„Do utkání s kvalitním soupeřem jsme nastoupili s taktikou zajištěné obrany s přechodem do rychlého protiútoku. Takto zvolený způsob hry se nám celkem dařil celý první poločas. Ve třinácté minutě měl slibnou šanci Šindelář. Poté nastala desetiminutovka rohových kopů z obou stran. Hra byla vyrovnaná, ale s větším podílem držení míče soupeřem. Pět minut před přestávkou jsme rozehráli po levé straně naši nejhezčí akci utkání, kdy míč zatáhl Karel Holeček, prudce odcentroval polovysoký míč před branku a Dominik Veselý hlavou v pádu skóroval," uvedl vedoucí mužstva Jaroslav Bejlek.

Kolín sice odcházel do šaten v lepší náladě. Ta se ale brzy po změně stran vytratila. „Do druhého poločasu jsme však nastoupili zřejmě pod dojmem oslav ze vstřelené branky. Této situace dovedl soupeř využít a bylo srovnáno. Hrubá chyba v obranných řadách nás tíží dále. Po této brance hosté převzali iniciativu plně do svých rukou. Celkem se nám ale dařilo odolávat. V 56. minutě nás ale soupeř opět důrazně upozornil, že přijel hrát fotbal a nastřelil konstrukci naší branky. V 77. minutě jsme se opět dopustili hrubé chyby v obranné fázi a bylo to 1:2. Totéž se ještě opakovalo v předposlední minutě. Soupeř vyhrál zaslouženě," sportovně přiznal Bejlek.

„Hlavní rozdíl byl v pojetí hry, hlavně v druhém poločase. Na hráčích hostů bylo patrné, že přijeli fotbal hrát. 
U našich hráčů, zvláště u některých, nabývám dojmu, že si přichází jen zahrát. Pozitivum posledních dnů je pro naši práci skutečnost, že se nám z dlouhodobé marodky vrátili do sestavy dva hráči základního kádru, a to Radek Fink a Dominik Martínek. Oběma přeji rychlé zabydlení v sestavě a ať se jim další zranění vyhýbají," dodal Bejlek.

Kolínu patří v průběžné tabulce šestá příčka. Další kolo hraje v Třebeši.

Branka: Veselý. Poločas: 1:0.
Sestava: Danko – Roman Fink (60. Martínek), Tafel (77. Martikán), Daněk, Radek Fink – Bora, Veselý, Šindelář, Holeček, Hubáček – Jizba (80. Růžička).