„Myslím si, že nám hodně pomohl rychlý gól a celkově zlepšení hry ve druhém poločase. Soupeř to otevřel a to byla voda na náš mlýn. Je skvělé doma nastřílet tolik branek a potěšit naše fanoušky," řekl po utkání spokojený střelec.

Hattrick, to už je parádní výkon. Spokojený s vystoupením?
Spokojený určitě jsem, ale důležitější bylo, že jsme vyhráli a podařilo se nám nastřílet tolik branek. A že jsem dal hattrick, tak to byla třešnička na dortu.

V útoku vám to ladilo, kolega Kukal dal také hattrick. To asi bylo po utkání slávy?
Určitě jsme rádi, že to takhle hezky vyšlo, ale že by se to nějak extra řešilo, to si nemyslím. Hlavní bylo, že jsme doma naplno bodovali.

Nebyl to váš první střelecky povedený zápas v dresu Velimi. Při vaší premiéře jste nastřílel v Říčanech čtyři góly. Jak na tento duel vzpomínáte?
Každý o takové premiéře sní. Určitě na to jen tak nezapomenu. Nicméně kluci mi hodně pomohli a byla to i jejich zásluha, že se to tak gólově vyvedlo.

Tato střelecká představení vás asi něco stála, ne?
Hned po prvním zápase v Říčanech jsme měli zápisné, takže si mě týmový pokladník ihned odchytil. (smích)

V dosavadním průběhu jarní části jste za Velim nastřílel osm gólů. To je v průměru víc jak jeden gól na zápas. Slušná vizitka.
Určitě jsem za ty nastřílené branky moc rád, ale důležitější pro mě je, že se nám daří jako týmu. Na jaře jsme prohráli pouze jediný zápas a to bohužel zrovna ten televizní s Poděbrady.

Když už jsme u zápasu s Poděbrady, jak se vám hrálo před televizními kamerami a jak na to vzpomínáte?
Na toto utkání jsem se osobně hodně těšil, ale určitě jsem byl před ním i mírně nervózní a plný očekávání, co tato akce a samotný zápas přinese. Před televizními kamerami jsem hrál asi jako drtivá většina hráčů vůbec poprvé a možná i naposledy. Řekl bych, že při samotném zápase je člověk pak už přestane vnímat a soustředí se pouze na hru. Byl to skvělý zážitek a nezapomenutelná zkušenost, na kterou budu vzpomínat hodně dlouho i přes těsnou prohru, kterou jsme v tomto duelu bohužel utrpěli.

Vraťme se k vašim gólům. Kdo je vašim dvorním nahrávačem?
Neřekl bych, že je někdo mým dvorním nahrávačem, ale hodně si rozumím s Danem Hruškou. Celý tým šlape zatím skvěle a je to poměrně rovnoměrně rozložené.

V týmu máte jednu osobnost. V obraně nastupuje Lukáš Hartig, který je zároveň asistentem trenéra. Jak se vám s ním spolupracuje?
Lukáš je pro nás všechny určitě osobnost. Je to hráč s velkým srdcem a zapálením pro hru. Má nám toho spoustu co dát a jeho dlouholeté zkušenosti jsou znát nejen na hřišti, ale i na tréninku. Neustále nás hecuje a podporuje.

Dlouhé roky jste hrál třetí třídu za Cerhenice. V minulosti jste si ale vyzkoušel i vyšší soutěže. V Červených Pečkách I. A třídu a v Liblici I. B třídu. Jak na tyto štace vzpomínáte?
Obě angažmá mi určitě dala spoustu zkušeností a zážitků. Potkal jsem tu spoustu výborných lidí a kamarádů, na což budu dlouho vzpomínat.  Každopádně když se řekne Liblice, tak si vzpomenu na Miloše Bázlika. Je to vynikající fotbalista a skvělý člověk, který mi je blízký dodnes.

Jaké jsou vaše osobní ambice?
Určitě se v nějaké vyšší soutěži poprat o vyšší příčky a případně o postup. A kdo ví, třeba to bude ve Velimi. Je tu spousta skvělých lidí a fotbalistů, ale hlavně je tu skvělá parta.