Kouřim – Ratboř 4:0

„Zápas s Ratboří se nám povedl, celý zápas jsme byli fotbalovější a kontrolovali jsme průběh. Hosté měli za celý zápas dvě šance, které jsme přežili, my jsme naopak předvedli festival zahozených šancí. Jen v prvním poločase mohlo být skóre 5:1, ale nám se bohužel povedlo proměnit tu nejméně jasnou, kdy kapitán týmu Novák hlavou prodloužil hlavou Svobodův centr a brankář hostů si vysoký balón do šibenice hodil do brány. Šance Pazderce, Charváta a Keltnera se nevešly bohužel mezi tyče," přiblížil první poločas lodivod Kouřimi Martin Snížek.

„Druhý poločas jsme kontrolovali, hosté fyzicky vůbec nestíhali a k vápnu se dostávali jen sporadicky. Vše ale doháněli řečmi vůči rozhodčímu. V průběhu poločasu jsme přidali další tři branky a celkově v klidném tempu dovedli zápas do konce. Další šance jsme neproměnili. Konečně se nám podařilo odehrát zápas, kdy jsme celkově naprosto přehráli fotbalově soupeře a divákům předvedli výkon, se kterým jsme maximálně spokojeni. Musíme kluky pochválit, takový fotbal se musel líbit všem našim fanouškům," zakončil hodnocení spokojený Snížek.

„Do Kouřimi jsme jeli s tím, že se pokusíme domácí tým zaskočit a nahnat tak ztracené body z minulého utkání s Třebovlí. To se nám bohužel nepovedlo. Ve třetím utkání
v řadě jsme nevstřelili branku a bez toho nemůžeme vyhrát. Navíc jsme domácím utkání usnadnili, když všechny své góly vstřelili po našich jasných chybách. Domácí však vyhráli zcela zaslouženě. Zaostávali jsme za nimi zejména
v důrazu. Nezbývá nám než se soustředit na poslední podzimní zápas s Nučicemi," byl po utkání zklamán trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

Branky: 38. Novák, 69. Jirků, 75. Pazderec, 84. Královský. Rozhodčí: Salava. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1.
Kouřim: L. Havránek – Svoboda, Holub, Čáp, Novák – Ružinský, Jirků, Královský, Charvát (80. Světnička) – J. Keltner, Pazderec.
Ratboř: Jeřábek – Hovorka, Kemza, Skopec, M. Adámek – Stráník, Švarc, J. Adámek, P. Dolejš – Vohnický, Dvořák (64. Sova).

Jevany – Krakovany 3:0

„Zápas s posledním týmem tabulky se stal od začátku tvrdou nekompromisní bitvou. Soupeř působil bojovně a jeho rychlý přechod do útoku nám dělal velké problémy. Ale obrana velmi dobře dirigovaná R. Krejčíkem a do 36. minuty i Čechákem vše ustála.
Ve 34. minutě jsme se ujali vedení brankou Krejčíka, který z desítky prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V 36. minutě došlo k nucenému střídání zraněného Čecháka. Druhý poločas se hosté velmi snažili vyrovnat. Výborný Tolstikov ale vše zachránil. V 70. minutě po faulu na Nováka proměnil Koula pokutový kop a navýšil naše vedení na 2:0. Nejhezčí branka zápasu padla v 84. minutě. Končický unikl po pravém křídle a pěknou přihrávkou přes celé vápno vyzval ke skórování Popelku a ten se konečně nemýlil. V zápase jsme opět neproměnili mnoho brankových šancí. Hráčům děkuji za bojovný výkon a fanouškům za celoroční podporu našeho týmu," uvedl trenér Jevan Jan Lahoda.

„V prvním poločase jsme bohužel nedokázali proměnit tutovku, kdy byl náš hráč sám před domácím gólmanem a naopak Jevany skórovaly po nedůrazném bránění v našem vápně. Jinak byl zápas otevřený až do 70. minuty, kdy soupeř zvýšil po odpískané penaltě. I když jsme si ještě dvě příležitosti vytvořili, soupeř měl šancí více a nakonec jednu z nich proměnil a zaslouženě vyhrál," uznal trenér Krakovan Jan Špinka starší.

Branky: 34. R. Krejčík, 70. Koula z PK, 84. Popelka. Rozhodčí: Trumpus. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0.
Jevany: Tolstikov – Jásek, R. Krejčík (36. Sochůrek), Čechák, Chaloupka – Končický, Tichý (60. P. Moravec), Krákora, Novák – Koula (70. Pacourek), Popelka (84. M. Moravec).
Krakovany: Špinka – Gerhát, Skokan, Šindelář, Věříš (60. Svoboda) – Malina, Kozel, Kubánek, Neruda (85. Vondrák) – Sixta (80. Novotný), Pospíšil (76. Hurt).

Jestřabí Lhota – Libodřice 2:1

„Začali jsme typické domácí utkání fotbalového podzimu 2015. Hrajeme opatrný fotbal, sice držíme míč na svých kopačkách, ale bez efektu. Po chybě obrany jsme umožnili soupeři vstřelení branky a až do vyrovnání jsme hráli připosraný fotbal. Po krásné vyrovnávající brance, kterou vstřelil Kureš, jsme soupeře přitlačili k jeho vápnu, ale bez efektu. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, vytvořili si i vyložené šance, ale stále jsme se nedokázali gólově prosadit. Soupeř hrozil z ojedinělých akcí a nám se podařilo před koncem proměnit penaltu, která korunovala náš tlak. Šel na ni nejstatečnější hráč, Petr Kesner, protože ostatní dělali, že na hřišti
v ten okamžik nejsou. Děkuji chlapcům, že nechali na hřišti všechny síly," konstatoval trenér Jestřabí Lhoty Petr Kureš starší.

„Do utkání jsme vstoupili aktivně a v podstatě z první vytvořené šance jsme Košíkem vstřelili gól. O deset minut později opět Košík mohl navýšit naše vedení, ale tentokrát nemířil přesně. Nám se dařilo poměrně dobře bránit a tak domácí se dostávali do střeleckého zakončení jen
z dálky a to nepřesně. Ve druhém poločase domácí přidali a byli jasně lepším týmem. My se snažili chodit do kontrů do otevřené obrany, ale Hrstkovi se nedařilo v utkání rychlostně prosadit. Celkově zápas nebyl ke koukání, ale vypadalo to na remízu. Jenže několik minut před koncem, do té doby dobře hrající, P. Škopek zbytečně atakoval na hranici pokutového území domácího hráče a byla z toho penalta. Tu Kesner s přehledem proměnil a my odjeli s prázdnou," posteskl si trenér Libodřic Michal Škopek.

Branky: 36. Kureš, 83. Kesner z PK – 5. Košík. Rozhodčí: Fencl. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 1:1.
Jestřabí Lhota: Málek – V. Soukup (55. Pavelka), Skalický, Klička, L. Týma – Hron, P. Kesner, Kureš, Mikeš (85. Kubíček) – Krupka (80. Heres), Mojžíš.
Libodřice: Maxian – F. Šafránek, Müller, Batelka, P. Škopek – Pohanka, Heverle, Hrodek (31. Mikeš), Hovorka – Hrstka, Košík.

Zásmuky – Plaňany 2:1

„Dnes to byla utrápená výhra, ale za plný počet bodů jsme rádi. První poločas jsme nehráli dobře, chybělo nasazení a pohyb. I tak jsme měli dostatek šancí na vstřelení gólu. Skóre ale otevřel soupeř po našem nedůrazu před brankou. Do druhé půle jsme šli s odhodláním s výsledkem něco udělat. Došlo na střídání, změnili jsme rozestavení na hřišti a bylo to znát. Výsledkem byl gól Bendy a Čapka
z penalty, když hostující brankář v souboji nekompromisně sestřelil našeho hráče," uvedl trenér Zásmuk Václav Jindra.

„Z naší strany velmi dobrý první poločas, ve kterém jsme bohužel vstřelili pouze jeden gól. Další 3 až 4 příležitosti jsme zahodili. Domácí se
do hry prakticky nedostali.
Ve druhém se již hra vyrovnala a domácí byli i o něco lepší. V 56. minutě po hrubé chybě ve středu pole jsme nezachytili náběh domácího hráče a inkasovali vyrovnávací branku. Druhá přišla z penalty deset minut před koncem. Naše snaha již vyrovnání nepřinesla. Zápas řídil velmi dobrý rozhodčí Netáhlík," uvedl trenér Plaňan Tomáš Kučera.

Branky: 56. Benda, 80. M. Čapek z PK – 27. Proskočil. Rozhodčí: Netáhlík. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1.
Zásmuky: Kubelka – Kraus, M. Čapek, Lindner, Roth – David (70. Vokáček), Pechar, Benda, Sobotka (46. Jelínek) – Borovička (90. Krejčí), Durňák (85. Chábera).
Plaňany: Hradecký – Kruliš, Vinš, Břichnáč (79. Nágl, A. Kučera – Handaganič (56. Mbemba), Kozdera, Brecík, Švehla – Češner (62. T. Freund), Proskočil.

Nučice – Velký Osek 5:1

„Hrál se fotbal průměrné kvality. Od počátku jsme si vypracovali dost příležitostí. První ještě Chromý ve skluzu neproměnil, avšak v další šanci po samostatném průniku se již nemýlil. Vedení jsme neudrželi dlouho. Z nenápadné akce se povedlo hostům vyrovnat. Tento moment nás na chvíli opět vyvedl jako již po několikáté z rytmu a úplně jsme přestali hrát. Ke konci poločasu jsme si vytvořili další šance ke skórování. Jícha
z malého vápna hlavou trefil gólmana a dva nadějné brejky jsme vyřešili špatně. V poslední minutě měli nejprve velkou šanci hosté, kterou nedali, a tak jsme udeřili my. To skóroval Jakub Hervert.
O poločase jsme hráče nabádali, aby nepřišel podobný výpadek jako v minulém domácím utkání. Kluci si to vzali k srdci a soupeře pořádně do ničeho nepustili. Sami jsme mohli navýšit skóre, to by však Kubalík musel proměnit penaltu. Zaplať pánbůh jsme skórovali hned vzápětí,
po dlouhém autu Vedrala se prosadil opět Jakub Hervert. V závěrečných minutách se prosadil dvakrát Kubalík. Nejprve střelou z hranice šestnáctky a podruhé v samostatném úniku. Hráčům musím poděkovat. Až na pár maličkosti v rozehrávce předvedli především v druhém poločase dobrý výkon," potěšilo trenéra Nučic Pavla Krutského starší.

„Tak jako v minulém týdnu i tentokrát jsme odjeli do Nučic bez tří hráčů základní sestavy. A na hře i výsledku utkání se to projevilo. Soupeř byl hned od začátku lepší a po sérii našich individuálních chyb také vstřelil první branku. Nám se záhy podařilo po jediné naší povedenější akci zápasu srovnat Janem Karbanem. To bylo z naší strany bohužel vše. Nučice byly i nadále lepší, přesto vstřelily další branku až v poslední minutě první půle. Do druhého poločasu nastoupilo mužstvo s cílem utkání otočit. To nám ale soupeř v žádném případě nedovolil a naopak přidal další branky. Na hřištích soupeřů se nám tedy nepodařilo za celý podzim bodovat. Bohužel naše výkony hodně závisí na tom,
v jaké sestavě se sejdeme, nebo jaké mají hráči pracovní povinnosti. Zkusíme tedy naplno bodovat v příštím domácím zápase proti Pečkám," uvedl trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

Branky: 45. a 65. Hervert, 87. a 89. Kubalík, 15. Chromý – 19. J. Karban. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 2:1.
Nučice: T. Krutský – M. Hervert, Hurtík, Miňovský, Vedral – Stárek (66. Nanko), Jícha, Jelínek, Chromý – Kubalík, J. Hervert (81. M. Zápotocký).
Velký Osek: Kalinec – Špaček, Loskot, L. Černý, Šmiřák – M. Černý (59. S. Karban), Mašek, Koška, Koubek, J. Karban – Bayer.

AFK Pečky – Konárovice 2:2 (PK 2:4)

„Soupeř přijel s taktikou zlikvidovat naše útočné duo, což se mu za velkého přispění rozhodčího Barocha povedlo. Jak je možné, že utkání řídí rozhodčí z blízké vesnice Konárovic," zlobil se trenér Peček František Hovorka.

„V prvním poločase byl na našeho Růžičku brutální faul ve vápně, ovšem bez potrestání. Tím si soupeř dovoloval ještě více, takže nejen v poločase střídal Růžička, ale v 57. minutě střídal po zranění po faulu Jedlička. Soupeř nás tvrdými zákroky zastrašil, to se projevilo na naší hře. Nechci se vymlouvat jenom na hru soupeře, nehráli jsme dobře, přesto jsme měli několik tutovek, které jsme nedali, proto to dopadlo, jak to dopadlo. Penalty neumíme," dodal Hovorka.

Branky: 24. P. Hovorka, 54. Pikner – 22. M. Černík, 68. J. Pokorný z PK. Rozhodčí: Baroch. ŽK: 3:2. Diváci: 130. Poločas: 1:1.
AFK Pečky: Drahoňovský – P. Hovorka, Macháček, Malý, J. Ontl – Ružinský, Modrovič, Dolejš, M. Ontl (83. Janeba) – Růžička (46. Pikner), Jedlička (57. Havelka).
Konárovice: Svoboda – Vokoun, Žídek (46. Stempák), Brunclík – Kopecký, Kahoun, J. Pokorný, Sojka – M. Černík, Havlíček, R. Pokorný.

Třebovle – Český Brod B 0:1

„V první půli jsme měli několik standardních situací, buďto rohů nebo přímých kopů. Bohužel jsme z toho nic nevytěžili. Těsně před přestávkou jsme nastřelili tyč. Bohužel vstup do druhé půle nám nevyšel . Brzy jsme inkasovali. Pak jsme se snažili
o vyrovnání, ale soupeř nám to nedovolil. Co mě těší, je naše hra. Kluci proti kvalitnímu soupeři předvedli docela dobrý fotbal. Jenom škoda, že nemáme žádný bod," posteskl si trenér Třebovle Josef Kocourek.

„Poslední zápasy venku se nám nedaří. Ačkoliv si v kabině řekneme jak budeme hrát, tak to vůbec neplníme a pouštíme soupeře více do hry. Ve 20. minutě to mohlo být klidně 3:0 pro nás, ale nedaří se nám vstřelit branku. Soupeř hrozil ze standardek, které opravdu někdy smrděli gólem, ale gólman Vymazal starší uplatnil své zkušenosti a věděl si vždy rady. Asi je na něm znát, že omládl o 20 let a trénuje s A mužstvem," řekl
s úsměvem trenér Českého Brodu B Zdeněk Šmejkal mladší.

„Krátce před koncem prvního poločasu vyšel domácím hráčům brejk a k jejich smůle trefili pouze tyč. Druhou půli jsme začali o dost lépe a povedlo se nám dát branku. Potom jsme měli další 2 – 3 gólové situace. Nicméně bylo to vcelku bojovné utkání a nám se podařilo zvítězit," oddechl si Šmejkal mladší.

Branka: 47. Makovský. Rozhodčí: Vosejpka. ŽK: 3:4. Diváci: 60. Poločas: 0:0.
Třebovle: Pokorný – Růžek, Němec, Čáslava, Homolka – Blaščok, Dan Richter, David Richter (46. Andrašík), Líbal (75. Bílek), Dejl – Polanecký.
Český Brod B: K. Vymazal – Popovych, Bouma, Mrázek, Šmejkal – Moravec (89. Kohout), Moško (90. Morávek), Skořepa, Makovský (90. Sahula) – Kulvajt, Hanzl (80. Černý).

1. Český Brod B⋌ 12 10 1 0 1 60:17 32
2. Kouřim⋌ 12  8 1 2 1 41:23 28
3. Zásmuky ⋌ 12  6 2 2 2 28:25 24
4. AFK Pečky⋌ 12  5 1 3 3 47:32 20
5. Jevany ⋌ 12  6 1 0 5 32:25 20