„Do prvního venkovního utkání jsme opět nastupovali s respektem proti soupeři, se kterým jsme nedávno sehráli přípravné utkání. Přátelský zápas byl velmi vyrovnaný a skončil remízou. Věděli jsme, co můžeme od soupeře čekat, a tak jsme od první minuty hráli velice soustředěně," uvedl trenér Vladimír Zeman.

„Soustředění se nám vyplatilo hned při první standardní situaci, kdy Koděra naservíroval do vápna nádherný centr, který hlavou do sítě nasměroval již ve druhé minutě kapitán Vlášek. Poté se hra vyrovnala a bojovalo se ve středu hřiště. Domácí se snažili o vyrovnání, ale naše obrana bránila pozorně. Ke konci poločasu přišla nádherná akce po ose Koděra – Vlášek – Zelenka, který zakončil své sólo brankou na 2:0. Ve druhém poločase se domácí snažili převzít iniciativu a korigovat výsledek. Veškerou jejich tuto snahu jsme eliminovali a k ničemu vážnějšímu jsme je nepustili. Naopak jsme byli postupně lepším týmem a k blížícímu se konci jsme byli stále více důrazní a agresivní. Náš závěrečný důraz jsme nakonec proměnili v další dvě branky, na kterých se nejvíce podílel Ondra Doležal, který jednu branku dal a druhou připravil pro našeho střelce Zelenku. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost a jejich výkon je ještě cennější v tom, že čtyři z nich odehráli ještě před svým utkání poločas za starší kategorii," podotkl Zeman.

Kolín je v tabulce na prvním místě. Pozici lídra bude hájit v sobotu doma. Od 12.15 hodin hostí předposlední Kutnou Horu.

Branky: Zelenka 2, Šindelář, Doležal. Poločas: 0:2.
Sestava: Veselý – Strnad, Hoření, Machurka, Uman – Jedlička (41. Doležal), Vlášek, Koděra, Nágl (60. Vavák) – Zelenka, Šindelář (71. Bukač).