FK Kolín U13 – Pardubice 6:13

"Do zápasu s Pardubicemi jsme nastupovali s velkým respektem. Bilance s tímto soupeřem, který společně s Hradcem Králové patří k absolutní špičce v naší skupině, je pro nás velmi nepříznivá. I přesto jsme do utkání nastupovali s cílem sehrát důstojnou partii, inkasovat co nejméně branek a naopak se pokusit branky vstřelit," řekl na úvod hodnocení trenér Vladimír Zeman.

„Cíl nedostat gól v prvních deseti minutách se nám rozplynul hned v desáté vteřině, kdy jsme inkasovali první a do dvou minut i druhý gól. Celý první poločas na obou polovinách sklouzl do obrazu hry, že se hrálo před naším pokutovým územím, kdy obě obrany statečně vzdorovaly nájezdům Pardubic. I tak se některým povedeným akcím nedalo zabránit, a tak poločas vyzněl jednoznačně pro soupeře 7:0," podotkl Zeman.

Po změně stran byla obava, že obraz hry bude stejný. Prvních deset minut to tak i vypadalo. Pak však přišel nečekaný obrat ze strany domácích, kteří konečně odhodili strach ze silného soupeře a častými výpady a průniky do otevřené obrany začali ohrožovat jeho branku.

„Soupeř toto nebral jako varování a tak našich příležitostí přibývalo. Tentokrát musím pochválit své svěřence za efektivitu proměňování brankových příležitostí, kterých jsme měli za celý zápas asi deset a z toho jsme jich šest proměnili. Obraz hry se posledních dvacet minut rapidně změnil a v těchto fázích utkání jsme byli Pardubicím naprosto rovnocenným soupeřem. Na jedné polovině jsme dokonce zvítězili 4:3 a na druhé prohráli 2:3. Smekám před výkonem kluků ve druhém poločase a jen doufám, že je to nakopne do podobných výkonů v dalších zápasech," dodal.

Branky: Erben 2, Uman 2, Prokůpek, Šindelář. Poločas: 0:7.
Sestava A: Zeman – Vlášek, Hejduk, Prokůpek, Uman, M. Záhora, Strejček, Šindelář, Vacka, Schulz.
Sestava B: Barták – Hoření, Kuchař, Erben, Dotter, D. Záhora, Soukup, Kubíček, Koudela, P. Pokorný.

FK Kolín U12 – Pardubice 3:12

„Poměrně slušně odehrané utkání. Kluky musím tentokráte pochválit za herní disciplínu, zodpovědnost a nasazení. Samozřejmě jsme se nevyvarovali chyb, ale ty byly úměrné této věkové kategorii. Domnívám se, že až nás opustí marodka, budeme podávat i brankově přijatelnější výkony," konstatoval trenér ročníku 2001 Jaroslav Bejlek.

„Je škoda, že jsme utkání výsledkově nezvládli lépe, protože herně to bylo minimálně na plichtu. Kluci podali hlavně v prvním poločase velmi dobrý výkon a v tom druhém za ním jen nepatrně zaostali. Ukázali, že i s favoritem se dá hrát slušný fotbal, který se určitě líbil," podotkl asistent ročníku 2002 Miloš Vrkota.

Branky: Chábera 2, Koděra. Poločas: 0:6.
Sestava 2001: Jedlička – Suchý, Šimurda, Šín, Chvalovský, Jiroudek, Šulc, Koděra.
Sestava 2002: Šebesta – Snížek, Baloun, Uman, Chábera, Kopáček, Michálek, Konyvka, Trojan, Čáp, Záhora, Pokorný.