Netrpělivé čekání je u konce. Týmy znají své protivníky ve třetím kole domácí pohárové soutěže. A kolínský celek hrající Českou fotbalovou ligu měl při losu štěstí. Narazí na prvoligový ostravský Baník.

„Strašně se těším už teď,“ uvedl Dominik Veselý, se třemi brankami momentálně nejlepší střelec kolínského týmu. A to i přesto, že si už několikrát proti týmu první ligy zahrál. „Ale zase žádný matador v tomto ohledu nejsem,“ usmál se forvard. „Když jsme s Kolínem hráli druhou ligu, několik přípravných zápasů jsme proti ligovým celkům odehráli. Bude to u mě třeba tak pět zápasů,“ přidal Veselý.

Pro klub i město to bude velký svátek. „Zápas pozvednou i fanoušci. Z Ostravy přijedou určitě a snad jich několik přijde podpořit i nás,“ přeje si hráč kolínského klubu.

O atraktivnosti soupeře není pochyb. Baník má v českém fotbalovém prostředí obrovský zvuk. „Je to zajímavý soupeř,“ přitakal trenér Kolína Petr Pavlík, který má za sebou také ligovou kariéru. Nastupoval za brněnskou Zbrojovku, Slovácko a stal se oporou zadních řad Jablonce, kde nosil i kapitánskou pásku.

„I když jde o zvučného soupeře, začne mě zajímat až těsně před utkáním. Musíme se soustředit na ČFL. Budeme se na zápas těšit, přece jen je to Baníček,“ usmál se Pavlík. „Možná se fanoušci ani nevejdou na stadion. Z Ostravy je vlakem dobré spojení a fanoušci soupeře přijedou Baník určitě podpořit,“ zamyslel se kouč Kolína.

S početnou návštěvou, navíc s fanoušky Baníku, jsou spojena také bezpečnostní pravidla, na která chce vedení klubu hodně dbát. „Už jsme oslovili záchranné složky. Určitě rozšíříme pořadatelskou službu a na bezpečnost bude dohlížet policie,“ uvedl předseda kolínského klubu Vladimír Zeman.

Podívejte se na jeden z posledních výjezdů fanoušků Baníku (v srpnu do Prahy):

Fotogalerie: Výjezd fanoušků FC Baník Ostrava do Prahy, srpen 2023

Problémem je přístup na stadion. Před vstupem jsou hluboké výkopy v silnici. „Musíme se s tím nějak poprat. Nějaké optimální řešení budeme hledat,“ podotkl Zeman ke komplikovanému přístupu k pokladnám. „A také asi o něco zvýšíme vstupné, když jde o vrcholnou soutěž,“ přidal.

Zápas se měl hrát původně ve středu 27. září. Tento termín ale zřejmě platit nebude. „Středeční termín není možný, protože o den později ve čtvrtek se v Kolíně jede Toi Toi cup a budou zde už probíhat rozsáhlé přípravy. Takže jsme navrhovali buď úterý o den dříve a nebo pak o týden později ve středu. Musíme vše pořešit oficiální cestou přes FAČR, ale zřejmě to bude v úterý 26. září,“ objasnil šéf klubu Vladimír Zeman.