poločasu, opět díky našemu nedůslednému bránění. Druhý poločas už nebyl tak dobrý a hosté přidali další branku. Náš závěrečný tlak stačil jen na to, aby Hrstka snížil. V samotném závěru jsme měli znovu dvě velké šance, ale proti bylo opět břevno a dobře chytající hostující brankář. Náš největší problém je v tom, že když už na soupeře máme herně, odpadneme fyzicky, protože někteří naši klíčoví hráči díky pracovnímu vytížení téměř netrénují. A proto budeme mít problémy až do konce soutěže i s těmi nejslabšími týmy," konstatoval trenér Libodřic Lukáš Lanc.

„Na vizuálně pěkném, ale hodně tvrdém povrchu užšího hřiště nás domácí mužstvo prvních dvacet minut dostalo pod tlak, kdy jsme museli řešit několik ošemetných situací po sérii rohů. Postupně jsme hru vyrovnali a začali jsme být nebezpeční pro soupeřovu branku. V třicáté deváté minutě Antoš vstřelil první branku, když dorazil vyraženou střelu Luďka Tlučhoře. Druhý poločas jsme začali hodně aktivně, což se nám vyplatilo. V padesáté třetí minutě Antoš pěknou přihrávkou uvolnil Olexu, který šanci proměnil. Domácí se snažili výsledek zvrátit, ale snížit se jim podařilo až v závěru. I když místo avizovaných čtyř minut nastavení se prodlužovalo osm, vítězství jsme udrželi a získali další cenné body," oddechl si trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

Branky: 89. Hrstka – 39. Antoš, 53. Olexa. Rozhodčí: Kubera. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1.
Libodřice: Kolář – Pohanka, F. Šafránek, Pánek, Medlen – Oliva (60. M. Šafránek), P. Heverle, Hrstka, Hovorka (80. Mlázovský) – Sova (86. T. Němec), Košík (46. Škopek).
Krakovany: Douděra – Skokan, Jelínek, Šindelář, Věříš – Kozel, R. Tlučhoř, L. Tlučhoř, Olexa – Antoš (84. Robovský), Sixta (89. Novotný).

Kouřim – Pečky 3:2

„Zápas s Pečkami jsme výsledkově zvládli, ale pokud mám být objektivní, tak hosté si zasloužili vyhrát. Během zápasu si vypracovali dost šancí, ale bohužel pro ně jsme měli
v bráně Havránka, který nás celý zápas držel. Měli jsme problém s pohybem hostujících útočníků, kteří se svou rychlostí dostávali za naše obránce. Hosté šli do vedení z penalty, my jsme Pazdercem dokázali poměrně rychle srovnat. Bohužel jsme se opět nevyvarovali chyb v rozehrávce a po jedné takové šli hosté do vedení. My jsme srovnali brankou do šatny, kdy se po standardce prosadil hlavou kapitán Novák. Druhý poločas byl herně vyrovnaný, na šance opět vyhráli hosté, ale byli jsme to my, kdo nakonec rozhodl. Po faulu na Pazderce se pár minut před koncem prosadil z penalty Královský," popsal utkání hrající trenér Kouřimi Martin Snížek.

„Na hřišti druhého mužstva tabulky jsme začali dobře. Soupeř vytáhl likvidační kalibr, na který doplatil hned ve 12. minutě Jedlička a musel střídat. Ve 20. minutě byl v šestnáctce skolen náš Růžička mladší, a Růžička starší z penalty dal na 0:1. Ve 27. minutě soupeř srovnal a o čtyři minuty později Růžička starší zvýšil na 2:1. Bohužel jsme tento náskok neudrželi a ve 44. minutě soupeř srovnal na 2:2. Druhý poločas jsme měli více ze hry, vytvořili si i gólovky a soupeř nadále sbíral žluté karty za fauly na naše hráče. Fauly v pokutovém území na Kouřim nezapískal, ale v 82. minutě na nás přísný pokutový kop nařídil. Domácí upravili na 3:2. Prohrát jsme si nezasloužili a chtěl bych klukům za výkon poděkovat. Rozhodčího tentokrát za výkon nepochválím, protože na utkání neměl stejný metr," konstatoval trenér Peček František Hovorka.

Branky: 27. Pazderec, 44. Novák, 82. Královský z PK – 21. z PK a 31. Růžička st. Rozhodčí: Pařez. ŽK: 7:2. ČK: 90. Královský (K). Diváci: 120. Poločas: 2:2.
Kouřim: L. Havránek – Svoboda (46. Bug), M. Havránek, Novák, Světnička (46. Charvát) – Keltner, Macháček, Královský, Ružinský (70. Dufek) – Snížek, Pazderec.
Pečky: Kruliš – Lukáš, Plaček, Chudoba, Malý – Jedlička (12. Richter), Pikner (53. Materna), Modrovič, Růžička ml. (70. J. Ontl) – Dolejš, Růžička st.

Český Brod B – Konárovice 6:2

„Do zápasu jsme šli s cílem napravit výsledek z minulého týdne, a to se nám povedlo na jedničku. I když ještě kolem 12. hodiny jsem dával dohromady jedenáctku, nakonec jsme sestavu nějak poskládali. Vyhráli jsme zaslouženě a konečně si s chutí i zastříleli. Jedinou kaňkou bylo vyloučení brankáře Vymazala," uvedl trenér Českého Brodu B Zdeněk Šmejkal mladší.

Branky: 10. a 30. Moravec, 18., 42. a 60. Mašanský, 74. Makovský – 16. Havlíček, 74. V. Patočka. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: 0:0. ČK: 55. Vymazal (ČB). Diváci: 35. Poločas: 4:1.
Český Brod B: T. Vymazal – M. Šmejkal (46. Berousek), Mrázek, Bouma, Böhm – Junek (55. Kozlíček), Skořepa, Makovský, Moravec – Mašanský, Hanzl.
Konárovice: Svoboda – Vokoun, R. Černík, Brunclík – Kopecký, Kahoun, J. Pokorný, Sojka (46. M. Patočka) – R. Pokorný (74. V. Patočka), Havlíček, M. Černík.

Ratboř – Velký Osek 3:4

,,Bylo vidět, že se utkaly dva týmy, kterým se nedaří. Na nás leží deka a bohužel jsme zápas nedokázali dovést alespoň k penaltám a soupeři darovali tři body. Nezbývá nám nic jiného než se zmátořit a druhou polovinu jara odehrát o dost lépe, protože s takovými výkony, jaké prozatím předvádíme, se nezachráníme," uvedl po zápase trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

„Diváci viděli dramatické utkání hned od první minuty až do samého konce. Nám se povedl vstup do utkání a hned v první minutě vstřelil vedoucí branku Koubek. Poté byl soupeř více na míči a v 25. minutě po pěkné kombinaci vyrovnal. Z dalších šancí již v první půli branka nepadla. Ve druhém poločase bylo vidět, že obě mužstva potřebují k záchraně body. Šancí ještě přibylo a Ratboř se prosadila po centru ze strany. Nám se ale během šesti minut podařil obrat zásluhou dvou branek M. Košky. Když už jsme si mysleli, že se nám podaří zápas dohrát, tak přišla střela z dálky a bylo opět vyrovnáno. Rozhodnutí přišlo v 90. minutě po ideálním vysunutí Koubka, který utkání svou druhou brankou rozhodl. Ve velice důležitém souboji se nám tak podařilo získat tři záchranářské body," podotkl trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

Branky: 27. , 64. a 78. Brtník – 1. a 90. Koubek, 68. a 72. Koška. Rozhodčí: Pluhař. ŽK: 1:0. Diváci: 30. Poločas: 1:1.
Ratboř: Jeřábek – Vondráček, Kemza, Skopec, Hovorka – Adámek, Kopecký, Trojan, Lapšanský (23. Sova, 72. Palermo) – Brtník, Vohnický.
Velký Osek: R. Durdil – Špaček, Sixta, Skala, Šmiřák – S. Karban (84. Sodoma), L. Černý, J. Karban, M. Černý (57. Munzar) – Koubek, Koška.

Plaňany – Nučice 2:0

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně a už v 6. minutě se dostali do vedení po trestném kopu, kdy z voleje zakončil Minarčík. Nučice se ukázaly jako velmi bojovný a běhavý tým. Byla to naprosto vyrovnaná partie. My jsme své tři šance v prvním poločase, za podpory silného větru, neproměnili. Neustále jsme se museli mít na pozoru před nebezpečnými kontry soupeře. Po přestávce byla výhoda větru na straně Nučic. Ale kromě jednoho závaru a pár nebezpečných centrů byli hosté prakticky bez šance. My jsme také příliš nebezpeční dopředu nebyli a svůj druhý gól jsme vstřelili tři minuty před koncem po propadnutí středu nučické obrany," uvedl trenér Plaňan Tomáš Kučera.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně a po dlouhém autu měl velkou šanci Kubalík. Netrefil však balón ideálně. Domácí hned vzápětí skórovali, když nákop z půlicí čáry dolétl až na zadní tyč, kde jsme nezachytili náběh domácího hráče a ten se v koncovce nemýlil. Domácí se poté trochu zatáhli, začali spoléhat na brejky podpořené silným větrem a také na standardní situace, ve kterých měli výškovou převahu. My měli po celý zbytek zápasu více míč na kopačkách. Dlouho jsme se nemohli dostat přes domácí obranu. Až ke konci poločasu pohotově zakončoval Novák a z následného rohu opět hlavičkoval zcela sám Kubalík. Oba dva však vychytal domácí gólman. Do druhé půle jsme šli s cílem více napadat domácí rozehrávku a snažit se více o střelbu ze střední vzdálenosti. Hned na začátku druhé půle jsme měli dvě obrovské šance, ale ani z těch jsme nedokázali skórovat. A když se neujala ani jedna z mnoha střel ze střední vzdálenosti, kdy buď střelu zablokovali domácí hráči a nebo ji dobrým zákrokem zneškodnil brankář Hradecký, přišel v závěru trest v podobě druhé branky z brejku. Klukům chci poděkovat za výkon, protože někteří hráli se sebezapřením," podotkl trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

Branky: 6. Minarčík, 87. Brecík. Rozhodčí: Fligr. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 1:0.
Plaňany: Hradecký – Nebřenský, Vinš, Břichnáč (46. Javorský), A. Kučera – Minarčík (68. Bug), Brecík, Švehla, T. Freund (61. Češner), Kozdera – Proskočil.
Nučice: T. Krutský – Vedral, Hurtík, Miňovský, Zápotocký (76. Jirsa) – Šulc, Chromý, Jelínek, M. Hervert (83. Nevšímal) – Kubalík, Novák.

1. Český Brod B⋌ 19 16 1 0  2 87:29 50
2. Kouřim⋌ 19 12 1 2  4 59:37 40
3. Jevany ⋌ 19 11 1 0  7 53:34 35
4. Zásmuky ⋌ 19  9 2 3  5 36:37 34
5. Plaňany ⋌ 19 10 0 1  8 44:48 31
6. Jestřabí Lhota ⋌ 19  8 2 2  7 36:31 30