„Na zápas jsme se připravovali jako na každý jiný duel. Hráči dostali informace o soupeři a stanovili jsme si taktiku, kterou hráči splnili, i když musíme uznat, že v počátku utkání i se štěstím," přiznal trenér Kolína Radim Nečas.

Jedním z klíčových pasáží byl první poločas. Chrudim se totiž často dostávala na dostřel kolínské branky. Gólman Čižinský ale všechny ataky ustál. „Důležité bylo, že jsme přežili nástup domácích do zápasu. Musím říct, že to bylo někdy i se štěstím, ale to k fotbalu patří. Navíc se nám podařilo vstřelit první branku a tím jsme mohli hrát z obranného bloku a spoléhat na to, že domácí musí riskovat. Tím se nám otevřela jejich obrana," podotkl Radim Nečas.

„Utkání jsme měli od úvodních minut pod kontrolou a dostali jsme Kolín pod tlak, ale v 15. minutě přišla sprcha v podobě vlastní branky. Snažili jsme se o rychlý návrat do utkání, měli jsme řadu šancí, ale defenziva hostí v čele 
s brankářem Čižinským nadále odolávala. V závěru nám Kolín dalšími dvěma brankami uštědřil lekci z produktivity. Vypili jsme si kalich hořkosti až do dna, prohru 
o tři góly jsme si rozhodně nezasloužili," konstatoval generální sekretář Chrudimi Martin Škrha.

Kolín před samotným duelem neměl jednoduchou úlohu. Nejenže zajížděl na půdu prvního celku třetí ligy, musel se hlavně vypořádat s absencemi dvou klíčových hráčů – Michálka a Šourka.

„Hráči Šourek a Michálek patří do základní sestavy a jejich zranění nám dost zkomplikovalo situaci. Ale pomohli nám hráči z Boleslavi a zápas v Chrudimi jsme zvládli. Ale i tak doufáme, že se oba dva brzo zapojí zpět k mužstvu a budou stejně platní v závěru soutěže," přeje si Radim Nečas.

Místo zraněných zaujali obránce Vaníček a především pak bývalý reprezentant Jiří Štajner. Fotbalový bohém se nakonec ukázal v parádním světle. Připsal si dvě přesné nahrávky.

„Jirka Štajner je nadstandardní hráč a to dokázal i v utkání v Chrudimi. Dostal se do tří vyložených brankových příležitostí a dvakrát přihrál na naše góly, takže byl hodně produktivní. Vzhledem k tomu, že v áčku Mladé Boleslavi pravidelně nehrál, tak jsem ho oslovil. A vzhledem k tomu, že z našeho působení v Liberci máme dobré vztahy, nabídku přijal. Jirka je absolutní profík a má rád fotbal. S jeho přístupem a přístupem   Tomáše Janíčka jsem velice spokojený," přiznal kolínský kouč.

Ve středu proti Kunicím

Jeho tým nyní čeká náročná domácí mise. Již ve středu přivítá ve vloženém kole od 17 hodin Kunice a v neděli pak Králův Dvůr. „V přípravě nebudeme nic měnit. Vzhledem k tomu, že máme dva zraněné hráče, tak budeme čekat na spolupráci 
s Mladou Boleslaví, protože náš kádr je hodně úzký. Samozřejmě budeme chtít být úspěšní a držet se na čele tabulky," dodal Radim Nečas.

A jak hodnotí dosavadní působení v kolínském týmu? „Své působení v klubu zatím hodnotím velice pozitivně. Našel jsem tady výborný tým hráčů i lidí, co pracují pro klub, a práce mne tady plně naplňuje. Od posledních zápasů čekám, že budeme nadále úspěšní a budeme si držet svou pozici až do konce soutěže," uzavřel Radim Nečas.