Třebovle – Konárovice 6:2

„Zápas jsme dobře rozehráli a v průběhu první půle vedli o dva góly. V jejím závěru se však moc nehrálo. Hostující hráči se spíše než hře věnovali rozhodčímu a díky tomu viděli dvě červené karty. Přesto se jim i v devíti podařilo snížit. Nám se naštěstí podařilo odskočit. Druhá půle se hrála spíš z povinnosti. Jsem rád za tři body a také za to, že hráči udrželi nervy na uzdě a nedostali žádnou červenou kartu," uvedl trenér Třebovle Josef Kocourek.

Branky: 15. a 59. Blaščok, 37. Pokorný z PK, 45 (+2). Němec z PK, 54. Bobek, 69. Dejl – 39. R. Pokorný, 81. Vokoun. Rozhodčí: Vala. ŽK: 2:6. ČK: 43. Kahoun, 45. M. Černík (oba Konárovice). Diváci: 65. Poločas: 3:1.
Třebovle: Pokorný – Růžek, Richter, Čáslava, Němec – Andrašík, Hromádko, Dušek, Bobek, Dejl (83. Honc) – Blaščok (63. Líbal).
Konárovice: Svoboda – Vokoun, Žídek, Brunclík – Kopecký, Kahoun, J. Pokorný (65. Kutil), Sojka – M. Černík, Havlíček (46. Patočka), R. Pokorný.

Jevany – Nučice 3:0

„S napětím očekávané derby s týmem Nučic začalo oboustranným oťukáváním. První šance měli hosté, ale výborný Tolstikov jim nedovolil skórovat. V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Naši velkou šanci neproměnil Koula po krásné přihrávce Krejčíka staršího. Naše první branka padla v 45. minutě po pěkné kombinační akci Kouly a Krejčíka staršího. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zápas co nejrychleji rozhodnout, ale hosté bojovali, co mohli. V 66. minutě po chybě nučické obrany se nemýlil Popelka a upravil stav zápasu na 2:0. Naše nejkrásnější akce přišla v 72. minutě. Popelka unikl po pravém křídle a krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Krákoru a ten se nemýlil. Zápas nebyl tak jednoznačný, jak ukazuje výsledek. I hosté měli spoustu šancí, ale výborně chytající Tolstikov byl vždy na místě," konstatoval trenér Jevan Jan Lahoda.

„Po zlepšeném výkonu jsme si vypracovali dostatek šancí na to, aby zápas dopadl úplně jinak. To by museli Kubalík a Šulc své samostatné úniky proměnit. Poté měl šance i soupeř, ale i náš gólman se vyznamenal. V poslední minutě prvního poločasu jsme byli nedůrazní a již snad byli v kabině a domácí nás za to potrestali. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním výsledek zvrátit, ale po další naší zbytečné chybě, kdy jsme dali krátkou malou domů, bylo již skoro o výsledku rozhodnuto. A když jsme opět neproměnili své šance a Jevany po naší ztrátě na půlce z rychlého brejku navýšily svůj náskok, bylo definitivně rozhodnuto. Zápas se pak jenom dohrával. Škoda neproměněných šancí na začátku zápasu," posteskl si trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

Branky: 45. Krejčík, 66. Popelka, 72. Krákora. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 3:4. Diváci: 120. Poločas: 1:0.
Jevany: Tolstikov – Končický, Jásek, Čechrák, Chaloupka – Novák (63. Honka), Krákora (73. Moravec), Krejčík st., Tichý (54. Matas) – Popelka, Koula (87. Krejčík ml.).
Nučice: T. Krutský – Miňovský, Podolák, Hurtík, Vedral – Pekárek (53. Jícha), Jelínek, Chromý, Šulc – Kubalík, Novák.

Ratboř – Plaňany 2:1

„Ve velmi větrném počasí jsme doma hostili nováčka soutěže z Plaňan. Hosté v první půli hráli po větru a byli lepším týmem. Jejich tři vyložené šance však skončily na rukavicích Jeřábka. Z té nejméně nápadné akce jsme bohužel inkasovali. Nejednalo se ani o šanci. Plaňany zahrávaly standardku kousek za půlicí čárou a dlouhý nakopnutý míč po teči propadl až do naší branky. Nám se naštěstí těsně před poločasem podařilo srovnat zásluhou Dolejše, který zakončoval na zadní tyči standardní situaci zahranou Švarcem. Ve druhé půli jsme měli větrnou výhodu na svých kopačkách my a bylo to znát. Vytvořili jsme si pár zajímavých příležitostí. Brankou skončil střílený rohový kop Švarce. Hosty jsme ve druhé půli již do žádné stoprocentní šance nepustili, a tak jsme se mohli radovat ze zisku tří bodů," uvedl trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

„Do zápasu jsme vkročili aktivně a vytvořili jsme si během prvních třiceti minut pět vyložených šancí. Bohužel jsme z nich vytěžili pouze jednu branku . Domácí vyrovnali po standardní situaci, což byla jejich jediná šance za první poločas. Ve druhém se domácí zlepšili a po rohu vyrovnali. Jak naši hráči, tak i diváci tvrdili, že dírou v boku. Měla 1 metr v průměru. No a potom jsme se již k brance domácích prakticky nedostali. Byla to trpká a poučná neděle pro náš tým," podotkl trenér Plaňan Tomáš Kučera.

Branky: 42. P. Dolejš, 66. Švarc – 12. Nágl. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 2:5. Diváci: 60. Poločas: 1:1.
Ratboř: Jeřábek – M. Adámek, Vančura (25. Vondráček), Skopec, Dolejš – J. Adámek, Dvořák, Švarc, Stráník (90. Hovorka) – Kopecký (70. Gembiczki), Vohnický.
Plaňany: Hradecký – Bug, Bercík, M. Freund, Kruliš (72. Češner) – Debnár (55. Mbemba), Vinš, Kozdera, Švehla, Nágl – Proskočil.

Jestřabí Lhota – Velký Osek 6:3

„Hrál se otevřený fotbal ve velkém nasazení po celých 90. minut. Soupeř se ujal vedení již v 8. minutě po naší chybě na velkém vápně. Naštěstí jsme v tomto zápase proměnili naše brankové příležitosti a už do poločasu jsme zápas otočili na 3:2. Po přestávce se pokračovalo ve stejném stylu a výsledkem byl konečný stav 6:3. Rád bych v tomto zápase vyzdvihl dva hráče, z našeho mužstva Ondru Pavelku, který potvrdil své fotbalové kvality, a z Velkého Oseka šutéra Adamce. Myslím si, že zápas, ve kterém padlo devět gólů, se musel líbit," uvedl trenér Jestřabí Lhoty Petr Sixta.

„Bohužel jsme dobře hráli jen prvních dvacet minut v každém z poločasů. V úvodu jsme jasně kralovali, dokonce vstřelili branku a měli další příležitosti. Místo navýšení stavu na 2:0 přišla ale branka soupeře a obraz hry se nepochopitelně změnil. Soupeř nás přehrával a naše mladé mužstvo chybovalo, Jestřábí Lhota otočila stav ve svůj prospěch. Nám se ještě do poločasu podařilo vyrovnat výborně hrajícím Davidem Adamcem, ale další chybou soupeř těsně před poločasovou přestávkou strhl vedení na svoji stranu. Vstup do druhého poločasu se nám herně, nikoliv brankově, povedl. Bohužel další laciná branka již zápas rozhodla a nám na zvrat již nezbyly síly. Máme mladé mužstvo, spíše juniorku, takže každá branka s námi dost zamává. Přesto si myslím, že je to mužstvo budoucnosti," řekl trenér Velkého Oseka Martin Koška.

Branky: 24. Martínek, 32. a 68. z PK Pavelka, 45. Mojžíš, 66. Krupka, 79. Svoboda, – 8., 43. a 83. D. Adamec. Rozhodčí: Bláha. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 3:2.
Jestřabí Lhota: Málek – Beran, Skalický, V. Soukup (70. Procházka), Martínek – Mikeš, Klička, Krajíček, Mojžíš – Krupka (75. Svoboda), Pavelka (85. Hron).
Velký Osek: Kalinec – Špaček, L. Černý, Plášil (75. M. Černý), Šmiřák – Koubek, V. Šindelář (46. Čech), D. Adamec, Koška ml., J. Karban – Bayer (81. J. Adamec) .

Kouřim – Krakovany 5:2

„Zápas se nám povedl a konečně jsme zahráli podle našich představ. Byli jsme jistí 
v obranné fázi a nebezpeční 
v útoku. V prvním poločase jsme přestáli dva závary soupeře v malém vápně a naopak se nám podařilo dva góly vstřelit. Škoda dalších několika šancí, které mohli soupeře definitivně zlomit. Druhý poločas jsme hráli proti silnému větru, ale soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili, naopak jsme to byli my, kdo byl neustále nebezpečný, ale bohužel jsme zahazovali naše šance. Až Pazderec nás dvěma góly uklidnil. Soupeři se podařilo snížit na rozdíl dvou gólů, my jsme pak na konci zápasu pečetili Novákem na 5:2. Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené, šli jsme za ním od začátku, bojovali jsme, hráli jsme konečně fotbal. Především naše obrana zahrála výborný zápas, ale s Láďou Richterem musíme pochválit všechny, kteří nastoupili," popsal utkání hrající trenér Kouřimi Martin Snížek.

„Tento zápas se nám moc nepovedl. Soupeř byl téměř po celý zápas ve všem lepší a proto zaslouženě vyhrál. V první půli jsme ještě drželi krok, ale bez efektu, na rozdíl od Kouřimi, která dokázala skórovat dvakrát. Dvougólovou ztrátu z první půle jsme se snažili smazat, ale Kouřim si vedení zkušeně pohlídala a z brejků přidala další góly. Nám se podařilo na konci jen opticky upravit skóre," uvedl trenér Krakovan Jan Špinka starší.

Branky: 19. Královský, 25. Snížek, 62. a 77. z PK Pazderec, 92. Novák Tomáš – 80. Kubánek, 90. Jelínek. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 0:1. Diváci: 95. Poločas: 2:0.
Kouřim: Havránek – Svoboda (82. Paclík), Holub, Havránek, Novák – Světnička (46. Keltner), Jirků, Královský, Ružinský (75. Charvát) – Snížek, Pazderec.
Krakovany: Douděra – Gerhát, Kubánek, Jaborský, Malina (66. Pospíšil) – Kozel (47. Šindelář), Jelínek, Loužil, Neruda – Fejl, Špinka.

Zásmuky – AFK Pečky 2:2 (PK 4:1)

„Myslím si, že se hrálo kvalitní, vyrovnané utkání a průběhu odpovídá i konečný výsledek. My jsme měli několik nedotažených situací, ve kterých jsme mohli utkání rozhodnout v náš prospěch. Hosté zase nastřelili dvakrát tyč a měli nebezpečné brejky. Při penaltách jsme byli šťastnější, Kubelka dvě chytil a naši střelci byli stoprocentní," potěšilo trenéra Zásmuk Václava Jindru.

„Věděli jsme, že soupeř bude chtít získat tři body, a také tak vstoupil do zápasu. V šesté minutě se ujal vedení. My jsme postupně hru vyrovnali a v 19. minutě Růžička srovnal. Poté jsem přebírali iniciativu, nastřelili jsme tyč a ve 42. minutě nastal velký zlom, který nezvládl rozhodčí Vlk, když neodpískal pokutový kop na domácí za sestřelení našeho hráče v malém vápně. Mimo jiné to všichni Zásmučtí v poločase přiznali. Horší pro nás ale bylo, že nás rozhodčí ožlutil a očervenil, což jsem nepochopil, protože poslal do kabiny nejslušnějšího hráče utkání, našeho kapitána, a dle mého soudu závěr poločasu nezvládl. Řekli jsme si v poločase jak dál. Kluci i v deseti zabrali a v 54. minutě jsme šli do vedení po pěkné akci Růžičky, který přihrál Ružinskému a ten skóroval. Soupeř na nás vyvinul tlak a podařilo se v 69. minutě vyrovnat. My jsme útočili sporadicky a nastřelili tyč a loženku neproměnili. Penalty neumíme a tak nám zbyl bod. Kluci si zaslouží dík za bojovnost a výkon," konstatoval trenér Peček František Hovorka.

Branky: 6. A. Čapek, 69. Durňák – 19. Růžička, 54. Ružinský. Rozhodčí: Vlk. ŽK: 1:4. ČK: 42. Dolejš (Pečky). Diváci: 50. Poločas: 1:1.
Zásmuky: Kubelka – Roth, Durňák, M. Čapek, Kraus – Mašín, Benda, A. Čapek, Sobotka – Derka (85. Chábera), Borovička.
AFK Pečky: Hemmer – Soukup, Ružinský, Malý, Hovorka – M. Ontl (57. Macháček), Moravec, Dolejš, Hanzelín – Růžička, Jedlička.

Český Brod – Libodřice 6:0

„S dnešním výkonem jsem nebyl vůbec spokojený. Hoši si mysleli, že když dvakrát vyhráli rozdílem třídy, že k nám přijedou kluci z Libodřic a dají si tři branky sami a řeknou, tady máte, zahrajte si fotbal. Je sice pravda, že za prvních dvacet minut jsme nedali jasné tři gólovky a nastřelili třikrát konstrukci branky, ale to nemění nic na tom, že první poločas z naší strany byl hodně špatný. O přestávce v kabině jsme si to celkem hlasitě vyříkali a najednou to šlo. Prvních patnáct minut druhého poločasu jsme na soupeře vlítli a vstřelili pět gólů a prakticky bylo rozhodnuto. Poté už se zápas spíš jen dohrával. Pro nás určitě varováni do dalšího kola, tak doufám, že kluci to pochopí, že bez nasazení a bojovnosti se hrát nedá," konstatoval trenér Českého Brodu B Zdeněk Šmejkal mladší.

„Do zápasu jsme šli s jasným cílem, a to co nejdéle vydržet v přijatelném výsledku a třeba i soupeře překvapit. Nastoupili jsme s jedním útočníkem a taktiku přizpůsobili soupeři, ale také našemu početnímu stavu, neboť jsme neměli žádného hráče na případné střídání. První poločas jsme následně, až na malé chybičky, zvládli skvěle. Domácí se kromě dvou šancí do ničeho nedostali a my hrozili kontry do jejich otevřené obrany. Hráče jsem v kabině za přístup a nasazení pochválil. Bohužel to se s nástupem do druhého poločasu pro mě nepochopitelně minulo účinkem, a hned v první minutě jsme obdrželi branku. Po dalších třech minutách se míč po zahraném rohovém kopu dostal k domácímu hráči a ten nikým neatakován v pohodě přidal další branku. V dalších dvaceti minutách jsme úplně odpadli a domácí si s námi dělali, co chtěli. Někteří naši hráči nedokázali ani zpracovat míč, přesně ho přihrát a vůbec se nám nedařilo. Navíc jsme od 70. minuty kvůli mému zranění hráli o deseti. Naštěstí domácí polevili a my se trochu zlepšili a již neinkasovali," řekl hrající trenér Libodřic Michal Škopek.

Branky: 46. a 50. Musílek, 60., 61. a 64. Mašanský, 62. Makovský. Rozhodčí: Pluhař. ŽK: 2:2. Diváci: 40. Poločas: 0:0.
Český Brod B: Vymazal – Bouma (55. Čermák), Procházka, Mrázek, Böhm (60. M. Šmejkal) – Musílek (55. Hanzl), Moško (65. Morávek), Skořepa (46. Moravec), Makovský – Mašanský, Kozlíček.
Libodřice: Kolář – M. Šafránek, Batelka, Müller, Hrodek, Pohanka – Adámek, Heverle, Hrstka, Hovorka – M. Škopek.

Tabulka

1. Český Brod B⋌ 3 3 0 0 0 23:2  9
2. AFK Pečky⋌ 3 2 0 1 0 18:6  7
3. Jestřabí Lhota ⋌ 3 1 1 1 0  8:5  6
4. Plaňany ⋌ 3 2 0 0 1  7:5  6
5. Jevany ⋌ 3 2 0 0 1 10:9  6
6. Ratboř ⋌ 3 2 0 0 1  6:13 6
7. Třebovle ⋌ 3 1 1 0 1 10:7  5
Kouřim⋌ 3 1 1 0 1 10:7  5
9. Zásmuky ⋌ 3 1 1 0 1  9:11 5
10. Velký Osek⋌ 3 1 0 0 2 12:13 3
11. Krakovany ⋌ 3 0 1 1 1  6:9  3
12. Konárovice ⋌ 3 0 0 1 2  4:11 1
13. Libodřice ⋌ 3 0 0 1 2  3:12 1
14. Nučice⋌ 3 0 0 0 3  2:18 0