Sázava – Velim 3:1

„Čekala nás Sázava, která u nás na podzim vyhrála 4:1. Je pravdou, že jsme tehdy hráli vyrovnaný zápas, ale zklamali jsme v závěru. Teď máme kvalitnější kádr a tak jsme jeli s odhodláním neprohrát. Bohužel sobota pro nás nebyla příznivá. Po vydatném rozcvičení se začalo čekat na rozhodčí, kteří uvízli na dálnici. Nevím proč nominují rozhodčího, který byl na valné hromadě," zlobil se Jaroslav Češpiva.

„Téměř po hodině zahájil utkání laik, což byl náhradní brankař domácích. Odpískal pětatřicet minut. V podstatě bych si nestěžoval, chodil v kruhu na půlící čáře a do hry moc nezasahoval, ale když něco zapískal, bylo to k úsměvu, vlastně spíš k pláči.  V deváté minutě přišel velmi sporný moment, který výrazně  ovlivnil celé utkání. Do hřiště přiletěl druhý míč, rozhodčí evidentně chtěl zapískat, ale domácí hráč jeden míč odkopl, zmocnil se druhého, rozhodčí ho nechal hrát, míč putoval před naší branku, někteří naši hráči přestali hrát a padla branka. Možná byla i z ofsajdu. To vyvolalo emoce i mezi lavičkami soupeřů. Ty se vyostřily ve 24. minutě. Jansta zahrával trestný kop, domácí hráč zahrál ve zdi rukou, ale samozřejmě se podle rozhodčího nic nestalo. Pak jsme udělali na naší pravé straně chybu a domácí šli do dvoubrankového vedení. Neregulérní první branka i to, že laik netrestal některé fauly domácích, ovlivnilo průběh prvního poločasu," podotkl Češpiva.

Druhý poločas se hrál již za standardních podmínek. „Chtěli jsme utkání otočit, viděli jsme, že domácí tak kvalitní nejsou. Bohužel zase ta produktivita. V úvodu jsme měli zase dvě šance. Dostál šel sám na brankaře, pak hlavičkoval Hrabal, ale opět z toho nic nebylo. V 55. minutě zaváhal jinak náš skvělý brankař a domácí vedli o tři góly. O čtyři minuty po individuální akci Kesnera snížil Nedbal. Vzápětí dostal domácí Kuchler za likvidační faul červenou kartu. Stupňovali jsme převahu, ale výsledkem byla jen branka, která nám nebyla uznána pro postavení mimo hru. Jsem zklamán. Když nedáme branku, tak nemůžeme vyhrát," konstatoval Češpiva.

„Vývoj utkání pro nás nebyl příznivý. Dlouho se čekalo, někteří hráči potřebovali být brzo doma, navíc sporná branka, která naše hráče evidentně vykolejila. Utkání řídil  rozhodčí laik. Bylo vulgární obecenstvo. Před svými hráči smekám, že to dohráli celkem v klidu. Těšil jsem se do svého oblíbeného města, ale byl jsem zklamán. Bylo to nejhorší prostředí z dosavadních zápasů," dodal nazlobený Češpiva.

Branka: 59. Nedbal. Rozhodčí: Machýček. ŽK: 1:1. ČK: 60. Kuchler (S). Diváci: 170. Poločas: 2:0.
Velim: L. Svoboda – Kyncl, Hrabal, Seifert, Vácha – Nedbal, Kesner, Teplý, Zajíc (65. Marek) – Dostál (85. Ramšák), Jansta (46. Kukal).