Všechno mohlo být ale jinak, to kdyby své šance zužitkoval nejlepší domácí hráč Slanička. Nejprve v 15. minutě hlavičkoval z malého vápna jen nad břevno a deset minut později pro změnu z volného přímého kopu z dobrých 20 metrů střílel jen těsně vedle pravé tyče Drápelovy branky.

„Bohužel nám to dnes, ačkoliv kluci makali, nevyšlo. Místo toho, abychom po půl hodině vedli 2:0, přišly nepochopitelné chyby, za které nás zkušený soupeř dvěma stejnými brankami na bližší tyč dokázal potrestat a rázem jsme prohrávali 0:2. Svoje šance minimálně na srovnání skóre jsme měli ve druhé půlce, ale nehraje se na šance, ale na góly a proto tady Český Brod zaslouženě vyhrál," řekl po utkání vedoucí domácího týmu Pavel Dohnal.

Druhý poločas pak byl přehlídkou promarněných šancí na obou stranách, i když blíže ke skórování a zvýšení náskoku byli hosté, především po zásahu Makovského v 65. minutě, ale jeho gól nebyl pro údajné postavení mimo hru uznán. Hosté ani tak nemuseli smutnit. Dvoubrankový náskok uhájili a vyhráli 2:0.

„Myslím si, že i přes vedení po první půli, jsme naše vítězství v té druhé měli potvrdit, ale i tak za dnešní předvedený výkon musím celý mančaft pochválit," uvedl trenér Českého Brodu Zdeněk Šmejkal starší.

„Přijeli jsme sem neprohrát, vědomi si toho, že v předchozím kole jen těsně prohráli na Kladně. To se nám i přes hodně tvrdou hru domácích díky využitým šancím podařilo. Teď se připravíme na naše první vystoupení v jarních odvetách před našimi fanoušky, které sehrajeme s Mostem. To první se Souší bylo v důsledku nezpůsobilého terénu odloženo," podotkl prezident Českého Brodu Luboš Holý.

Odložené utkání sehraje Brod Na Kutilce ve středu 5. dubna od 17.30 hodin.

Branky: 30. Křelina, 32. Hrdlička. Rozhodčí: Milner. ŽK: 4:3. Diváci: 151. Poločas: 0:2
Český Brod: Drápela – Šmejkal, Slicho, Hrdlička, Smola – Makovský (79. Balík), Moravec, Michálek (90. Skuhravý), Medek, Suk – Křelina (85. Hanzl).

(Mojmír Strachota)