„První poločas se nesl ve znamení neproměňování velikých brankových příležitostí, kdy jsme ani z malého vápna nebyli schopni vstřelit branku, a tak jsme byli rádi. když alespoň ve 23. minutě po spolupráci Vojty Uhra a Slávka Plandora jsme se dostali do vedení Matějem Novákem 1:0. Tak také skončil první poločas, kdy místo vedení o několik branek jsme vedli pouze o jediný gól," povzdechl si vedoucí kolínského mužstva Petr Káninský.

„Druhý poločas pro nás nezačal dobře, soupeř si hned zkraje vytvořil velikou příležitost, ale reflexním zákrokem nás podržel Zděnek Foršt, který střelu kousek za malým vápnem vyrazil na roh. A když neproměnil Standa Rosendorf obrovskou příležitost, přišel zákonitě trest. Po rychlém protiútoku se po našem faulu ve vápně kopala penalta, kterou soupeř proměnil a vyrovnal na 1:1. Od této chvíle bylo utkání vyrovnané. Soupeř vycítil příležitost a snažil se překlopit vedení ve svůj prospěch. My jsme se však také nevzdávali a za bojovnost, i když se nám koncovka tolik nedařila, přišla odměna, kdy nás Matěj Novák po přihrávce Standy Rosendorfa dostal opět do vedení. Do konce zápasu už jsme si vedení pohlídali a tak jsme si odvezli z Varnsdorfu tři body, i když po velkých příležitostech mělo být naše vítězství výraznější a nemuseli jsme se strachovat o výsledek až do konce," podotkl Káninský.

Kolínu patří v průběžné tabulce šestá příčka. Další utkání hraje v sobota doma. Od 10 hodin hostí pražský Vyšehrad.

Branky: M. Novák 2. Poločas: 0:1.
Sestava: Foršt – Mužík (72. Vojtíšek), Exner, O. Novák, Bukač – Nekolný (75. Dejmek), Ceral, Uher – Plandor, M. Novák – Rosendorf.

Šestnáctka soupeře zatím válcuje

Parádně mají ligovou sezonu rozjetou mladší dorostenci Kolína (U16). Ti ještě neztratili ani bod. Naposledy vyhráli ve Varnsdorfu 4:1.

„Do Varnsdorfu jsme odjížděli velmi oslabeni. Chybělo nám pět hráčů. I přesto zbylá jedenáctka podala skvělý výkon, který korunovala čtyřmi nádhernými góly," pochvaloval si trenér Vladimír Zeman.

„První branku utkání však vstřelili domácí a to už v 6. minutě po špatném vyběhnutí našeho brankáře. Pro nás velmi důležitý gól padl hned v vzápětí o minutu později, když se ve vápně zorientoval Vlášek a srovnal na 1:1. Takto i skončil celkem vyrovnaný poločas. Ve druhém poločase jsme začali velmi aktivně. Náš tlak vyústil ve 46. minutě skvělou kombinací, na jejímž konci byl náš střelec Zelenka, který obloučkem obstřelil brankáře. Poté domácí rezignovali a hrozili již jen z ojedinělých brejků. Pojišťovací branku vstřelil nádhernou střelou z dálky v 68. minutě Záhora. Pět minut před koncem vstřelil poslední gól odevzdanému soupeři Trnečka. Všichni hráči odvedli skvělý výkon a i přesto, že řada z nich hrála na jiných místech, svou úlohu zvládli," dodal Vladimír Zeman.

Kolín je jedním z pěti týmů, který dosud nezaváhal a v průběžné tabulce mu patří čtvrtá příčka. Tu si může vylepšit v sobotu, kdy od 12 hodin hostí Vyšehrad, který ještě nebodoval.

Branky: Vlášek, Zelenka, Záhora, Trnečka. Poločas: 1:1.
Sestava: Bubla – Prokůpek, Hoření, Doležal, Vacka – Hrdinka, Vlášek, Záhora – Nývlt, Zelenka, Trnečka.