„První poločas byl z naší strany výborný. Bohužel ve druhém jsme přestali hrát svoji hru a spíše to byla kopaná,“ uvedl trenér Zdeněk Šmejkal starší.

„Za druhý poločas remíza asi zasloužená a penalty, to už je loterie. Chyběli nám zranění Medek, Marek a Šmejkal mladší, ale na to se nevymlouváme,“ dodal.

Český Brod se od začátku prezentoval aktivní hrou. Již v úvodu propásl dobrou šanci po trestném kopu. Udeřil až po půl hodině hry. Makovský si naskočil na centr a hlavou rozvlnil síť. Do přestávky šli jeho hráči ještě v lepší náladě. V závěru se po dlouhém výkopu Drápely prosadil po Fikejzově přiťuknutí Jindřich.

Po změně stran se hrálo trošku víc od podlahy a na hřišti vzplály občas emoce. Důrazná hra vyhovovala víc Neratovicím, které dokázaly v posledních sedmi minutách vyrovnat.

„Prohospodařili jsme náskok, který bychom měli udržet. Vyrovnávací gól jsme dostali ve druhé minutě nastavení, když se po rohu prosadil hlavou Škarecký,“ podotkl vedoucí mužstva Jan Křen.

Následné penalty zvládli lépe domácí a získali druhý bonusový bod.

Branky: 83. Vorasický, 90. Škarecký – 30. Makovský, 45. Jindřich. Poločas: 0:2.
Český Brod: Drápela – Moravec, Hrdlička, Slicho, Carda – Suk (88. Nekolný), Michálek, Skořepa, Makovský (63. Gajdasz) – Jindřich (85. Hanzl), Fikejz.