Tuklaty – Libodřice 2:3

„První poločas byl vyrovnaný, nicméně my jsme vstřelili dvě branky a vytvořili jsme si oproti soupeři vyložené šance. Další čtyři příležitosti, převážně samostatný průniky, jsme neproměnili a první velkou chybu hosté potrestali dvě minuty před koncem. Náš stav je vážný a tahle branka nás zlomila. V druhém poločase nám nahrálo vyloučení hostujícího hráče, který fauloval unikajícího Davida Jambora, bohužel ani to nám nepomohlo. Poté přišlo vyloučení po druhé žluté Petra Jambora a naše hra se začala sypat. Nebyly síly, nehráli jsme stoprocentně fit. Nikdo bohužel nedosahuje kvalit okresního přeboru,“ posteskl si trenér Tuklat Roman Nešpor.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním se nám vůbec nedařilo a nehráli jsme to, co jsme chtěli. Jen díky vynikajícímu gólmanovi jsme po poločase prohrávali jen 1:2. Druhý poločas už byl úplně o něčem jiném, brzy se nám podařilo vyrovnat a paradoxně se o výsledek nestrachovali domácí, nýbrž pan rozhodčí Suchý, který začal ignorovat pomezní rozhodčí a dokázal odpískat ofsajd i z půlky hřiště, aniž by se podíval na pomezního. Konec zápasu absolutně nezvládl, tímto bych chtěl poprosit pana Suchého, když mu přijde delegace na zápas Libodřic, aby ji seriózně odmítl a radši vzal rodinu na zmrzlinu nebo dobrou večeři. A věřte mi, že to bude jen k prospěchu fotbalu. I přes to se nám podařilo vstřelit vítěznou branku a odvézt si tři body. Hráčům bych chtěl poděkovat za druhý poločas a vyzdvihnout výkon Petra Pěkného, který i ve svém věku toho dokáže stále dost naběhat,“ řekl trenér Libodřic Vladimír Zelinka.

Branky: 19. Pytloun, 35. Goll – 43. Hrstka, 62. Pánek, 76. Košík. ČK: 65. Jambor – 51. Sova. Poločas: 2:1.
Tuklaty: Pazdera – Bárta, Nešpor, Werbynský, P. Jambor – Goll, Kotala, Vébr, Pytloun – D. Jambor (84. Kuneš) – Lachman (65. V. Procházka ml.).
Libodřice: Skočdopole – Hovorka (71. F. Šafránek), Němec, Škopek, Dittrich – Pohanka, Pěkný, Pánek, Košík – Hrstka, Sova.

Dobré Pole – Býchory 1:1 (PK 3:1)

„První poločas jsme hráli špatně, bez důrazu a zbytečně zatažení. Ve druhém jsme začali plnit taktické pokyny, vysunuli jsme obranu, hosté tak neměli prostor pro kombinaci a museli nakopávat dlouhé míče, se kterými jsme si poradili. Troufnu si říct, že jsme Býchory druhý poločas přehrávali a zvládli jsme i závěrečný rozstřel,“ potěšilo trenéra Dobrého Pole Ondřeje Štefančíka.

„Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned ve druhé minutě mohl Lev otevřít skóre, ale z malého vápna přestřelil. Tak jako v každém našem zápase jsme měli hru pod kontrolou, soupeře jsme tlačili, ale góly jsme nebyli schopni vstřelit. Soupeř se z ojedinělého protiútoku dostal do šance až ve 25. minutě, kdy vyzkoušel našeho brankáře. Do poločasu měl ještě jednu šanci, ale Kašpar byl vždy pohotový. My jsme se konečně protrápili ke gólu až ve druhé polovině prvního poločasu, kdy se pěknou střelou trefil Teplý. Další gól jsme již ale nepřidali. Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem navýšit skóre, zklidnit a zpřesnit hru. Bohužel to se nestalo, naopak. Někteří k dalšímu vývoji přistoupili velmi laxně. Byli jsme bez pohybu a pět hráčů bylo zralých na vystřídání. Domácí toho samozřejmě plně využili, ucítili příležitost a po zásluze se dočkali vyrovnání. My jsme se sice do gólovek dostali, ale Lev, Chadraba, Vyhnánek a Chvalovský své šance z bezprostřední blízkosti zbrkle zahodili. Penalty, to byla jedna velká tragédie, stejně jako celý druhý poločas,“ zlobil se trenér Býchor Michal Škopek.

Branky: 76. Potůček – 28. Teplý. Poločas: 0:1.
Dobré Pole: Neveselý – Jícha, Štefančik, Flieger, Ledvina – Krejčí, Štika, Páral, Špička – Potůček, Žirovnický.
Býchory: Kašpar – Funda, Teplý, Jirkovský, Vaňkát – Chvalovský, Chlumský, Tafel, Vyhnánek – Lev, Chadraba.

Velim B – Pečky 2:2 (PK 8:9)

„S remízou musíme být spokojeni, i přesto, že hosté hráli od 43. minuty v oslabení. Dokázali jsme dvakrát smazat vedení hostů, na víc už nám ale chyběly síly. V prvním poločase jsme hrozili hlavně ze standardních situací, kdy hosty dvakrát zachránila tyč. Ti byli naopak nebezpeční v rychlých přechodech a hned z prvního brejku po chybě obránce šli v 11. minutě do vedení. Nám se podařilo v 35. minutě také z brejku vyrovnat. Po hodině hry šli hosté po chybě gólmana opět do vedení. Naše vyrovnání přišlo v 69. minutě po ojedinělé rychlé kombinaci. V závěrečném penaltovém rozstřelu, který rozhodla až jedenáctá série, jsme po druhé na jaře další bod nezískali,“ konstatoval trenér Velimi B Jiří Ptáček.

„Zajímavé derby, jelikož se do poslední minuty hrálo o vítězství. Myslím, že kvalita zápasu mohla být ještě lepší, ale domácí měli souběh s A mužstvem a my jsme bohužel hráli celý druhý poločas o deseti. Jinak v prvním poločase jsme šli zase velmi brzo do vedení a další šance následovaly. Ty jsme bohužel neproměnili, a tak domácí srovnali a nutno říci, že mohli dát také branky, když dvakrát nastřelili po standardních situacích tyč. Druhý poločas měli domácí samozřejmě herní převahu, ale my jsme využívali každou možnost útočit a ne jen bránit. Nakonec padla branka no obou stranách. Byla to spravedlivá remíza, druhý bod v penaltách nám vystřelil Lindner,“ uvedl trenér Peček Petr Šafránek.

Branky: 35. J. Vlk, 70. Kasal – 11. Růžička st., 60. Modrovič. ČK: 43. Jedlička (P). Poločas: 1:1.
Velim B: Daněk – Jelínek, O. Kosina (80. Kopecký), Čepelák, L. Vlk – M. Kosina, Srp, J. Vlk, Kasal – Slavík, Nedbal.
Pečky: Cihlář – Lindner, Modrovič, Lukáš, Richter – Materna (56. Bubla), Novák, Křivský, Jedlička, Králík – Růžička st. (73. Růžička ml.).

Červené Pečky – Žiželice 1:4

„Bohužel ani v záchranářském souboji jsme se nevymanili ze střelecké nemohoucnosti a opět jsme body nezískali. První poločas nebyl z naší strany špatný, hrál se vyrovnaný zápas. Hosté šli po rychlém brejku do vedení, nám se podařilo srovnat po standardní situaci těsně před poločasem. Ve druhé půli jsme ale opět propásli začátek, inkasovali po rohovém kopu a od té doby byly Žiželice lepší. Při naší snaze něco s výsledkem udělat jsme otevřeli obranu, a toho dokázali hosté využít a v pohodě si dokráčeli pro zisk tří bodů,“ uvedl trenér Červených Peček Pavel Pospíšil.

„Zápas nebyl valné úrovně. Bylo vidět, že hrají mužstva ze spodku tabulky. Ale pro nás jsou důležité tři body. První poločas byl z naší strany do první branky vcelku dobrý. Poté jsme přestali hrát a soupeř toho využil na konci poločasu, když vyrovnal z ofsajdu. Druhý poločas byl už o dost lepší a také přišly branky. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě,“ podotkl trenér Žiželic Luděk Špaček.

Branky: 44. Panic – 22. Bubeník, 54. Mical, 70. Špaček, 89. Fořt. Poločas: 1:1.
Červené Pečky: Pospíšil – Koubský (46. Charouzd), Přiklopil, Panic, Bulíř (70. Kulhánek) – Rauch, T. Podnecký, Svoboda, Zdeněk – Hanousek, Zelenka.
Žiželice: Rokos – Bubeník (84. Midloch st.), Konhefr, Novotný, Chlupáč – Mejvald, Mical (68. Jirkov Mitrev), Apiján, Korčák – Fořt (57. Špaček), Bláha.

Plaňany – Kouřim 2:0

„Do utkání jsme vstupovali s očekáváním, že si další prohru již nemůžeme dovolit, a že ukončíme sérii bez vstřeleného gólu. Po celý zápas hráči příkladně bojovali a vítězství je z tohoto pohledu zcela zasloužené. Hosté asi měli o dvě nebo tři šance více, ale náš brankář Hradecký předvedl vynikající výkon. Bylo to tradiční bojovné derby, i když jen průměrné úrovně. Pro nás zlaté body v boji o záchranu,“ oddechl si trenér Plaňan Tomáš Kučera.

„Do utkání jsme snad ani nevstoupili, jen jsme volně pokračovali výkonem z minulého týdne. Na hřišti jsme prakticky nebyli. Bez pohybu, chuti, myšlenky a bojovnosti se hrát prostě nedá. Nedali jsme si ani přihrávku na dva metry. Chyběl nápad. Když už jsme něco vymysleli, tak z toho těžil spíš soupeř. Ten šel do vedení z penalty, která byla vyvrcholením našeho zmaru. Pak přišly i naše šance, které jsme však neproměnili. K tomu se přidala nucená střídání a my tak museli improvizovat. Druhý poločas už byl z naší strany o trochu lepší. Zatlačili jsme domácí na jejich půlce a vytvářeli si další šance. Stejně jako náznaky, tak i ty vyložené příležitosti se nepodařilo proměnit. Je to škoda, věřím, že kdybychom vstřelili branku, přišly by i další. Zůstalo však jen u přání. Ke konci už jsme hráli na velké riziko a soupeř, který se za druhý poločas dostal na naši půlku jen sporadicky, nás po zachycení špatné rozehrávky z brejku potrestal. Herně je to z naší strany mizérie. Hráči by se měli zamyslet nad svým přístupem na hřišti i mimo něj. Jinak můžeme zlepšení těžko očekávat. Prohra mě mrzí i kvůli fanouškům z Kouřimi, kteří na zápas přijeli, ale odměny se nedočkali,“ řekl po utkání vedoucí Kouřimi Jan Břečka.

Branky: 19. Švehla z PK, 88. Klucska. Poločas: 1:0.
Plaňany: Hradecký – Hanzálek, Vinš, Břichnáč, Andrašík – Freund (67. Jambor), Švehla, Češner, Málek, Klucska – Konůpek.
Kouřim: L. Havránek – Svoboda, Tománek (46. Navrátil), Holub, Novák (84. Kosmata) – Světnička (75. Charvát), Paclík, Hovorka, Ružinský – Dufek (33. V. Keltner), Snížek.

Nučice – Radim 3:0

„Celý zápas jsme měli převahu a už ve 13. minutě se dokázal prosadit Jakub Novák, který se krásně trefil střelou ze střední vzdálenosti. Pak následovalo několik příležitostí, které však brankou neskončily. Uklidnění přišlo až v 66. minutě, když byl po rohu Tomáš Vlasák důrazný na zadní tyči. Skóre uzavřel čtvrt hodiny před koncem Filip Kubalík,“ uvedl obránce Nučic Jan Vedral.

„Obrovský výpadek všech hráčů. Mnoho ztracených balónů, málo pohybu a minimální úsilí získat nějaké body. V prvním poločase se nám nepovedlo dotáhnout pár slibných příležitostí a pokusit se o větší tlak na domácí. V druhé půli to už byl zmar. Vzhledem k velmi tvrdému hřišti hra postrádala kombinaci,“ konstatoval trenér Radimi Ondřej Exner.

Branky: 13. Novák, 66. Vlasák, 74. Kubalík. Poločas: 1:0.
Nučice: T. Krutský – Šulc, Podolák, Bradáč, Vedral (78. Jelínek) – Nevšímal ml., Chromý, P. Zápotocký (78. Hervert), Vlasák – Novák, Kubalík (83. M. Zápotocký).
Radim: Hanuš – Postelt, Mašín, Synek, Král – Bříza (60. Matouš), Ružinský (82. Dejl), Čábelka, Doležal (80. Hrabal) – Exner (66. Soukal), Krutský.

Krakovany – Jevany 1:3

„Ve vyrovnaném prvním poločase jsme se ujali vedení brankou Antoše po přihrávce Olexy. Jevany vyrovnaly po nařízeném pokutovém kopu za ruku našeho obránce. Poté byl v obrovské šanci Dostál, který byl sražen obráncem hostů, bohužel píšťalka rozhodčího zůstala němá. Na konci prvního poločasu byl vyloučen náš hráč Neruda. Na začátku druhé půle byl sražen v pokutovém území Dostál, po dlouhém váhání rozhodčí nařídil pokutový kop, který bohužel Sixta neproměnil, což byl asi rozhodující moment utkání. Jevany se po naší chybné rozehrávce ujaly vedení a vzápětí na to zvýšily na rozdíl dvou branek. I v početním oslabení jsme měli dvě dobré šance, do kterých se dostal Olexa, bohužel je neproměnil. Na šance vyrovnaný zápas. I v deseti jsme podali oproti minulému týdnu statečný výkon,“ uvedl trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

„Utkání jsme začali herně dobře, domácí tým jsme dostali pod tlak. Bohužel první branka padla po brejku Krakovan. U pravé tyče zůstal osamocený zkušený Antoš a ten se v takových situacích nemýlí. Dále jsme domácí tým svírali, ale naše koncovka nebyla přesná. Vyrovnání přišlo z pokutového kopu za ruku, který proměnil Janouch. Zápas se nehrál zrovna v rukavičkách, a tak se žlutilo na obou stranách. Domácí obdrželi dokonce červenou kartu za hanlivou urážku rozhodčího. Druhý poločas se nesl v neustálé převaze našeho týmu. Rozhodujícím momentem zápasu byl neproměněný pokutový kop domácím hráčem, který výborným zákrokem zlikvidoval gólman Zoul. Pak přišly dvě velké chvíle Panenky. Nejdříve vyzval ke skórování Hybnera, poté Tomáše Nováka. Hráčům děkuji za dobrý a disciplinovaný výkon nad důrazným soupeřem,“ řekl trenér Jevan Jan Lahoda.

Branky: 13. Antoš – 17. Janouch z PK, 54. Hybner, 61. Novák. ČK: 39. Neruda (K). Poločas: 1:1.
Krakovany: Špinka – Kutil, Šindelář, Kozel, Neruda – Hačka, Vodvářka (60. Věříš), Dostál, Olexa – Sixta (80. Oberreiter), Antoš.
Jevany: Zoul – J. Novák, Bečvařík, Birkuš, T. Novák – Panenka (70. Ravizza), Hybner (88. Chaloupka), Štefančík, Krákora – Janouch, Popelka.

 1. Pečky⋌ 19 13 2 3  1 72:25 46
 2. Jevany ⋌ 19 13 1 2  3 63:32 43
 3. Býchory ⋌ 19 10 2 4  3 56:25 38
 4. Krakovany ⋌ 19 10 3 1  5 42:25 37
 5. Velim B⋌ 18 10 1 2  5 49:29 34
 6. Kouřim⋌ 19 11 0 1  7 45:27 34