Radim – Býchory 2:3

„Rozhodl začátek zápasu, kdy jsme brzy inkasovali tři góly. Sice se nám podařilo do přestávky snížit na rozdíl jednoho gólu, pak jsme ale zazdili několik šancí. Třeba Ružinský obešel i brankáře, ale trefil tyčku. Na začátku druhé půle šel Vaníček ze strany sám, ale přestřelil. Soupeř po změně stran trošku odešel. My si vytvořili dostatek příležitostí, abychom zápas otočili, bohužel jsme si nepotykali s koncovkou. Těší mě to, že to kluci nezabalili, ale stav 0:3 se těžko otáčel,“ přiznal trenér Radimi Ondřej Exner.

„Pro nás velmi komplikované utkání jsme sehráli přímo fantasticky, a to po taktické stránce. Do zápasu jsme nastoupili bez sedmi hráčů základního kádru a ty jsme museli doplnit hráči béčka nebo taky z rezerv již nehrajících hráčů. Například Milan Jakubů fotbal již vůbec nehraje a brankář Suchánek nastoupil na první zápas po těžkém zranění. Věk obrany kazil jen 33letý Láďa Funda. Jinak obrana s brankářem měla průměr vysoce převyšující 40 let. To je vlastně i ostuda současného českého fotbalu. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a domácí tým sice vysoko napadal naši nesehranou obranu, ale směrem dopředu jsme dokázali nalézat prostory v domácí obraně. Ty jsme také náležitě využili ke gólům, škoda že další příležitosti jsme již nedokázali proměnit. Domácí gólově zahrozili ve druhé části poločasu až díky nařízené penaltě a následně naší chybou v obsazení hráče. To samozřejmě domácí využili a najednou jich bylo plné hřiště. V závěru poločasu mohli dokonce vyrovnat, ale útočník sám postupující na naši branku naštěstí trefil jen tyč. Druhý poločas se odehrál v režimu bojovnosti a nepřesnosti na obou stranách. My se soustředili především již neobdržet branku, a to se nám podařilo. Našim hráčům jsme spolu s kolegou Markem Chvalovským v kabině poděkovali za přístup a nasazení, které pro některé bylo až na hranici možností,“ podotkl trenér Býchor Michal Škopek.

Branky: 39. Vaníček z PK, 43. Exner – 8. Lev, 14. a 33. Ladýř. Poločas: 2:3.
Radim: Arnold – Král, Synek, Mašín, Ontl – R. Procházka, Ružinský, Dejl, Vaníček – Exner (86. Homolka), Čábelka.
Býchory: Suchánek – M. Chlumský (48. Revenda), Škopek, Jakubů, Funda – A. Chvalovský, P. Chlumský, Lev, Zach – Ladýř, Koubek (84. Vaňkát).

Žiželice – Krakovany 0:1

„Zápas moc pohledný nebyl. Na obou mužstvech bylo znát, že jim chyběli hráči základní sestavy. Utkání rozhodl tři minuty před koncem hostující Hačka. Bohužel jsme se v závěru nevyvarovali chyby, kdy nám po centru propadl míč na zadní tyč. Je to obrovské zklamání. Jsem přesvědčený, že jsme měli minimálně bod získat. Kluci si ho za bojovnost zasloužili,“ konstatoval trenér Žiželic Luděk Špaček.

„Na hodně hrbolatém hřišti bylo pro obě mužstva největším problémem zkrotit nevyzpytatelně skákající míč. Domácí mužstvo se od začátku utkání zaměřilo na úpornou obranu, přes kterou jsme se těžce prosazovali. Jediný gól utkání jsme vstřelili v 87. minutě Hačkou, kdy jsme hráli už půl hodiny o deseti bez Jelínka, který se nechal nesmyslně vyloučit. V utkání oboustranně slabé úrovně jsme si asi vítězství víc zasloužili, protože jsme si vytvořili víc příležitostí než domácí, kteří měli jedinou,“ řekl trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

Branka: 87. Hačka. ČK: 62. jelínek (K). Poločas: 0:0.
Žiželice: Rokos – Bubeník, Živný, Midloch st., Steklý – Haviar, Hruška, Korčák, Bláha – Scháněl (60. Novotný), Javůrek.
Krakovany: Douděra – Věříš, Jelínek, Kozel, Kutil – Hačka, Robovský, Dostál, Olexa (46. Pospíšil, 87. Chvojka) – Sixta (80. Novotný), Špinka.

Libodřice – Dobré Pole 1:1 (PK 8:9)

„Střetla se dvě mužstva ze spodku tabulky a obraz hry tomu odpovídal. Nejhezčí na celém fotbale bylo počasí,“ konstatoval trenér Libodřic Vladimír Zelinka.

„Do Libodřic jsme jeli bez devíti hráčů, kteří chyběli ať vinou zranění, nemoci nebo pracovním povinnostem. Povolat jsme tedy museli i kluky, kteří se již fotbalu aktivně nevěnují, ale není jim naše aktuální situace lhostejná a za to bych jim chtěl poděkovat, protože v zápase určitě nezklamali. Naopak nám hodně pomohli. Zápas jsme začali poněkud zbrkle a domácí se díky tomu dostali do několika šancí. Poté jsme se zklidnili a zaměřili se na kvalitní bránění, domácí jen nakopávali balony a s tím jsme si poradili. Gól jsme inkasovali po autu, kdy domácí útočník hlavou přehodil našeho brankáře. Vyrovnat se nám podařilo těsně před koncem poločasu po individuální akci Žirovnického, který prošel obranou a na zadní skóroval. Taktika do druhého poločasu byla jasná, zodpovědně bránit, a i když domácí měli více míč u nohy, vyložené šance neměli až do 80. minuty. V té rozhodčí nařídil hodně přísnou penaltu, kterou ale Kosprt chytil. V penaltovém rozstřelu jsem pak rozhodli v náš prospěch,“ potěšilo trenéra Dobrého Pole Ondřeje Štefančíka.

Branky: 33. Sova – 44. Žirovnický. ČK: 80. Flieger (DP). Poločas: 1:1.
Libodřice: Kolář – Hovorka, Baško, M. Šafránek (77. Skočdopole), Škopek – P. Heverle, Pěkný, Košík, Pánek – Sova, A. Heverle (8. Medlen).
Dobré Pole: Kosprt – Beránek, Štefančik, Flieger, Neveselý – Krejčí, Jelo, Žirovnický, Švrčula – Varyš, Neplech.

Pečky – Tuklaty 7:0

„Soupeř přijel v oslabené sestavě a s taktikou bránit v co nejvíce hráčích a téměř neútočit. Pro nás to bylo velmi těžké prosadit se. Přirovnání k nedobytnému hradu by bylo na místě. Přesto jsme mohli zápas rozhodnout již v prvním poločase, to by ale musel proměnit Materna své sólo a Jedlička nepřekopnout z metru prázdnou branku. A tak se prosadil pouze Štěpán Růžička starší svým důrazem a pohotovou střelou. Do 60. minuty hostům stále vycházela taktika, ale po druhé brance přišla poslední dvacetiminutovka a s ní naše jednoznačná dominance. Soupeři se jeho hra úplně rozpadla a my jsme dali pět branek a další příležitosti jsme ještě nevyužili a domácím divákům jsme nabídli atraktivní fotbal. Tuklaty nám v posledních dvaceti minutách dovolily to, co nám již asi nikdo nedovolí,“ uvedl trenér Peček Petr Šafránek.

„V prvním poločase jsme si nevypracovali jedinou šanci, Pečky měly několik příležitostí, ale nám se dařilo poměrně dobře bránit rychlé ofenzivní hráče Peček. Bohužel jsme dostali trochu smolný gól a poločas jsme prohráli 0:1, i když objektivně musím říct, že si branku domácí zasloužili. My jsme chtěli hrát pořád stejně a až v závěru zkusit zahrozit, bohužel v 68. minutě po vstřelení druhé branky domácích náš tým „zkolaboval“ a Pečky nám v podstatě za dvacet minut nasypaly šest branek. Po čtvrté už bylo vše jasné a my jsme se začali myšlenkami přesouvat na další utkání, které hrajeme doma proti Žiželicím. Asi bych z tohoto utkání nedělal vědu, Pečky jsou favoritem soutěže, i takové výsledky jsou k vidění v okresním přeboru a nejsme jediní, kteří utrpěli vysokou porážku, a jak já říkám lepší takto, než v 93. minutě dostat na 1:0. Pevně věřím, že to na nás nebude mít veliký dopad a na příští zápas už budeme v kompletní sestavě,“ uvedl trenér Tuklat Roman Nešpor.

Branky: 33. Růžička st., 68. a 89. Macháček, 71. Růžička ml., 78. Králík, 85. Jedlička, 87. T. Holub. Poločas: 1:0.
Pečky: Cihlář – Macháček, Modrovič, Plaček, Konůpek – Lindner, Křivský (55. Lukáš), Králík, Materna (55. Holub) – Jedlička, Růžička st. (62. Růžička ml.).
Tuklaty: Pazdera – Vébr, Nešpor, Werbynský, Jambor – Blaščok, Goll, Kotala (46. Zradička), Halgaš (71. V. Procházka) – Pytloun, Khuc (75. Pacovský).

Červené Pečky – Velim B 0:4

„Ani v dalším domácím zápase jsme na body nedosáhli. Proti favorizované Velimi jsme nezačali špatně, ale znovu jsme inkasovali jako první. V přechodové fázi jsme ztráceli hodně balónů, a proto měla Velim opticky navrch, do větších šancí se ale nedostávala. Minutu před přestávkou jsme mohli vyrovnat, ale Hendrycha v samostatném nájezdu vychytal velimský brankář. Po přestávce jsme hned ve třetí minutě dostali druhý gól a bylo prakticky rozhodnuto. Velimští si v pohodě vítězství pohlídali a ještě navrch přidali dva góly,“ posteskl si trenér Červených Peček Pavel Pospíšil.

„Naše hra moc fotbalové krásy nepobrala. Bojovali jsme hodně s nerovným terénem, nedařilo se nám kombinovat, ve hře bylo hodně nepřesností a zbytečných ztrát. Přesto jsme utkání výsledkově zvládli a bereme tři body z venku,“ oddechl si trenér Velimi B Jiří Ptáček.

Branky: 23. Kovařík, 49. Srp, 76. Milichovský, 82. Kasal. Poločas: 0:1.
Červené Pečky: Hanzl – P. Podnecký, Šourek (77. Charouzd), Panic, Přiklopil – Bulíř, T. Podnecký, Hanousek, Kubelka (77. Rauch) – Hendrych (65. Koubský), Převrátil (46. Hervert).
Velim B: Dejmek – M. Kosina, Čepelák, Jelínek, O. Kosina (46. L. Vlk) – Kovařík (61. Kasal), J. Vlk, Srp (61. Hájek), Jehlička – Nedbal (46. Milichovský), Zajíc (80. Dvořák).

Jevany – Plaňany 4:1

„Do utkání jsme vstupovali poněkud s obavami, neboť nám pro nemoc chybělo několik hráčů základní sestavy. O to více však naši hráči přidali na bojovnosti a utkání se nám vydařilo. V 10. minutě po faulu na Popelku s přehledem proměnil penaltu Janouch. Do konce prvního poločasu přidal Popelka naši druhou branku. Ve 48. minutě se po přihrávce T. Nováka trefil Štefančík. Náš čtvrtý gól padl v 60. minutě, kdy se do soupeřovy branky trefil znovu Popelka. Plaňanští měli několik šancí, které však neproměnili. Jejich jediná branka padla v 82. minutě, a to z přímého volného kopu. Plaňany se u nás prezentovaly velmi tvrdou hrou, někdy až za hranicí fair play. Mé velké poděkování patří bezesporu všem našim hráčům za velmi dobrý výkon,“ uvedl trenér Jevan Jan Lahoda.

„Tento zápas z pochopitelných důvodů nemám sílu a ani náladu komentovat,“ konstatoval trenér Plaňan Tomáš Kučera.

Branky: 10. Janouch z PK, 21. a 60. Popelka, 48. Štefančík – 82. Švehla. Poločas: 2:0.
Jevany: Trázník – J. Novák, Bečvařík, Čechák, Jásek (77. Matas) – T. Novák, Štefančík, Hybner, Ravizza – Janouch (65. Pacourek), Popelka.
Plaňany: Hradecký – T. Freund, Schwarz (42. Jambor), Češner, Hanzálek – Beníšek, Brecík, Švehla, Hrstka, Málek – Konůpek.

Kouřim – Nučice 2:1

„Vzájemná střetnutí obou týmů jsou vždy hlavně o bojovnosti a důrazu. Bohužel pro početnou diváckou kulisu tomu nebylo jinak ani tentokrát. Počasí fotbalu přálo, ale hrála se jen kopaná. Bohužel jsme se prezentovali nejhorším výkonem sezony. Chyběla nám kombinace a chuť hrát. Soupeř dostával hodně prostoru, ale nám naopak nedal metr zadarmo. Jediné, z čeho jsme dokázali hrozit, byly standardní situace. Vítězství bych hodnotil jako hodně šťastné. Tři body jsou tak jediným pozitivem z tohoto utkání a věřím, že to hráči vidí stejně. Doufám, že se do příštího zápasu srovnáme a budeme to zase my,“ byl i přes výhru nespokojen vedoucí Kouřimi Jan Břečka.

„Za pěkného počasí a před hojnou diváckou kulisou se hrál velmi bojovný fotbal, ve kterém oba týmy zahazovaly jednu šanci za druhou. Hlavně my jsme měli v prvním poločase minimálně tři gólové šance a nakonec si musela dát Kouřim vlastní gól, abychom se gólově prosadili. Vzápětí jsme jim to vrátili penaltovým zákrokem. Líbivý fotbal pokračoval i ve druhém poločase, kde se opět závodilo v neproměňování šancí, hlavně z naší strany. A trest přišel v posledních minutách zápasu, ve kterém domácí v závaru ve vápně dotlačili míč za brankovou čáru. V následném tlaku jsme byli neúspěšní. Oproti minulému zápasu hráči podali velice bojovný výkon plný šancí, za který jsme si určitě body zasloužili,“ uvedl vedoucí Nučic Petr Houdek.

Branky: 42. Svoboda z PK, 85. Paclík – 12. Tománek vlastní. Diváci: 150. Poločas: 1:1.
Kouřim: L. Havránek – Svoboda, Tománek, Holub, Paclík – Světnička (72. V. Keltner), Hovorka, Macháček, Ružinský (64. Charvát) – Keltner, Snížek (90. O. Štuller).
Nučice: T. Krutský – Šulc, Hurtík, Vedral, Kočí – Nevšímal ml. (80. Souček ml.), Hervert, Bradáč, Chromý (71. Kulhavý) – Kubalík, Novák.

Tabulka

 1. Pečky⋌ 8 7 0 1 0 37:10 22
 2. Jevany ⋌ 8 6 1 1 0 41:14 21
 3. Býchory ⋌ 8 5 0 3 0 24:8  18
 4. Kouřim⋌ 8 6 0 0 2 23:9  18
 5. Velim B⋌ 8 4 1 0 3 25:8  14
 6. Tuklaty⋌ 8 4 1 0 3  9:17 14
 7. Krakovany ⋌ 8 2 3 1 2 11:10 13
 8. Plaňany ⋌ 8 3 0 1 4 14:19 10
 9. Radim⋌ 8 2 2 0 4 16:23 10
10. Nučice⋌ 8 2 0 1 5 11:13  7
11. Dobré Pole ⋌ 8 1 2 0 5 10:26  7
12. Žiželice⋌ 8 1 1 1 5 13:29  6
13. Libodřice ⋌ 8 1 0 2 5 11:23  5
14. Červené Pečky⋌ 8 1 0 0 7  4:40  3