„Toto utkání, ačkoliv by se podle výsledku zdálo, tak jednoduché nebylo," přiznal asistent Petr Káninský.

„Již od začátku jsme se snažili aktivní hrou útočit, což se nám dařilo. Dostali jsme se v 9. minutě Ondrou Drobným po rohovém kopu Standy Rosendorfa do vedení. Soupeř ale hrozil rychlými protiútoky, které jsme však dobře ubránili a pokoušeli se o další útočnou aktivitu. V naší hře bylo ale hodně nepřesností, a tak jsme stále drželi soupeře v naději na vyrovnání. I když se nám snaha o kombinaci tolik nedařila, povedlo se nám do poločasu zvýšit na rozdíl tří branek a tak jsme do kabin mohli jít spokojenější alespoň s vedením 3:0," podotkl Káninský.

Kolín se nespokojil pouze s třígólovým vedením a po změně přidal dalších pět branek.

„Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří si vytvořili několik příležitostí, ale díky výborným zákrokům našeho brankáře Luboše Karbana je neproměnili, a tak jsme udeřili opět my a vedli 4:0. Od této chvíle jsme už na hřišti dominovali a skóre navýšili ještě o několik branek. V dnešním utkání se nám konečně povedlo proměnit vytvořené brankové příležitosti, což nám v minulých zápasech chybělo. Musíme ale pracovat na kombinační hře, ve které máme ještě hodně nedostatků," dodal Káninský.

Kolín je v průběžné tabulce druhý. Pět bodů za prvním Táborskem. A právě lídra soutěže hostí v sobotu. Začátek je ve 12.15 hodin.

Branky: M. Novák 3, Rosendorf 3, Drobný, Salva. Poločas: 0:3.
Sestava: Karban – Mužík, Exner (65. Richter), Drobný, Bukač – Nekolný (57. Vyhnánek), Salva (49. Havlíček) – O. Novák (57. Vojtíšek) – Rosendorf, M. Novák, Uher.