OKRES: Kolaps Vondráčka naštěstí nebyl vážný

Kolínsko – První kolo okresního přeboru ve fotbale nabídlo několik zajímavých výsledků. Především vítězství Bečvár v Jevanech. Nováček soutěže druhý tým loňské sezony deklasoval na jeho hřišti 7:1.

30.8.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

Jedno utkání se nehrálo (Břežany II – Plaňany, hraje se 28. září) a jedno nedohrálo. V Zásmukách pět minut před koncem zkolaboval Vondráček. „Měl by být v pořádku. Ještě v neděli večer mi volal," řekl potěšující zprávu trenér Václav Jindra.

Jevany – Bečváry 1:7

„První domácí zápas v novém ročníku okresního přeboru nelze nazvat jinak než ostudou. Bohužel je to obraz naší letní přípravy. Někteří hráči si zřejmě myslí, že trénink na okresní přebor není nutností. Bečváry se prezentovaly velmi dobrou a bojovnou hrou a zaslouženě zvítězily. Naši jedinou branku vstřelil v 30. minutě Novák a snížil na 1:2. To bylo z naší strany vše. Více o tomto zápase nemá cenu mluvit. Výsledek 1:7 hovoří za vše. Bolely mě oči a srdce," posteskl si trenér Jevan Jan Lahoda.

„Po postupu zpět do okresního přeboru jsme si nemohli přát lepší vstup do nové sezony. Zápas jsme začali aktivně a už v 10. minutě jsme vedli 2:0. Soupeři se podařilo z ojedinělé šance ve 31. minutě snížit na 2:1, ale rychle jsme odpověděli dalším gólem a do šaten se šlo s dvoubrankovým vedením. I po přestávce jsme dál hráli svou aktivní hru a po vstřelení branky na 4:1 byl zápas rozhodnut. Hráči na hřišti cítili, že mají zápas pod kontrolou a s chutí si zastříleli a zápas si až do konce užívali. I když se hrálo v úmorném vedru, tak měl zápas tempo a všichni hráči zaslouží pochvalu za přístup k zápasu i za předvedený výkon," řekl trenér Bečvár Josef Kuba.

Branky: 30. Novák – 5., 85. a 87. z PK Vanta, 9. a 80. Černý, 37. Sikáček, 50. Jahoda. Rozhodčí: Pluhař. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:3.
Jevany: Tolstikov – Chaloupka, R. Krejčík st. (54. Matas), Čechák, Jásek – Novák, S. Krejčík (65. Tichý), Bečvařík, Končický – Koula (75. M. Moravec), R. Krejčík ml. (15. Pacourek, 46. P. Moravec).
Bečváry: Stoupa – Uher, Holub, J. Kšírl, Urbánek (85. P. Šmejkal) – Jahoda, Dědek, Horáček, Vanta – Černý, Sikáček (61. V. Šmejkal).

Pečky – Libodřice 1:3

„V prvním domácím zápase jsme si představovali výrazně lepší výsledek, bohužel skutečnost byla jiná. Prvních patnáct minut naznačilo, jak se může zápas vyvíjet. První velkou šanci jsme měli již na začátku zápasu, ale na dvakrát jsme ji neproměnili. Soupeř o pár minut později svou šanci využil, a tak to bylo celý zápas. My jsme šance neproměňovali, nedali jsme dokonce ani penaltu, zato soupeř byl v zakončení podstatně produktivnější a proto vyhrál. Jinak jsme nehráli úplně to, co jsme hrát měli. Připadalo mi, že jsme zbytečně nervozní a nepřidalo nám, že jsme v průběhu zápasu prohrávali. Každopádně mužstvo bojovalo do poslední minuty. Soupeři gratuluji k vítězství," konstatoval trenér Peček Petr Šafránek.

„Utkání pro nás začalo podle našich představ. Dali jsme rychle gól. Po krásném průniku a centru Pohanky skóroval Košík. Poté jsme hru kontrolovali. I začátek druhé půle byl z naší strany povedený. Hrstka zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Jenomže místo toho, abychom zápas dohráli v klidu, tak to bylo drama. Domácí nejprve snížili a poté měli výhodu pokutového kopu. Ten naštěstí brankář Kolář zneškodnil a jako vždy nás podržel. V závěru jsme soupeře dorazili třetím gólem. Na začátek sezony se hrál vcelku pohledný fotbal. Oba týmy si vypracovaly šance, my ale byli produktivnější. Kluci i ve velkém horku bojovali a za to byli odměněni třemi body. Teď je jenom potvrdit za týden doma," řekl vedoucí Libodřic Radek Šafránek.

Branky: 59. Modrovič – 8. Košík, 49. a 84. Hrstka. Rozhodčí: Voborník. Diváci: 100. Poločas: 0:1.
Pečky: Cihlář – Lukáš, Chudoba (65. Malý), Plaček, Chrastný – Mužík (46. Richter), Modrovič, Novák, Materna (46. Růžička ml.) – Růžička st., Jedlička.
Libodřice: Kolář – Medlen, Šafránek, Baško, Šudy – Heverle, Sova (85. Novotný), Kovařík (74. Hovorka), Košík – Hrstka (89. Mikeš).

Konárovice – Velký Osek 4:1

„Při velkém teplu bylo pro oba týmy těžké hrát fotbal. První poločas jsme pustili Velký Osek jen zřídka na naši polovinu. Po prázdninové pauze jsou první zápasy vždy těžké. Trápili jsme se s koncovkou, ale přesto jsme vstřelili dva góly. Poločas mohl být klidně 8:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím zůstat ve hře dominantní, ale opak byl pravdou. Přestali jsme běhat, což využil Velký Osek a potrestal nás gólem. Kdyby nás nepodržel gólman Svoboda, mohli jsme klidně prohrávat 2:3. Po hrůzostrašné dvacetiminutové naší hře jsme se srovnali a opět jsme Velký Osek přehrávali. Uklidnili jsme hru navýšením o dva góly. Musím poděkovat všem klukům za odmakaný výkon v takovém teplu," řekl nový trenér Konárovic Petr Jandák.

„Celý první poločas byl soupeř lepší, my hrozili jen z rychlých brejků. Soupeř šel proto do šaten se zaslouženým vedením 2:0. Po přestávce se nám rychle podařilo snížit a vytvořit si tlak i šance. V té chvíli se zápas rozhodoval. Bohužel jsme vyrovnávací branku nepřidali, naopak soupeř z rychlého brejku navýšil vedení a v závěru již kraloval," uznal trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

Branky: 10. M. Černík, 45. Pokorný, 68. Kahoun, 72. Jandák – 48. D. Adamec. Rozhodčí: Humpolák. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 2:0.
Konárovice: Svoboda – R. Černík (46. Brunclík), Jandák, Vokoun – Kopecký, Havlíček (75. Stempák), R. Pokorný, Sojka – Žídek (55. Patočka), M. Černík, Kahoun.
Velký Osek: Kalinec – J. Adamec, L. Černý, Sixta, M. Černý (57. Nikles) – Šmiřák, D. Adamec, J. Karban, Koška (84. M. Karban), S. Karban – Koubek.

Krakovany – Žiželice 5:1

„Sousedské derby navštívilo skoro 200 diváků, kteří vytvořili v průběhu utkání pěknou atmosféru. Hosté měli prvních deset minut územní převahu, postupně jsme hru vyrovnali a vytvořili si několik brankových příležitostí. Za zmínku stojí hlavička Romana Tlučhoře po rohovém kopu, která těsně minula branku a krátce na to střela Antoše, kterou zázračným zásahem vytěsnil hostující brankář. Ve 28. minutě Luděk Tlučhoř po rohovém kopu po závaru dotlačil míč do sítě. Vzápětí po pěkné přihrávce Antoše s přehledem proměnil nájezd Sixta. Krátce na to hosté snížili na 2:1. Následně proměnil Roman Tlučhoř pokutový kop za faul na Antoše, který šel sám na brankáře. Ještě do přestávky upravil v 45. minutě nepokrytý Louda. Ve druhém poločase se hosté snažili korigovat výsledek, měli k dispozici dva pokutové kopy, které neproměnili. My jsme měli dvě stoprocentní šance, kdy běžel sám na brankáře Luděk Tlučhoř a Pospíšil, brankář je ale vychytal. Na 5:1 zvýšil Novotný. Vzhledem k tomu, kolik jsme měli v průběhu utkání šancí, považuji naše vítězství za zcela zasloužené. Hosty od větší porážky zachránil brankář," uvedl trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

„Prvních patnáct minut jsme byli aktivnější, nicméně jsme si nevytvořili žádnou gólovou šanci. Poté udeřili domácí a převzali aktivitu v utkání. Do půlky bylo skóre jednoznačně zasloužené 4:1 a od většího gólového přídělu nás uchránil skvěle chytající gólman. Ve druhém poločase domácí kontrolovali hru i s tím, že aktivnější jsme byli my. Konečný výsledek 5:1 odpovídal silám na hřišti a naše dva neproměněné pokutové kopy na to neměly vliv. Domácí zvítězili zaslouženě, protože byli ve všech herních aktivitách lepší," přiznal trenér Žiželic Jiří Novotný.

Branky: 28. L. Tlučhoř, 32. Sixta, 42. R. Tlučhoř z PK, 44. Louda, 88. Novotný – 35. Kubelka. Rozhodčí: Šnábl. ŽK: 1:2. Diváci: 180. Poločas: 4:1.
Krakovany: Špinka – Věříš, R. Tlučhoř, Šindelář, Neruda – Pospíšil (87. Gerhát), Kutil, L. Tlučhoř, Olexa (17. Louda, 70. Novotný) – Antoš, Sixta (77. Skokan).
Žiželice: Mical – Fořt, M. Živný, Hůlka, Bílý (18. Midloch) – Matějka, Lekeš, D. Živný, Korčák (88. Hansl) – Scháněl, Kubelka.

Nučice – Kouřim 2:0

„Po dobrém výkonu jsme porazili jednoho z favoritů soutěže 2:0. Všichni hráči podali nadstandardní a bojovný výkon. V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání, šance se střídaly na obou stranách. Ve druhém poločase jsme převzali otěže utkání do svých rukou, vytvořili jsme si několik šancí, z nichž jsme dvě proměnili a zaslouženě vyhráli," řekl asistent Nučic Jan Hodík.

„Vstup do sezony se nám nepovedl. Přestože se hrál poměrně vyrovnaný zápas, tak jsme nedokázali, na rozdíl od domácích, využít šance. První gól jsme obdrželi po standardce a nedůrazu na malém vápně. Druhý ke konci zápasu z penalty. My jsme standardky využít nedokázali, přestože jich bylo dost. Domácí obrana nám toho ale celkově moc nepovolila, hrála pozorně, a když jsme ji překonali, nedokázali jsme si dát pořádnou finální přihrávku do šance," řekl k utkání hrající trenér Kouřimi Martin Snížek.

Branky: 38. Novák, 84. Kubalík z PK. Rozhodčí: Löwe. ŽK: 4:4. Diváci: 110. Poločas: 1:0.
Nučice: T. Krutský – Kočí, Hurtík, Souček ml., Šulc – Nevšímal ml. (85. P. Krutský ml.), Jelínek, Chromý, Stárek (75. Stanke) – Kubalík, Novák.
Kouřim: L. Havránek – Jasenovský (70. Charvát), Novák, Holub, V. Bug (84. M. Havránek) – Keltner (45. Světnička), Macháček, Královský (85. Královský), Jirků (61. Ružinský) – Snížek, Pazderec.

Zásmuky – Jestřabí Lhota
0:1 nedohráno

„Co se týká zápasu, nehrálo se pohledné utkání.
Z naší strany to bylo ovlivněno absencí hned několika hráčů a také své sehrálo počasí. Branku hosté vstřelili po hrubé chybě při rozehrávce stopera. Na konci utkání jsme ale museli řešit úplně jinou, mnohem závažnější situaci než fotbal.
V 85. minutě zkolaboval náš hráč Vondráček. Zůstal ležet na trávníku úplně mimo hru. Byl při vědomí, ale nebyla to vůbec příjemná situace. Naštěstí byla na zápase přítomna přítelkyně jednoho z našich hráčů, která pracuje jako zdravotní sestra v kolínské nemocnici. Jeden z diváků byl dokonce zaměstnanec záchranné služby, který volal záchranku. Přestože jim popsal situaci a řekl, že by bylo dobré, aby přijel i lékař, přijela sanita z Uhlířských Janovic až po dvaceti minutách bez lékaře! První, co je zajímalo, tak doklady Marka, který nebyl schopen ani komunikovat! Pán ze sanitky se choval dost nepříjemně! Marka naložili do sanitky, nic nám pořádně neřekli a dalších dvacet minut čekali na hřišti na příjezd druhého auta s lékařem! Nejen pro mně dost nepochopitelný postup našeho zdravotnictví. Teď čekáme na informace, co se vlastně stalo. Markovi držíme palce a přejeme mu, aby byl co nejdřív v pořádku," popsal inkriminovaný okamžik trenér Zásmuk Václav Jindra.

„Celý první poločas jsme měli mírnou převahu. Dostávali jsme se do docela dobrých příležitostí a jednu Kesner zužitkoval po střele Martínka. Soupeř hrál jednoduše a dělal nám problémy s dobrými náběhy útočníků, ale naše obrana pracovala dobře. Druhý poločas jsme začali špatně. Zásmuky nás dvacet minut nepustily na svoji polovinu a vyrovnání viselo několikrát ve vzduchu. Až poté jsme se vymanili ze sevření a dostávali se do několika nebezpečných brejků. Dohanič nastřelil i břevno. Velmi dobře řídil zápas rozhodčí Kumstát. Stínem zápasu byla situace v závěru utkání, kdy jeden domácí hráč zkolaboval. Tímto mu přejeme brzké uzdravení a věříme, že to nebude nic vážného," uvedl trenér Jestřabí Lhoty František Machurka.

Branka: 35. Kesner. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: 0:0. Diváci: 60. Poločas: 0:1.
Zásmuky: Kubelka – Roth, Vondráček, Mašín, Vokáček – Sobotka (77. Svoboda), Benda, Čapek (50. Skala), Jonáš (55. Olah) – Borovička (57. Durňák), Kainar.
Jestřabí Lhota: Heres – Jehlička (46. Záhora), Klička, Skalický, L. Soukup – Mojžíš, Kesner, Kureš, Mikeš (64. Dohanič), Martínek, Krupka (71. Kubíček).

30.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

Kolín - Přinášíme vám krimi zprávy z Kolína.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.