„Občas bývají zápasy, kdy se říká, že do čeho jsme kopli, to nám tam spadlo. 
V Kosmonosích jsme bohužel zažili pravý opak. Od první minuty jsme byli jasně lepším týmem a hra se odehrávala převážně na půlce domácích. Pokud bychom spočítali, kolik jsme měli jasných brankových příležitostí, tak by nám nestačily prsty na rukou ani 
u nohou dohromady. Buď jsme branku netrefili, nebo jsme orazítkovali tyče a nebo jsme trefovali bezmocného brankáře, který někdy ani nevěděl, čím vším míč chytil. Do poločasu jsme dali jeden ušmudlaný gól, který Suchý asi natřikrát dotlačil do sítě. Bylo jasné, že tento den se nám nebude dařit vůbec nic, a bylo velké štěstí, že jsme zrovna narazili na jednoho z nejslabších soupeřů," ulevil si trenér Vladimír Zeman.

„Ve druhém poločase se obraz hry nijak zvlášť nezměnil a i nadále jsme předváděli koncert zahozených šancí. Jeden borec na konec za druhým s mega palcem dolů. Opět jsme dali za poločas jeden gól asi až na desátý pokus. Opravdu jsme byli rádi, že utkání skončilo s naším plným bodovým ziskem a doufáme, že už máme letos vybráno a že nás to už na podzim nepotká," dodal Zeman.

Další utkání hraje Kolín 
v sobotu doma. Od 12.15 hodin hostí osmý Nymburk.

Branky: Suchý, Zelenka. Poločas: 0:1.
Sestava: Dotter – Hoření, Machůrka, Strnad, Uman – Nágl (41. Vavák), Suchý (50. Jedlička), Koděra, Vlášek, Zelenka (60. Juřica), Šindelář.