Omluvenkou pro ně může být ten fakt, že kvůli nemoci k utkání neodcestovalo několik opor. „I když nám v tomto zápase opět chybělo několik hráčů a někteří nastoupili po nemoci, to nás neomlouvá, že jsme předvedli naprosto katastrofální výkon, který není hoden týmu FK Kolín a této soutěže," konstatoval asistent Petr Káninský.

Sestava: L. Kmoch (41. Chaloupka) – Bláha, Jizba (28. Hanzl), Radek Fink (65. Jehlička), Adámek – Bílý, Martikán, D. Kmoch (41. Paclík), Vejr, Jedlička – Lacina (41. Klatka).

Šestnáctka sahala 
v Jablonci po bodu

O hodně lépe se vedlo jejich mladším kolegům. Ti na severu Čech prohráli „pouze" 1:3 (1:1). „Domácí sice měli více ze hry, ale vyložených šancí příliš neměli," přiznal trenér šestnáctky Vít Caudr.

Do vedení se dostali domácí po odraženém míči, kdy hosté nepokryli hráče v oblasti penalty. Kolín však vzápětí vyrovnal po pěkné akci Jehličky a zakončovatele Laciny, který přehodil brankáře. Těsně před odchodem do šatny mohli jít kolínští mladíci do vedení, ale ve druhé šanci vychytal Lacinu domácí brankář. „To byl asi klíčový moment utkání," podotkl Caudr.

Ve druhém poločase šli domácí do vedení díky proměněné penaltě, která byla nařízena za ruku kolínského hráče, který se nešťastně v souboji trefil do ruky.  Ke konci zápasu po vystřídání hrozil  především Kolín. Sám šel na branku Jirků, ale těsně minul. Bělina již mířil do sítě, ale domácí hráč míč zblokoval.

V závěru utkání hosté změnili rozestavení, ale byl to soupeř, který rozhodl utkání třetí brankou, kdy brankář Hartig špatně trefil hlavičkou míč za pokutovým územím, který pak poslal do sítě domácí hráč.

„Mrzí mě, že kluci nedotáhli utkání do bodového zisku, určitě by si ho zasloužili za svoji práci na hřišti. Herně, po zisku balonu, to nebylo ono, ale přístup a nasazení bylo 
v pořádku. Pět hráčů opět zasáhlo do utkání kategorie U17. Ty nebylo jednoduché naladit do utkání, po tom předchozím, které nedopadlo příliš dobře.  A v počasí, které bylo spíše na alpské lyžování nežli na fotbal. Pochválil bych nejen své hráče za odehraná utkání v obou kategoriích, ale nesmím opomenout ani kluky, kteří nám pomohli z kategorie žáků. Ukázali se ve velmi dobrém světle.     Odehráli jsme tedy další utkání, které jsme však chtěli přeložit pro velkou marodku hráčů kategorie U17. Bohužel nám však domácí nevyšli vstříc," hlesl Vít Caudr.

Branka: Lacina. Poločas: 1:1. Sestava: Hartig – Bejlovec, Jelínek, Hanzl, Šamša, Klatka (56. Paclík) – Skořepa, Karban (50. Jirků) – Jehlička,  Zápotocký (44. Bělina), Lacina (47. Vejr).