Skvělý zápas odehrála dvojice Matěj Novák – Plandor. Prvně jmenovaný vstřelil všechny branky svého týmu, druhý mu na tři přihrál.

„Vstup do zápasu se nám velice vydařil a hned z prvního protiútoku Matěj Novák po prodloužení Miloslavem Plandorem utekl domácí obraně a dostal nás do vedení. Již dále jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a podnikali nebezpečné protiútoky, ze kterých jsme skórovali. V 15. minutě po přihrávce Miloslava Plandora Matěj Novák zvýšil na 2:0. Poté nedorozumění brankáře domácích s obráncem využil opět dobře napadající Matěj Novák a uzavřel vynikající začátek brankou na 3:0. Potom převzali iniciativu domácí, ale do nějaké velké šance jsme je nepustili, kromě nastřeleného břevna," uvedl asistent Petr Káninský.

„Druhý poločas začal tak, jak skončil první. Zvýšenou aktivitou domácích, kterou bohužel po našich dvou chybách domácí využili a snížili během jedné minuty na 2:3. Bohužel jsme soupeři nahráli ještě víc, když se po dvou nesmyslných faulech nechal vyloučit Standa Rosendorf. Od této chvíle nás soupeř sevřel na naší polovině a my jsme jen horko těžko odolávali jeho útočným manévrům, které naštěstí nedotáhl do konce. Vysvobození přišlo v 70. minutě, kdy dnes střelecky disponovaný Matěj Novák opět po přihrávce Miloslava Plandora utekl domácí obraně a zvýšil naše vedení na 4:2. Do konce zápasu se už na hřišti nic neudálo a tak vezeme z Kladna cenné tři body," potěšilo Káninského.

„Dnes jsme na střídačce zestárli snad o 20 let, když jsme dobře rozehraný zápas dovedli tak zdramatizovat. Jen díky obrovské bojovnosti jsme dotáhli utkání do vítězného konce místo toho, abychom ho v klidu dohráli," dodal.

Kolín je v tabulce devátý. Další utkání hraje doma. V sobotu od 10 hodin hostí poslední Varnsdorf.

Branky: 51. Mráček, 52. Richter – 1., 15., 17. a 70. M. Novák. Poločas: 0:3.
Kolín: Karban – O. Novák, Exner, Salva, Bukač – Nekolný, Uher, Ceral – Plandor, M. Novák, Rosendorf.

Po přestávce přišel totální kolaps

V prvním poločase drželi se soupeřem krok, po přestávce ale předvedli kolaps a domů odjeli s prázdnou. Fotbaloví mladší dorostenci FK Kolín (U16) v dalším kole ligové soutěže prohráli na Kladně 4:7.

„Musím se přiznat, že takový zápas jsem ve své trenérské kariéře ještě nezažil. Diváci, a zejména ti kladenští, museli být z takového utkání nadšení. Ne však už my trenéři našeho týmu společně s hráči. Jedenáct branek pro diváka je naprosto úžasných, ale pokud dáte soupeři na jeho hřišti čtyři góly a naopak jich sedm dostanete po hrubých chybách jednotlivců, tak je to neuvěřitelné," kroutil hlavou po zápase trenér Vladimír Zeman.

„Domácí se ujali vedení, v 10. minutě srovnal přímo z rohu Dominik Zbořil, který nás po důrazu o osm minut později dostal do vedení. Domácí to ale otočili v 25. a 29. minutě, kdy v druhém případě nesmyslně fauloval náš gólman. Motejzík ve 34. minutě stanovil poločasové skóre na 3:3. Ve 49. minutě šel soupeř po hrubé chybě v obraně do vedení. Během jedné minuty srovnal skóre Trnečka. Od této chvíle zařizoval skóre v náš neprospěch už pouze náš brankář Bubla. Podepsal se na všech třech zbývajících inkasovaných brankách. Vzhledem k tomu, že otrávený tým se už na nic nezmohl v útočné fázi, odjeli jsme domů jak spráskaní psi. Tohle jsme si fakt nezasloužili," posteskl si Zeman.

Kolín je v průběžné tabulce na devátém místě. Další zápas hraje v sobotu doma. Od 12.15 hodin hostí poslední Varnsdorf.

Branky: 8. Šnobl, 25. Jůza, 29. Dáňa z PK, 49. Dojcsán, 54. a 67. Švejdík, 76. Perlík – 10. a 18. D. Zbořil, 34. Motejzík, 50. J. Trnečka. Poločas: 3:3.
Sestava: Bubla – Vacka, Hoření, Švanda, Strnad (Zelenka) – D. Zbořil (Vlášek), Nývlt, P. Zbořil, Vaníček – J. Trnečka, Motejzík.