Velim – Jevany 1:2

„Hodnotit utkání není jednoduché. Rozhodně jsme si nezasloužili prohrát. Hlavně proto, že jsme se dokázali vyrovnat s nepřízní osudu. I v dlouho trvajícím oslabení jsme Jevany přehrávali a vytvářeli si šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Do 20. minuty jsme měli dvě tutovky, kdy jsme selhali sami před gólmanem. V 25. minutě přišlo vyloučení po dvou sporných žlutých kartách. Ve 31. minutě jsme předvedli špatnou rozehrávku, kterou hosté potrestali vedoucím gólem. Na začátku druhé půle přišlo vyrovnání po střele zpoza vápna, kterou gólman vyrazil, ale na dorážku už nestačil. V 65. a 75. minutě jsme měli stoprocentní šance, ale stejně jako v první půli jsme nepochopitelně selhali sami před gólmanem. Devět minut před koncem přišel po rohu odražený míč, který díky tečované střele rozhodl utkání. Kluci se vydali na maximum, ale ani to na zisk bodů nestačilo,“ posteskl si trenér Velimi B Jiří Ptáček.

„Zápas začal oboustranně svižně. Domácí se od začátku prezentovali velmi rychlou a kombinační hrou, ale naše obrana v čele s brankářem Trázníkem byla pozorná. Poté došlo na obou stranách k neproměnění několika gólových šancí. A tak se v 31. minutě prosadil Hybner, který sólem přes tři hráče nás dostal do vedení. Do druhého poločasu nastoupili domácí s ještě větší intenzitou dosavadní výsledek otočit. To se jim také podařilo a vyrovnali. Řada dalších šancí zůstala na obou stranách nevyužita. A tak se na nás v 83. minutě usmálo štěstí. Krákora z deseti metrů propálil vše, co mu stálo v cestě a my si odvezli tři cenné body. Hráčům děkuji za velmi dobrý a disciplinovaný výkon,“ konstatoval trenér Jevan Jan Lahoda.

Branky: 48. Kasal – 31. Hybner, 81. Krákora. ČK 25. J. Vlk (Velim B). Poločas: 0:1.
Velim B: Dejmek – M. Kosina (62. Hrabal), Jelínek, Čepelák (54. Ceral), O. Kosina – Kasal (77. Milichovský), Srp, J. Vlk, Jehlička – Nedbal, Hájek.
Jevany: Trázník – Novák, Bečvařík, Čechák, Chaloupka – Končický, Štefančík, Krákora, Ravizza – Hybner, Janouch (87. Machek).

Tuklaty – Kouřim 1:0

„Do zápasu jsme vstupovali s vědomím, že jsme uhráli poměrně nečekané body v Býchorech a chtěli jsme si fotbal užít. Na druhou stranu jsme také věděli, jak silný celek nás čeká. Hosté nás ze začátku přehrávali, ale do vyložených šancí jsme je moc nepouštěli. Nejnebezpečnější střelu hosté poslali do tyče. My jsme se nemohli dostat ke hře, jakou jsme chtěli praktikovat a nedokázali jsme se prosadit kombinačně, a tak veškeré dlouhé míče byly ihned zpátky. Nevyhrávali jsme souboje. Ale jinak moc negativních věcí nebylo, a tak jsme nebyli úplně nespokojeni. V poločase jsme si řekli, co zlepšíme, a to se nám v druhé půlce podařilo. Bojovnost, vyhrané souboje a lepší hra po lajnách. Veliké oživení přinesla dvě střídání, do hry se dostal David Jambor a po chvíli i David Bazal, došlo k mírnému přehození postů a naše hra začala být nebezpečnější. V druhé půlce jsme šli dvakrát sami na brankáře, z takových šancí musíme vstřelit aspoň jeden gól. Stoprocentní šancí byla i hlavička z malého vápna Petra Jambora, bohužel se nám nedaří proměňovat šance. Jinak se mi hra v druhé půlce líbila. Blaščok schoval svoji střelu z dálky, brankář asi neviděl a míč zapadl k tyči. Poté jsme si dokázali vytvořit ještě dvě střelecké příležitosti z dálky, ale buď jsme minuli, nebo střelu chytil gólman. Pochvala patří celému týmu. Super zápas, děkujeme fanouškům za hezkou děkovačku. Uvidíme, jestli se nám podaří urvat nějaký bod v Libodřicích,“ řekl trenér Tuklat Roman Nešpor.

„Podali jsme celkově lepší výkon než v minulém zápase, ale pořád to nebylo takové jako v prvních třech kolech. Trochu na nás padla deka a dolů nás sráží i neproměňování vyložených šancí. Někteří hráči si nevěří jako v předešlých zápasech a na celkovém výkonu týmu je to znát. Mužstvo Tuklat hrálo jednoduchý a trpělivý fotbal a tato strategie jim dneska přinesla vítězství. Je to velké zklamání, věřil jsem, že si nějaký bod ze hřiště nováčka odvezeme. Nezbývá než se vrátit k naší hře, v týdnu potrénovat a připravit se na příští zápas. Tým má na víc a já tomu pořád věřím, chce to jen dál pracovat a neztrácet chuť vítězit,“ nepropadal po druhé prohře v řadě panice trenér Kouřimi Miroslav Hrdlička.

Branka: 70. Blaščok. Poločas: 0:0.
Tuklaty: Pazdera – Vébr, D. Procházka, Werbynský, P. Jambor – Blaščok (87. Zradička), Kotala, Halgaš (80. Pytloun), Goll – Martinec (58. Bazal), Vondráček (46. D. Jambor).
Kouřim: L. Havránek – Svoboda, Tománek, Holub, M. Havránek (72. Navrátil) – Světnička, Paclík, Macháček, Ružinský (72. Charvát) – Keltner (80. Kosmata), Snížek.

Červené Pečky – Pečky 0:6

„Pečky splnily roli favorita a zaslouženě vyhrály. My jsme hráli vyrovnaně v první půli, propadli jsme jednou při bránění rohů, ale v útoku jsme byli opět bezzubí. Zápas se zlomil na začátku druhého poločasu, kdy jsme po sérii chyb inkasovali podruhé, a to nás psychicky zlomilo. V závěru jsme zkusili výsledek alespoň zkorigovat, ale do naší otevřené obrany hosté pronikali rychlými protiútoky a v posledních sedmi minutách nám přidali další tři góly,“ řekl trenér Červených Peček Pavel Pospíšil.

„Domácí tým jsme nechtěli podcenit, počítali jsme, že se budou snažit bodovat, ale my jsme si přijeli pro tři body. Věděl jsem, že v průběhu zápasu bude pasáž, ve které budeme moci zápas rozhodnout, a to se stalo. Sice až ve druhém poločase, ale my jsme to využili a za tři body jsme rádi. Celý zápas jsme byli lepší, ale v prvním poločase jsme kazili finální přihrávky a tak jsme se dostávali pouze do pološancí. Naštěstí jsme jednu využili a v poločase jsme jedna nula vedli. Ve druhém jsme potřebovali dát brzo druhou branku, abychom měli klid. To se podařilo a my postupně poslali na hřiště čtyři čerstvé hráče. I tím jsme dostali domácí pod tlak a po dobré kombinaci přišly šance, které jsme začali proměňovat. A jelikož jsme hráli až do poslední minuty, tak to domácí odnesli vysokou porážkou. Pochválil bych Růžičku mladšího za to, že dokázal za pětatřicet minut, co byl na hřišti, vstřelit tři branky. Výborná střelecká vizitka. A v duchu fair play se zachoval Štěpán Růžička starší, který za stavu 0:2 byl faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop, ale Štěpán se přiznal, že před faulem hrál rukou, a tak rozhodčí svůj výrok opravil ve prospěch domácího mužstva. Nevím, jestli by tohle na jakékoli úrovni nějaký hráč dokázal přiznat. Určitě tím Štěpán vyjádřil i svůj životní postoj ke spravedlnosti,“ řekl trenér Peček Petr Šafránek.

Branky: 16. Novák, 49. Růžička st., 62., 75. a 84. Růžička ml., 82. Macháček. Poločas: 0:1.
Červené Pečky: Hanzl – P. Podnecký, Šourek, Přiklopil, Panic – Kubelka (70. Charouzd), T. Podnecký, Hanousek, Rauch – Hervert, Bulíř.
Pečky: Cihlář – Macháček, Modrovič, Lukáš, Konůpek – Holub (57. Křivský), Novák, Králík (70. Březina), Štégl (83. Lindner) – Růžička st. (54. Růžička ml.), Jedlička.

Žiželice – Radim 1:1 (PK 2:3)

„Zápas jsme si prohráli sami, protože jsme neproměnili sedm stoprocentních šancí. To se prostě vyhrát nedá,“ hlesl trenér Žiželic Luděk Špaček.

„Musím říct, že domácí hráli skvěle. Téměř celý zápas nás přehrávali. My se drželi jenom díky zákrokům brankáře Arnolda. Asi po čtvrt hodině hry jsme se dostali do vedení, které drželi až do 82. minuty, kdy domácí zaslouženě vyrovnali. Penalty, to je vždy loterie. Opět se v nich ukázal náš gólman,“ podotkl trenér Radimi Ondřej Exner.

Ten měl dvojnásobnou radost. Nejenom z výhry, ale také z narození dcery. „Touto cestou bych chtěl poděkovat všem spoluhráčům, protože bylo vidět, jak pro narozenou Barborku chtějí tři body. Když se mi podařilo vstřelit gól, vzali mě do náruče a udělali se mnou kolíbku. Bylo to od nich moc hezké gesto,“ dodal šťastný otec.

Branky: 82. Korčák – 18. Exner. Poločas: 0:1.
Žiželice: Rokos – Steklý, Chlupáč, Živný, Bubeník – Scháněl (46. Jirkov Mitrev), Bláha, Mejvald, Hruška, Korčák – Jiří Fořt (68. Jakub Fořt).
Radim: Arnold – Mašín, Čábelka, Synek, P. Michálek (41. Král) – Vaníček (46. Škopek), Ružinský, Dejl, Kaše – Doležal (65. I. Procházka, 86. Hanuš), Exner (75. Krutský).

Krakovany – Libodřice 0:2

„Na kluzkém terénu jsme předvedli bezkrevný výkon, kdy jsme si navíc nebyli v průběhu utkání schopni třikrát za sebou přihrát. Hosté v průběhu utkání vycítili šanci bodovat a v závěru zápas rozhodli dvěma góly, které vstřelili po naší nedůslednosti,“ zlobil se trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

„Ve vyrovnaném zápase, kdy stav byl dlouho bezbrankový, se nám podařilo před koncem utkání vstřelit dva krásné góly a tím rozhodnout o našem vítězství. Tyto body jsme nutně potřebovali. Hráčům bych chtěl poděkovat za bojovnost a předvedenou hru,“ uznal trenér Libodřic Vladimír Zelinka.

Branky: 85. Sova, 88. Košík. Poločas: 0:0.
Krakovany: Douděra – Věříš, Jelínek, Kutil, Hačka – Pospíšil (80. Chvojka), Vodvářka, Dostál, Olexa – Sixta, Novotný (65. Špinka).
Libodřice: Kolář – Škopek, Baško, Pohanka, Šafránek – Pěkný, P. Heverle, Pánek (88. Skočdopole), Košík – Sova, A. Heverle (67. Hovorka).

Dobré Pole – Nučice 3:1

„Hodně důležitý zápas jsme zvládli. V prvním poločase trefil Kušta po svém průniku pouze břevno, o pár minut později nás dvakrát podržel brankář Kosprt, další velkou šanci spálil Špička, když netrefil ideálně míč na malém vápně. Prosadili jsme se před koncem poločasu z penalty po podražení Valenty. V druhém poločase nás Nučice zatlačily a byla z toho šance Kubalíka, který trefil tyč. Jinak hosté hrozili hlavně z centrovaných míčů. V 70. minutě hosté srovnali z penalty. Rozhodnutí přišlo po chybě hostí, kdy si obránce Nučic zpracovával vysoký míč, pro který si šel i brankář, ale Kuštovi se podařilo míč vypíchnout a skórovat. Pojistku přidal po úniku přes půl hřiště Hurt. Musím kluky pochválit za bojovnost a týmový výkon,“ uvedl trenér Dobrého Pole Ondřej Štefančík.

„Zápas jsme si prohráli sami. Neproměnili jsme tutové šance a v obraně udělali několik hrubek. Dá se říct, že jsme soupeři vítězství darovali. V první půli si obě mužstva vytvořila velké šance, ale bez úspěchů. Domácí šli do vedení po zbytečné penaltě. Druhou půli jsme soupeře dostali pod tlak a daroval nám také penaltový zákrok. Ve snaze uhrát tři body jsme si vytvořili šance, ale bez úspěchu. Domácí se dostávali sporadicky do brejku, ale vždy to smrdělo gólem. Jeden jsme si dali skoro sami a při dalším brejku prošel soupeř přes půlku hřiště naší obranou jako nůž máslem a prostřelil Krutského. Prohra je velkým zklamáním,“ přiznal vedoucí Nučic Petr Houdek.

Branky: 39. Štefančík z PK, 76. Kušta, 83. Hurt – 70. Kočí z PK. Poločas: 1:0.
Dobré Pole: Kosprt – Hurt, Štefančik, Flieger, Neveselý – Krejčí, Kušta, Královský, Varyš – Špička, Valenta.
Nučice: T. Krutský – Šulc (80. P. Krutský ml.), Podolák (85. Galler), Vedral, Souček ml. – Nevšímal ml., Kočí, Hurtík, Kulhavý (66. Nanko) – Novák, Kubalík.

Plaňany – Býchory 1:3

„Z naší strany to byl opět velmi špatný výkon, kdy nám od začátku nevycházelo prakticky nic. Hosté předvedli velmi dobrý a hlavně fotbalový výkon. Neublížilo jim ani vyloučení a celý první poločas kontrolovali hru. Všude jsme byli o krok, a hlavně myšlenku, pomalejší. Hosté se po pěkném náběhu a křížné střele dostali do vedení. Nám se po pěti minutách podařilo po nepodařené střele Hrstkou vyrvnat. Místo toho, abychom dohráli poločas, inkasovali jsme po náběhu hráče hostí středem hřiště podruhé. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji, dvakrát soupeř vykopával z prázdné branky, ale když soupeř střelou těsně za vápnem vstřelil třetí gól, už jsme sílu na zvrat neměli. Vítězství hostů bylo zasloužené,“ přiznal trenér Plaňan Tomáš Kučera.

„Do zápasu vstoupili domácí aktivně a přitlačili nás na naši polovinu, ale z tlaku jsme vytěžili rychlý přechod, kdy na jeho konci stál aktivní Vyhnánek a přízemní střelou prostřelil domácího gólmana. Naše radost však netrvala dlouho, ze sporné ofsajdové situace domácí Hrstkou brzy srovnali. Pro další vývoj přišel zlomový okamžik, kdy Vyhnánek unikl celé obraně, udělal kličku brankáři, ale ten ho nedovoleně podrazil. Penalta ani červená pro domácího brankáře se nepřišla, ale za protesty byl vyloučen náš Marek Chvalovský. Ve 20. minutě jsem šli do deseti. Od té doby jsme ale paradoxně byli lepší. Domácím jsme půjčili míč jen sporadicky. Gólem do šatny jsem zhodnotili náš týmový výkon. Do druhé půlky přeci jen domácí zvýšili obrátky, hru vyrovnali a nám docházeli síly. Po ojedinělé akci, kterou jsme dotáhli do pokutového území domácích, ještě Zach svou ranou uklidil míč do sítě a navýšil naše vedení. Závěr sice patřil domácím, kdy nastřelili tyčku, břevno a dvakrát jsme zabránili Jirkovským a Zachem na brankové čáře. Naše vítězství bylo zasloužené a po kolektivním výkonu,“ potěšilo trenéra Býchor Michala Škopka.

Branky: 16. Hrstka – 11. Vyhnánek, 44. Chlumský, 67. Zach. ČK: 90. Švehla – 20. M. Chvalovský. Poločas: 1:2.
Plaňany: Hradecký – T. Freund (52. Hanzálek), Češner, M. Freund, Klucska – Brecík (46. Grulich), Beníšek, Švehla, Kozdera, Konůpek – Hrstka.
Býchory: Berger – M. Chvalovský, Jirkovský, P. Kedršt, Vaňkát – Vyhnánek, Teplý, P. Chlumský, A. Chvalovský – Zach (75. Ladýř), Lev.

1. Jevany ⋌ 5 4 1 0 0 30:10 14
 2. Pečky⋌ 5 4 0 1 0 25:7  13
 3. Tuklaty⋌ 5 3 1 0 1  5:4  11
 4. Kouřim⋌ 5 3 0 0 2 11:5   9
 5. Býchory ⋌ 5 2 0 3 0  9:5   9
 6. Velim B⋌ 5 2 1 0 2  9:5   8