Kolín v prvním duelu doma vyhrál nad Roudnicí 4:1, proto mohl k odvetě odjíždět docela v dobré náladě. Ta jim vydržela i po porážce 1:2 na půdě soupeře.

„Naprosto zbytečně jsme si zkomplikovali záchranu 
v soutěži. Jednak jsme v prvním zápase neproměnili spoustu brankových příležitostí, ale především jsme ve druhém zápase, zvláště po vstřelené brance, zapomněli na důležitost tohoto dvojutkání a vlastní nedisciplinovaností jsme dostali domácí na koně," řekl po utkání trenér Kolína Vít Caudr.

Kolín začal odvetu úplně stejně jako domácí duel. Do vedení se dostal opět z penalty, kdy faul na Teslíka potrestal úspěšnou exekucí kapitán Martikán. „Domácí změnili způsob hry a hráli především dlouhé míče za obranu.Tam někteří, včetně brankáře, zapomněli na to, jak důležité utkání hrajeme. Po několika varováních a šancích soupeře srovnali domácí skóre po hrubce našeho brankáře, která však byla třetí v řadě," podotkl Caudr.

„Ve druhém poločase jsme obdrželi ještě lacinější branku, kdy jsme nepokryli standardku domácích a odražený míč dokopl hráč Roudnice do naší branky. Až do konce utkání jme si tedy neužili klidu a zvláště poté, co jsme neproměnili penaltu, kdy domácí brankář fauloval opět Teslíka. Následně ještě Teplý trefil tyč. Domácí již v závěru ale neměli tolik sil a žádnou brankovou příležitost si nevypracovali. Náznaky pochytal náš již pozornější brankář," oddechl si Caudr.

Přestože Kolín druhý duel 
s vítězem Ústeckého kraje prohrál, v lize se díky lepšímu skóre z dvojzápasu udržel. „Mrzí mě dnešní prohra a zbytečné nervy. Zkazili jsme si šňůru téměř sedmi zápasů, kdy jsme neprohráli a kdy jsme hráli opravdu velmi dobře. Dnes se mi výkon nezamlouval. V celkovém součtu však můžeme říci, že jsme soutěž udrželi zaslouženě. Soupeř však nebyl jednoduchý, sice vyhrál „jen" Ústecký kraj, ale s impozantním skóre. Pochvalou bych nešetřil ani u jedné ze tří zúčastněných stran, oboustranně se hrálo férovým způsobem, k čemuž přispěli, doma i venku, pozorní rozhodčí," poznamenal Caudr.

„Účast v baráži není příjemná, ale získané zkušenosti jsou neocenitelné a to jak pro hráče, tak nás trenéry. Nyní je třeba začít intenzivně pracovat na soupisce hráčů pro příští rok. Sice bude Kolín pravděpodobně silnější než letos, ale soutěž bude nesmírně náročná, sestoupit budou moci až čtyři mužstva a dvě půjdou do baráže. Obávám se, že to bude asi od začátku divočina," dodal Caudr.

On však již na lavičce kolínského staršího dorostu nebude. Odchází zpět do Prahy. „Jsem velmi šťastný, že jsem se s FK Kolín mohl rozloučit tím nejlepším způsobem a že mi zůstanou jen ty lepší vzpomínky. Klukům držím palce 
v jejich kariéře a osobním životě," uzavřel Vít Caudr.

Branka: Martikán. Poločas: 1:1.
Sestava: Terč – Jelínek, Vejr, Dudla, Martikán – Kopáček (72. Teplý) – Teslík (88. Piskač), Šulc, Jehlička, Ludvíček – Kasal.