Po základní části soutěže se skupiny starších žáků v české lize rozdělily na horní a dolní šestičlenné poloviny týmů podle jejich umístění v tabulce. Tým FK Kolín U15 patří do dolní poloviny tabulky, což dává předpoklad k tomu, že zbývajících deset utkání by mělo být s hratelnými soupeři a rozdíl mezi týmy by neměl být tak markantní.
Tuto skutečnost potvrdilo hned úvodní utkání s Meteorem, které bylo velmi vyrovnané a fotbalově i kvalitní.

„Zápas měl naprosto stejný scénář jako před čtrnácti dny, kdy jsme také hráli s Meteorem. Od úvodu jsme byli lepším a kvalitnějším týmem a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme branku. Bohužel se opět opakovala situace, že soupeř měl první brankovou příležitost z trestného kopu, kterou za přispění našeho brankáře proměnil. Naše aktivita tím poklesla, čehož soupeř využil a proměnil svou druhou gólovou šanci," hlesl trenér Vladimír Zeman.

Kolín se nevzdal a po změně stran dokázal vyrovnat. Na body přesto nedosáhl. Minutu před koncem dostal tvrdý direkt.

„Po důrazném povzbuzení 
v kabině v poločase se na hřiště vrátil opět bojovný tým 
s touhou otočit zápas. Opět jsme převzali iniciativu, která však bohužel nepřinášela branky. Kopali jsme asi dvacet rohových kopů a ani jeden nevyužili. Vše vzal na sebe náš nejlepší hráč utkání Dan Záhora a dvěma góly srovnal na 2:2. Měli jsme tři minuty na udržení výsledku do penalt. Bohužel se nám už podruhé během jednoho měsíce stalo, že jsme dostali branku v poslední minutě utkání. Po zápase náš soupeř uznal, že spravedlivá by byla minimálně remíza," podotkl Zeman.

„Nechci hodnotit výsledek zápasu, ale výkon týmu. Bylo to bojovné, týmové a fotbalové," dodal Zeman.

Další duel hraje Kolín v sobotu od 13.45 hodin v Kladně.

Branky: Záhora 2. Poločas: 0:2.
Sestava: Krob – Hoření, Vacka, Zelenka, Pokorný – Bím,Vlášek, Pánek, Šindelář – Nývlt, Záhora. Střídali: Pelikán, Duba, Červeňák.