„Do utkání jsme vstoupili velice aktivně, snažili jsme se o kombinaci, i když se soupeř snažil důraznou hrou naši hru narušovat, ale nás to neodradilo a již v 8. minutě po úniku Matěje Nováka a důrazu Standy Rosendorfa jsme se dostali do vedení. Dále jsme se snažili nepolevit v aktivitě a odměnou byly branky ve 14. minutě opět po úniku Matěje Nováka a přihrávce před branku, kde se nemýlil Vojta Uher a 23. minutě po rohovém kopu, kdy se nejlépe před brankou zorientoval Ondra Salva a zvýšil naše vedení na 3:0. Bohužel jsme se nevyvarovali zbytečné ztráty míče a soupeř po úniku pěknou křížnou střelou snížil na 3:1. To ho bohužel povzbudilo, vycítil šanci a na hřišti se strhla bitva o každý metr," uvedl asistent Petr Káninský.

„To pokračovalo i ve druhém poločase, ale my jsme se nedali a snažili jsme se vyrovnat soupeři v důrazu a snahou kombinovat odpor soupeře zlomit. To se nám vyplatilo a 
v 63. minutě po přihrávce Standy Rosendorfa Jirka Ceral definitivně zlomil odpor domácích a zvýšil na 4:1. Od této chvíle jsme hru zcela ovládli, předvedli několik pěkných kombinačních akcí a navýšili vítězství na konečných 5:1 
z penalty Zděnkem Forštem. I když výsledek vypadá jednoznačně, nebyl to vůbec jednoduchý zápas a až čtvrtá branka soupeře zlomila," přiznal Káninský.

Kolín je v tabulce na osmém místě. Další utkání hraje v sobotu. Od 10 hodin hostí druhé Ústí nad Labem.

Branky: 25. Šindelář – 8. Rosendorf, 14. Uher, 23. Salva, 63. Ceral, 77. Foršt z PK. Poločas: 1:3.
Sestava: Dejmek – Mužík (74. Foršt), Exner, O. Novák, Bukač – Nekolný, Salva (68. Richter), Ceral (65. Vojtíšek) – Uher (58. Matějka), M. Novák, Rosendorf.

Ve šlágru kola prohráli o gól

V probíhající sezoně ligové soutěže to byl pro ně jeden z vrcholů. Fotbaloví mladší dorostenci FK Kolín (U16) se 
v přímé konfrontaci utkali 
o první místo tabulky. Ve šlágru kola ale výsledkově neuspěli a na hřišti pražské Admiry prohráli 1:2.

„Od první minuty bylo jasné, že hrajeme proti prvnímu celku v tabulce. Soupeř byl velmi dobře individuálně technicky vybavený, nebál se jít kdekoliv na hřišti do souboje jeden na jednoho a hned od začátku si vytvořil stálý tlak na naší polovině. My jsme díky soustředěné obraně tlaku odolávali a díky občasným výpadům na soupeřovu polovinu jsme na chvíli ulevili tvrdě pracující obraně. První gólovou příležitost jsme paradoxně měli my, když po zmatcích domácí obrany se k míči za vápnem dostal Zelenka, který bohužel přestřelil zcela prázdnou branku domácích. Poločas jsme přežili bez obdržené branky i přesto, že soupeř nastřelil dvě tyče a další tutové šance neproměnil," uvedl trenér Vladimír Zeman.

„Po změně stran domácí stále tlačili, ale již se nám dařilo srovnat hru ve středu hřiště a tak tlak soupeře mírně polevil. I přesto si ale vytvářel brankové příležitosti, které jsme někdy i se štěstím přežili. V 68. minutě domácí bohužel otevřeli skóre po dohrávce přímého kopu. K překvapení všech přítomných jsme hned za minutu srovnali, když se důrazný Zelenka dostal k míči ve vápně a prostřelil domácího brankáře a svého bývalého spoluhráče Dominika Zemana. Poté Admira zahájila tvrdou ofenzívu, při které kopala šest rohů za sebou. Bohužel čtyři minuty před koncem odpískal rozhodčí velmi přísný přímý volný kop, po kterém jsme podruhé inkasovali. Kluci to ale nezabalili a naopak poslední minuty tlačili domácí hráče do svého vápna, kde si i vytvořili dvě šance, které však neproměnili.Sice jsme prohráli, ale po boji a se ctí," podotkl Vladimír Zeman.

Ten měl v utkání o motivaci postaráno. Vždyť v brance soupeře stál jeho syn Dominik. A ten měl po zápase větší důvod k radosti. „Oba jsme se na zápas těšili. Bohužel teď bude do odvety na koni on," dodal s úsměvem Vladimír Zeman.

Kolín v průběžné tabulce klesl z druhého místa na šesté. O další body bude bojovat v sobotu doma. Od 12 hodin hostí Ústí nad Labem.

Branky: 68. Moltaš, 77. Lapka – 69. Zelenka. Poločas: 0:0.
Sestava: Krob – Vacka, Hoření, Motejzík, Prokůpek – Vlášek, P. Zbořil, D. Zbořil (T. Trnečka), Nývlt – Zelenka, J. Trnečka.