„Tentokrát jsem velmi zklamán výkonem svého  mužstva. Soupeř nebyl nijak silný, byl hratelný a i při jeho mírné převaze jsme měli minimálně stejný počet brankových příležitostí jako on. Výkon a přístup některých hráčů mi připadal, jako když jedou na výlet do Prahy a při té příležitosti si jdou zahrát fotbálek," zlobil se po utkání trenér Vladimír Zeman.

„První poločas byl z naší strany bez jiskry a náboje, hráči hráli odevzdaně bez jakéhokoliv nápadu a chuti hrát fotbal. Dostávali laciné góly po individuálních chybách. I přesto jsme měli řadu naprosto vyložených brankových příležitostí, kdy stačilo uklidit míč do prázdné branky.  
O poločase byli hráči důrazně upozorněni, že jsou na mistrovském utkání a ne na Matějské pouti. Ve druhém poločase si hráči vážnost situace uvědomili, ale bohužel už bylo pozdě. Hráli se soupeřem naprosto vyrovnaně a gólových šancí jsme měli určitě více. Bohužel nebyly proměněny 
v branky, a tak jsme opět po individuálních chybách inkasovali my. Ve druhé půli jsme celkově prohráli 2:3, nebýt zpackaného prvního poločasu, mohli jsme odcházet 
z trávníku se vztyčenou hlavou," podotkl Zeman.

Branky: Koděra, Holub, Koudela. Poločas: 6:1.
Sestava A: Moravec – Jedlička, Juřica, Machůrka, Koudela, Holub, Pros, Dunka, Sýkora.
Sestava B: Šebesta – Čábelka, Chvalovský, Šín, Šulc, Šimurda, Suchý, Koděra, Brdíčko.

Klasika. Opět porážka o gól

Přestože promarnili první poločas, sahali po bodovém zisku. Nakonec se jim to nepodařilo. Mladší žáci FK Kolín (U12) prohráli na půdě pražské Viktorky Žižkov 5:6. V této sezoně to byla další porážka o gól.

„Utkání nabídlo dva naprosto rozdílné poločasy. 
V tom prvním byli domácí lepší, efektivnější a zaslouženě vedli. Pak nejspíše podlehli uspokojení a nechali hrát nás. Kluci se díky tomu dostali do tempa a domácí přivedli až na pokraj bodové ztráty. A upřímně si myslím, že za výborné výkony v druhé půli jsme si bodovat zasloužili," uvedl asistent Miloš Vrkota.

„Vzhledem k trhlinám 
v naší sestavě bych před zápasem prohru o gól asi bral, čímž samozřejmě nechci říci, že bychom neusilovali o vítězství. O poločasové přestávce pak těsná prohra představovala výsledek téměř nepředstavitelný. Po závěrečném hvizdu však představovala výsledek smolný a v této sezoně tradiční. Kluci si za svůj výkon zaslouží pochvalu, byť jim to radost asi, a body určitě, nepřinese. Ale může jim dát sebedůvěru do dalších zápasů a ukázat jim, že vždy je důvod bojovat dále a nepřestávat," dodal Miloš Vrkota.

Branky: Nykodým 2, Chábera, Němec, Vondráček. Poločas: 5:1.
Sestava A: Čábelka – Batelka, Chábera, Snížek, Nykodým, Honc, Konyvka, Němec, Novák.
Sestava B: Šebesta – Škorpil, Robovský, Toman, Tůma, Vondráček, Trojan, Michálek, Brdíčko, Sýkora.