A právě fanoušci na okresních fotbalových hřištích jsou dalším tématem seriálu okresních rozhodčích.

Kluby vybraly nejlepší rozhodčí, ti pak odpovídali na dotazy Deníku. Kde že jsou podle nich nejlepší fanoušci? A kde to naopak za moc nestojí?

„Nejhorší fanoušci jsou s půllitrem v ruce a je úplně jedno, kde v okrese. I toto patří k fotbalu, a je jen na nás rozhodčích, jak se k tomu postavíme,“ konstatoval sudí Rudolf Netáhlík.

Jsou místa, která jsou pro jednoho rozhodčího zaslíbená. Naopak pro druhého zase strašákem. Někdo rád jezdí do Jevan, druhý by se nejraději této obci vyhnul. Podobné je to v Libodřicích, Pečkách, Dobřichově, Velkém Oseku. Za nejnepříjemnější prostředí byla vybrána Jestřabí Lhota.

„Nejnepříjemnější fanoušci jsou alespoň pro mě právě v Jestřabí Lhotě. Tam rozhodčí může i za předražené banány v samoobsluze. Někdy jen žasnu, co jsou tam lidé schopni vypustit z úst,“ uvedl Marek Radina.

„Každá reklama, dobrá reklama,“ řekl s úsměvem člen lhoteckého výboru Jan Svoboda.

Naopak oblíbené destinace jsou Tři Dvory, Tuklaty, Nučice nebo Třebovle.

„Nejlepší fanoušky na okrese asi neumím říct. Mám respekt ke všem, kteří slušnou formou podporují svůj tým a chápou, že rozhodčí jsou také pouze lidé a své chyby z 99,9 % nedělají úmyslně,“ podotkl Radina.

Ten má pro příznivce, kteří za zábradlím neustále „mužům v černém“ nadávají, jasnou radu. „Pro všechny, kteří rozhodčím každý víkend nemohou přijít na jméno, mám jednoduchý vzkaz – rozhodčích je málo, pojďte si to zkusit,“ dodal mladý pětadvacetiletý učitel tělocviku.

Zkusí to někdo?