Okresní kluby daly hlas rozhodčím, o kterých si myslí, že pískají nejlépe. A těch s největším počtem hlasů jsme se vyptávali.
Někdo si pochvaluje občerstvení v Nučicích, Liblicích, Krakovanech, Ovčárech, Českém Brodě nebo Kozojedech. Nejlepší servis ale nabízejí v Kouřimi. Ta od rozhodčích dostala nejvíc hlasů.

„Každé uznání samozřejmě potěší. Naši pozornost s občerstvením si kromě návštěvníků zaslouží i rozhodčí, kteří jsou nedílnou součástí sportovních zápolení. V tomto směru je třeba věnovat se jim od samého příjezdu. Někdo si dá jen kávu a něco k pití. Jiní neodolají a vyzkouší naše občerstvení, které si od léta mohou vychutnat i ve své nově vybavené kabině,“ řekl předseda TJ Kouřim Václav Skalník. „Děkujeme všem hlasujícím a těšíme se na nové fanoušky, kteří k nám na jaře přijedou nejen za dobrotami, ale i za fotbalem,“ dodal.

„Okresní fotbaly pískám okrajově, ale vyhlášené bramboráčky mají vždy v Kouřimi,“ uvedl sudí Marek Radina.

Kouřim je občerstvením vyhlášená. Fotbal zde má vysoké společenské postavení. Návštěvy přes 200 diváků nejsou ničím výjimečným. „Fotbal v Kouřimi se snažíme dělat nejen pro přímé aktéry, ale především pro diváky. Ti nám to pak vrací hojnou diváckou návštěvou na domácích zápasech,“ podotkl Skalník.

V KOUŘIMI NABÍZEJÍ ŠIROKOU ŠKÁLU POCHUTIN

K fotbalovému utkání je v Kouřimi co zakousnout. Ať je to typická klobása z udírny, párek nebo bramborák k pivečku. Děti si rády pochutnají na hranolcích, nebo párku v rohlíku. Pro ty nejmlsnější jsou připravené langoše či plněná tortilla.

„Máme samozřejmě štěstí na provozovatele kiosku. Ten současný, stejně jako ten předešlý, má snahu zkoušet pořád něco nového a zpestřovat tak nabídku. Ke kouřimskému fotbalu patří i poločasový program pro diváky, ze kterého si mohou odnést nějakou pěknou cenu,“ uzavřel Václav Skalník.

Někdo by mohl bohatou tabuli spojovat s úplatkem, rozhodčí to tak ale nevidí. „Nikdy jsem občerstvení nepovažoval za úplatek, vážím si i podání vody,“ řekl rozhodčí Rudolf Netáhlík.

„Když někde dostanu klobásu nebo cokoliv jiného, vždy poděkuji. Samozřejmě si uvědomuji, že ne každý oddíl má na rozhazování, takže servis pro rozhodčí není všude stejný. Ale každý si musí uvědomit, že na samotném utkání strávíme i tři hodiny, takže jakékoliv občerstvení přijde určitě vhod,“ dodal.

Těsně za Kouřimí skončila Velim. „Zde je komfort pro rozhodčí nejenom co se týká kabiny, ale také jídla,“ přiznává další muž „v černém“ Luboš Vala.

„Vždy se mě funkcionáři zeptají, co chci. Nabídka je široká. Obložený talíř, guláš, párek. Na co si člověk vzpomene. Stejné je to i s pitím,“ dodal s úsměvem Vala.