Naopak je jasné, že soutěž opustí Konárovice a Zásmuky. Díky porážce od lídra si hodně zavařil Velký Osek. Toho zachrání už jenom zázrak.

Žiželice – Pečky 3:1

„Zajímavý a dost dlouho vyrovnaný zápas určitě diváky nenudil. Obě mužstva nebyla kompletní a musím říct, že se nám přes veškerou snahu nepodařilo nahradit Plačka, Nováka, Jedličku, Maternu a Růžička odehrál pouze třicet minut. Domácí vsadili na individuální výkony některých rozdílových hráčů a ty nás porazili," konstatoval trenér Peček Petr Šafránek.

„My jsme v prvním poločase hráli velmi dobrý fotbal, ve druhém jsme již šli výkonem dolů a po přísném vyloučení našeho hráče jsme již neměli síly ani možnosti dosáhnout na nějaké body. K vidění byl oboustranně útočný fotbal se spoustou vyložených šancí, a tak mohlo padnout podstatně více branek v obou sítích. Musím vyzdvihnout skvělý výkon našeho brankaře Cihláře, který nás držel dlouho v naději na lepší výsledek. Krásné počasí, hezký domácí areál a dobrá divácká kulisa bylo plus zápasu, odjezd bez bodu nás ale zamrzel," dodal.

Branky: 34. Apiján, 45. Scháněl, 80. Bubeník – 9. Mužík. ČK: 72. Lukáš (P). Poločas: 2:1.
Žiželice: Mical – Bubeník, Hůlka, Lekeš, Midloch – Scháněl, Korčák, Chlupáč, Novotný – Apiján, D. Živný.
Pečky: Cihlář – Konůpek, Modrovič, Kysel, Chudoba – Mužík, Lukáš, Dolejš (60. Růžička), Křivský, Štégl (75. Hrdlička) – Richter.

Velký Osek – Bečváry 2:3

„Do Oseka jsme jeli s obavami, chyběli nám čtyři hráči základní sestavy a ve 4. minutě zápasu se zranil další důležitý hráč. Zvolili jsme taktiku ,,zaparkovaného autobusu", nechali jsme domácí hrát a soustředili se na obranu a snažili se hrozit z brejků. Tento způsob hry určitě nechceme praktikovat často, ale okolnosti nás přinutily a ukázalo se, že jsme zvolili správně. Domácí sice měli míč častěji na kopačkách, ale z výměny míčů mezi stopery nebezpečí nehrozilo. Šancí jsme měli více, bohužel ne všechny jsme proměnili. Body z Oseka jsou cenné a všem hráčům, kteří byli na hřišti, bych chtěl poděkovat za obětavý a disciplinovaný výkon," řekl trenér Bečvár Josef Kuba.

Branky: 22. Koška, 89. Sixta z PK – 16. a 67. Jahoda, 38. Čáslava. Poločas: 1:2.
Velký Osek: Kalinec – M. Černý, Drahovzal, L. Černý, Špaček (78. Bezucha) – S. Karban (78. M. Karban), Šmiřák, Sixta, From – Koška, J. Karban.
Bečváry: Stoupa – Slezák, Kubásek, Holub, J. Kuba – Jahoda, Černý, J. Kšírl, Čáslava – P. Kuba (4. Šmejkal), Vanta.

Jestřabí Lhota – Libodřice 2:1

„První poločas jsme neodehráli dobře. Ve druhém nastalo výrazné zlepšení, ale přesto jsme inkasovali jako první. Po faulu na Kličku vyrovnal z penalty Krupka. Pár minut před koncem jsme přežili velkou šanci Libodřic, kterou zlikvidoval Heres. V poslední minutě zahrával Pavelka standardku a Klička dal hlavou vítězný gól. Bez chyby řídil utkání rozhodčí Sedláček," řekl trenér Jestřabí Lhota František Machurka.

„Po domácím zaváhání jsme chtěli přivézt body z venku, ale museli jsme se obejít bez střelce Hrstky, a zejména bez našeho nejlepšího hráče Sovy. Ve velkém teplu se hrálo celkem opatrně bez výraznějších šancí. První poločas se hrál v podstatě od vápna k vápnu. Druhý poločas byli domácí možná trošku lepší, přesto jsme my vystřelili branku, kdy Medlen vybojoval balón, vysunul Košíka, a ten krásnou křižnou střelou otevřel skóre. Domácí však vyrovnali z pokutového kopu. My jsme v závěru utkání měli obrovskou šanci, kdy jsme nastřelili břevno, a z následné skrumáže na malém vápně nikdo nedokázal dostat balón do branky. Domácí se v nastaveném čase dokázali prosadit hlavou, z nařízeného přímého volného kopu a my odjeli bez bodu. S předvedenou hrou jsem celkem spokojen, jen škoda, že jsme nepřivezli nějaký ten bod, alespoň jeden jsme si určitě zasloužili," konstatoval trenér Libodřic Lukáš Lanc.

Branky: 80. Krupka z PK, 90. Klička – 70. Košík. Poločas: 0:0.
Jestřabí Lhota: Heres – D. Týma, Klička, Skalický, L. Týma (32. Mikeš) – Kubíček (53. Hájek), Hron, Pavelka, Krupka – Kureš, Kesner.
Libodřice: Kolář – Šudy, Baško, F. Šafránek, Medlen – Hovorka, Pohanka, Heverle, M. Šafránek – Košík, Škopek.

Kouřim – Konárovice 5:1

„Důležitý domácí zápas v boji o záchranu jsme zvládli a Konárovicím za celý zápas prakticky neumožnili pořádně ohrozit branku. Do vedení jsme šli po úniku Keltnera, který našel zpětnou přihrávkou na malém vápně Macháčka a ten s klidem přehodil brankáře. Druhý poločas úřadoval Paclík, který nejdříve hlavou po standardce zvýšil na 2:0 a po dalším trestňáku a Pazdercově přiklepnutí dorazil míč do prázdné brány na 3:0. Hosté korigovali hezkým trestným kopem, ale my jsme naštěstí dokázali Macháčkem odpovědět a nepřipustili tak žádné drama. Konečnou podobu dal výsledku z penalty Dvořák. Nebyla to žádná oslava fotbalu, ale jsme rádi, že jsme se přiblížili záchraně v soutěži," řekl trenér Kouřimi Martin Snížek.

Branky: 6. a 77. Macháček, 51. a 66. Paclík, 88. Dvořák z PK – 69. R. Pokorný. Poločas: 1:0.
Kouřim: L. Havránek – Paclík, M. Havránek, Holub, Svoboda – Novák, Snížek, Macháček (82. Světnička), J. Keltner – Ružinský (53. Dufek), Pazderec (86. Dvořák).
Konárovice: Ernyger – Brunclík, Jandák, Vokoun (51. Petržela), Kopecký – Sojka, Marek, Plachý (46. R. Pokorný), Havlíček (65. Patočka), Kahoun – M. Černík.

Plaňany – Jevany 5:3

„Proti Jevanům jsme konečně nastoupili v kompletnější sestavě. Utkání se odehrálo za velkého horka a hlavně první poločas byl hodně pro diváky. Ani jednomu z týmů se nechtělo moc bránit a padlo v něm sedm branek. Brzy jsme šli do vedení hlavičkou Michala Freunda, ale po nedůrazu v obraně jsme si nechali dát dvě branky. Proskočil z pokutového kopu vyrovnal a Brecík nás poslal do vedení. Jevany ještě z rohu vyrovnaly, ale po pěkné akci Kozdery s Proskočilem, jsme odešli do šaten s vedením. Druhý poločas byly Jevany aktivnější, ale Brecík dal gól jistoty a bereme důležité tři body. Děkuji hráčům za výkon," podotkl kapitán Plaňan Petr Břichnáč.

„Zápas v Plaňanech za úmorného vedra jsme opět nezačali dobře. Již v třetí minutě se domácí po hlavičce z malého vápna ujali vedení. Poté nás vrátil do hry Janouch a vyrovnal. V 24. minutě otočil vývoj zápasu Novák. Bohužel školácké chyby naší obrany domácí potrestali. Během tří minut z pokutového kopu a dorážkou otočili vývoj zápasu na 3:2. V 40. minutě po velmi pěkně zahraném rohovém kopu vyrovnal hlavou R. Krejčík st. na 3:3. Už se zdálo, že do poločasu udržíme výsledek, ale chyba v naší obraně poslala opět domácí do vedení 4:3. Tím také skončil první poločas. Druhou půli jsme začali aktivně a domácí se jen bránili. Opětovná chyba při rozehrávce ve středu pole pomohla Plaňanům k navýšení skóre na 5:3. Tím zápas skončil a domácí se s velkým úspěchem zachránili," konstatoval trenér Jevan Jan Lahoda.

Branky: 3. M. Freund, 28. Proskočil z PK, 31. a 70. Brecík, 42. Kozdera – 20. Janouch, 24. Novák, 40. R. Krejčík. Poločas: 4:3.
Plaňany: Hradecký – M. Freund (46. Kruliš), Češner, Břichnáč, T. Freund – Málek (46. Hanzálek), Kozdera, Brecík (88. Jambor), Švehla, Andrašík – Proskočil.
Jevany: Jásek – Sochůrek, R. Krejčík st., Čechák, Chaloupka (55. R. Krejčík ml.) – Novák (88. Moravec), Krákora, Bečvařík, Hejdák – Janouch , Koula (55. Pacourek).

Nučice – Zásmuky 4:1

„Tento zápas byl pro nás velmi důležitý v boji o záchranu. Zvládli jsme ho s dobře hrajícími Zásmuky, které podávají v jarní části dobré výkony. Proto jsme rádi za tři body, které jsme získali po více šancích a dobré střelecké formě. Věříme, že nás tento zápas udržel v okresním přeboru. Hráčům bych chtěl poděkovat za dobrý výkon a rozhodčímu za korektní řízení zápasu," uvedl – asistent trenéra Jan Hodík.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře. Drželi jsme míč, kombinovali a soupeře nepouštěli do hry. S postupem času se ale naše hra začala vytrácet a domácí převzali iniciativu. S tím přicházely i první šance domácích. S vypětím všech sil i trochu štěstí jsme drželi bezbrankovou remízu až do poslední minuty první půle, ve které jsme bohužel inkasovali z trestného kopu. Do druhé půlky jsme opět vstoupili dobře a dokázali vyrovnat z rohového kopu. Doufal jsem, že vyrovnávací branka nás nakopne a ještě domácí potrápíme, ale opak byl pravdou. Úplně jsme se položili. Na hřišti bylo od té doby jenom jedno mužstvo a bylo jenom otázkou, kolik jich dostaneme. Nučice nás fyzicky a důrazem přehrály a zaslouženě vyhrály," přiznal trenér Zásmuk Martin Čapek.

Branky: 45. Bradáč, 67. Kubalík, 71. Novák, 83. Vedral – 54. Derka. Poločas: 1:0.
Nučice: T. Krutský – Šulc (81. M. Zápotocký), Podolák, Vedral, Kočí – Kulhavý (53. Nevšímal ml.), Bradáč, Chromý, Novák – Kubalík, Hervert.
Zásmuky: Staš – Roth, Vondráček, Kraus, Vokáček – Derka (80. J. Olah), Benda, Jonáš (55. Skala), Chábera – Borovička (55. Čapek), Žemba (70. Sobotka).

1. Bečváry⋌ 21 16 0 3  2 66:28 51
2. Jestřabí Lhota ⋌ 21 12 3 1  5 42:22 43
3. Žiželice⋌ 22 12 2 2  6 76:55 42
4. Krakovany ⋌ 21 10 1 2  8 64:40 34
5. Pečky⋌ 21  9 3 0  9 52:53 33
6. Jevany ⋌ 21 10 1 1  9 48:59 33