„Jsem hlavně rád, že jsme získali tři body. Navíc díky zaváhání ostatních jsme se dostali na první místo a to je určitě příjemné," uvedl Radim Nečas. „Výkon určitě nebyl stoprocentní. Chyby tam byly. Na můj vkus to bylo zbytečně nervózní. Ale všechno jsme si v kabině vyříkali a doufám, že další vítězství již bude jistější. Zároveň bychom neměli soupeři nechat tolik možností na skórování," dodal.

Výměna v Kolíně byla akce kulový blesk. Váhal jste dlouho nad nabídkou?
Neváhal jsem. Když mě oslovil pan Bílek, tak jsem na to měl dva dny. Musím říct, že jsem za nabídku byl rád, protože vím, jak to tady funguje. A co jsem nevěděl, na to jsem se zeptal. Ještě když vidím tréninkové podmínky, tak je to tady na vysoké úrovni.

Co rozhodlo ve prospěch Kolína?
Určitě kvalitní zázemí a kvalita kolínského mužstva.

Naposledy jste působil v Černé Hoře. V jakém klubu?
Decic Tuzi, který působil v první lize. Nastoupil tam český investor a já byl oslovený. Když jsem mužstvo přebíral, tak bylo na posledním místě. Sice stále ještě je, ale pár bodů jsme udělali a ztrátu stáhli.

Nakonec jste tam ale předčasně skončil. Proč?
Bylo to z rodinných důvodů. Moje maminka onemocněla, proto jsem se rozešli. Mezitím přišla nabídka z Kolína. Dohodli jsme se rychle a těším se na práci tady.

Jak se vám tam líbilo?
Podmínkami, co se týče hřišť, to je s Českem absolutně nesrovnatelné, protože tam je to daleko horší, ale člověk si musí zvyknout na všechno. Co se týká hráčů, je tam spousta talentů. Ti mají ale problém spíš s taktikou. Bývalá Jugoslávie měla vždycky výborné hráče, to platí i o Černé Hoře.

S Kolínem jste podepsal smlouvu do konce tohoto soutěžního ročníku. Znamená to, že chcete jít opět do zahraničí, nebo čekáte na nějakou lákavější nabídku, třeba z ligy?
Člověk nikdy neví, co přijde. Já se nyní absolutně koncentruji na to, abychom s Kolínem dohráli soutěž na nejlepší úrovni a drželi se co nejvýš. Co bude v létě, to se uvidí. Sedneme si s vedením a uvidíme.

Kolínský tým opustil s trenérem Veselým také nejlepší střelec Jan Boček. Budete za něho hledat náhradu?
Podle mého názoru to do konce přestupního termínu nestihneme, takže góly se musí rozložit do dalších hráčů. Také je tady fúze s Mladou Boleslaví. Bohužel ta ještě hraje pohár, takže ta podpora je minimální. Je ale potřeba kádr rozšířit, protože jestli přijdou třeba nějaká zranění, budeme mít problémy.