„Každý trenér by byl asi s tímto výsledkem nadmíru spokojen, ale jak je patrno ze zápisu výsledku, padly všechny branky v prvním poločase a ve druhém nic. Proto se i hodnocení výkonu hráčů musí rozlišit na jednotlivé poločasy," uvedl trenér Vladimír Zeman.

„Opět se potvrdilo, že zatím naší nejčastější dobou pro vstřelení branky jsou první dvě minuty utkání. Hned v první minutě se jako již tradičně trefil Šindelář a hned ve druhé po něm Zelenka. Soupeř se po našich gólech ihned zlomil a prakticky rezignoval. Většinu času se hrálo na polovině Kutné Hory a bylo jen otázkou času, kdy začnou padat další branky," podotkl Zeman.

Třetí branku přidal opět Šindelář a po něm se konečně prosadil střelou z vápna Koděra. Stejně jako v minulém utkání přišly chvíle Doležala, který stihl do poločasu vstřelit svůj první hattrick a třemi brankami uzavřel poločasové skóre na 7:0.

„Do druhé půle jsme prostřídali pět hráčů a předpokládali jsme, že se utkání bude vyvíjet ve stejném stylu, že každopádně přidáme ještě další góly a přinejmenším napodobíme starší dorost, který dal Kutné Hoře gólů dvanáct. Po pěti minutách hry jsme nevěřili vlastním očím. To, co začali předvádět naši hráči na hřišti, nemělo nic společného s fotbalem. Nebyli schopní si dát dvě přesné přihrávky za sebou, vytvořit si připravené brankové příležitosti. Pokud se do nějaké náhodně dostali, tak buď upadli, nebo ji zahodili. Jednoduše řečeno trapas, ostuda. Po hřišti se pouze ploužili a jejich hra by neobstála ani v okresním přeboru. Jejich předvedený antivýkon se jistě promítne ve skladbě tréninků v následujícím týdnu a rozhodně provedeme taková opatření, aby se tento zkrat u týmu už neopakoval," zdůraznil Zeman.

Kolín je po třech kolech na prvním místě. Další duel hraje v sobotu ve Vlašimi. Duel na hřišti šestého celku začíná ve 12.30 hodin.

Branky: Doležal 3, Šindelář 2, Koděra, Zelenka. Poločas: 7:0.
Sestava: Veselý – Hoření, Machurka, Strnad (41. Suchý), Uman (41. Juřica) – Vavák (41. Bukač), Doležal, Vlášek, Koděra (55. Jedlička) – Zelenka (22. Nágl), Šindelář.