Ani ten největší optimista nevěřil, že by se svěřencům trenérského rodinného dua Šmejkalových podařilo nepříznivý stav 2:5 smazat, natož přetavit ve vítězství. Nemožné se stalo skutečností.

„Věřil jsem, že když se nám podařilo po přestávce v rozpětí deseti minut soupeři utéct na rozdíl tří branek, že se nebude opakovat zápas s Kladnem a odvezeme si všechny body. V koncovce nám ale došla fyzička a domácí v nastaveném čase dokonali obrat. My se tak i nadále musíme prát o divizní příslušnost,” smutnil po závěrečném hvizdu lounský kouč Martin Sadil.

A jak se to vše seběhlo? Jak na houpačce, hlavně díky brankářům, když ani jeden z nich neměl svůj den.

Do vedení šli po chybě Slicha zásluhou Zemana ve hosté. Poté se během necelých deseti minut domácím podařilo skóre obrátit, když srovnal Fikejz a za chvíli ho následoval kolega z útoku Jindřich. I tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu 2:2 po trefě Trupa.

Nástup do druhého poločasu patřil jednoznačně hostujícímu celku. Parádní byl zejména gól Popoviče, který po hodině hry parádní pumelicí z dobrých 40 metrů překvapil Polomského. Po ní svítil na ukazateli skóre stav pro domácí nelichotivý 2:5.

Stejně tak jako v prvním, tak i v druhém dějství se Českobrodským podařilo vývoj zápasu obrátit. Po brance Michálka a dvou povedených hlavičkách Slicha dokonal dílo v nastaveném čase exslávista Tomáš Hrdlička.

„Byl to den gólmanů. My jsme inkasovali tři hrozný góly, soupeř dva. V obrat jsem po hodině hry moc nevěřil, ale nakopl nás ten třetí a v koncovce jsme pak už dominovali,” zhodnotil dění na hřišti domácí trenér Zdeněk Šmejkal starší.

„Atraktivní utkání, okořeněné góly. Škoda jen, že nepřišlo víc diváků. Otočit debakl ve vítězství se jen tak hned nevidí,” konstatoval s úsměvem českobrodský šéf Luboš Holý.

Branky: 84. a 88. Slicho, 23. Fikejz, 31. Jindřich, 77. Michálek, 91. Hrdlička – 12., 50. Zeman, 54. a 60. Popovič, 35. Trup. Poločas: 2:2.
Český Brod: Polomský – Moravec (58. Suk), Marek, Hrdlička, Carda – Gajdasz, Michálek, Slicho, Makovský – Fikejz, Jindřich.

(Mojmír Strachota st.)