FK Kolín U15 - Hradec Králové 0:13

„K zápasu mohu jen říci, že soupeř vyhrál minimálně rozdílem třídy. Hradec Králové předváděl krásný fotbal a naši kluci byli jen jako přihlížející děti. Tento zápas musíme hodit za hlavu a připravit se na příští zápas v Jablonci," uvedl vedoucí mužstva Luděk Špaček.

Sestava: Nečas – Procházka (36. Franc), Vondráček (36. Píša), Jirků, Jirsa (54. Novák) – Vejr, Hranca, Kopáček, Šindelář – Souček, Stánok.

FK Kolín U14 - Hradec Králové 1:5

Podstatně lépe se vedlo hráčům o rok mladším. Ti se svým soupeřem prohráli „pouze" o čtyři góly 1:5 (0:4).
Proti vedoucímu týmu tabulky jsme začali dobře, ale neproměnili jsme ani jednu ze tří šancí. Pak utekl po naší pravé straně kapitán hostí a vstřelil nádhernou branku. Od tohoto okamžiku nás soupeř začal přehrávat, lépe kombinoval a byl lepší i v individuálních herních činnostech, taktéž využil naše zaváhání při dvou rozích, kdy vstřelil jak přes kopírák stejné branky. Do poločasu navýšil skóre na 0:4. Podle obrazu hry bylo jasné, že hrajeme proti nejlepšímu týmu naší skupiny," uvedl trenér Radek Pařez.

„O přestávce jsem hráčům zopakoval, že pokud chtějí proti takovému soupeři uspět, musí především důsledně obsazovat hráče, nenechat jim žádný prostor pro kombinaci a hlavně nenechat hrát jejich kapitána. Kluci si to vzali k srdci a druhý poločas byl už úplně o něčem jiném. Sice jsme obdrželi pátou branku z pokutového kopu, ale ten viděl pouze hlavní rozhodčí. I hostující trenéři se podivovali nad tím, za co byl vůbec nařízen. My jsme korigovali výsledek v 55. minutě z trestného kopu, kdy krásně obstřelil zeď Standa Rosendorf," popsal klíčové okamžiky Pařez.

„Závěrem bych chtěl pochválit všechny hráče. Odvedli v celku slušný výkon proti vynikajícímu soupeři. Jsem rád, že po podzimní části soutěže, kdy se kluci vůbec seznamovali s jedenáctkovým fotbalem a výsledkově to také bylo znát, dochází v jarní části po poctivé přípravě k celkovému zlepšení hry. Jak u jednotlivců, tak i v kolektivním pojetí, což se projevuje i v pochvalách na hru od soupeřových trenérů. Ironií osudu ale je, že vedení mládežnického fotbalu je s mojí prací nespokojeno a bylo mi sděleno, že u tohoto týmu příštím rokem působit nebudu, že je třeba, aby nastala změna. Ale to je úděl práce trenérů. Pevně věřím, že do konce této sezony ještě kluci odehrají zbývající zápasy alespoň stejným způsobem jako tomu bylo doposud," podotkl Radek Pařez.

Sestava: Křížek – Havlíček, M. Novák, Exner, Drobný – Bukač, Nekolný, O. Novák, Mužík (67. Havrda) – Rosendorf, Matějka (64. Sýkora).