„V tomto střetnutí jsme chtěli naplno bodovat a konečně vstřelit branku ze hry. Oba cíle se nám nakonec podařilo splnit," uvedl trenér Jiří Černý.

„V celkem vyrovnaném a bojovném utkání jsme se dostali do vedení v polovině prvního poločasu, kdy Kopáček proměnil  pokutový kop. Krátce po začátku druhého poločasu se nám podařilo navýšit vedení, když po důrazně dohrané standardní situaci doklepl míč mezi tři tyče Kasal. Minutu před koncem po rychlém brejku uzavřel účet zápasu na konečných 3:0 Stánok. Kluci zaslouží za dnešní zápas pochvalu za bojovnost a nasazení. Opět byla ale v naší hře spousta nepřesností a zbytečných ztrát míče, toho se musíme do příštích zápasů co nejvíce vyvarovat," podotkl Jiří Černý.

Kolínu patří v průběžné tabulce sedmá příčka. Další utkání hraje v neděli na pražském Motorletu.

Branky: 20. Kopáček z PK,  46. Kasal, 79. Stánok. Poločas: 1:0.
Sestava: Plaček – Natan, Procházka, Kopáček, Hampl – Pikner (65. Šendera), Piskač – Stánok (79. Lylo), Hran Ca, Fuxa – Kasal.

Rozhodl první poločas

Především díky prvnímu poločasu zvládli další utkání 
v České lize fotbaloví mladší dorostenci FK Kolín (U16). Po prvních čtyřiceti minutách vedli nad Chrudimí o tři góly a položili tak základ ke svému druhému vítězství v sezoně.

„Vstup do zápasu se nám velice vydařil a hned v první minutě z první akce se nám povedlo vstřelit Petrem Hobíkem branku a vedli jsme rychle 1:0. Dále se nám dařila hra, kdy jsme napadali soupeřovu rozehrávku a dařila se nám kombinace a ještě do 24. minuty se nám povedlo vstřelit dvě branky a zaslouženě jsme vedli 3:0. Potom jsme v naší aktivitě polevili a umožnili soupeři, aby si vytvořil několik příležitostí, které naštěstí neproměnil," uvedl asistent Petr Káninský.

„Druhý poločas jsme začali, jako první skončili. Soupeř převzal aktivitu, ale naštěstí vytvořené příležitosti neproměnil, i když my také ne. Až střídání přineslo naší hře oživení a začali jsme soupeře přehrávat a vytvořili si několik vyložených brankových příležitostí, bohužel výsledek skončil jen 3:0," litoval Káninský.

Kolín je po čtyřech odehraných kolech se ziskem šesti bodů na sedmém místě. O další body bude bojovat v neděli na Motorletu Praha.

Branky: 1. Hobík, 22. a 24. Rosendorf. Poločas: 3:0.
Sestava: Dejmek – Mužík (60. Havlíček), Drobný, Exner, Bukač – Matějka (57. Nekolný), Ceral (57. Vyhnánek), O. Novák (64. Salva) – M. Novák (57. Laštovka), Hobík, Rosendorf (61. Vojtíšek).