„Podzimní část byla celkem dobrá. Postavením v tabulce to není úplně optimální, ale bodové rozdíly nejsou velké. Povedlo se vyhrát pár zápasů a sebevědomí hráčů hodně narostlo. Kluci si začali věřit a to bylo hodně důležité,“ řekl trenér Vladimír Malinovský.

K mužstvu jste nastoupil po pátém kole, kdy byl odvolán Jiří Ceral. S čím jste do klubu přicházel?
Pokusit se získat s týmem co nejvíce bodů, aby se nemusel moc dlouho strachovat o setrvání v soutěži. Bodů bylo málo a bylo hlavní, aby bodové skóre narostlo. To se celkem podařilo.

Výsledky se hned dostavily. Pět zápasů v řadě jste vyhráli. To jste si asi oddechl, stejně jako celá Velim…
To je přesné, asi si oddechli všichni. Ale hlavně je nutné říci, že je to především zásluha těch, kteří byli na hřišti. A to jsou hráči. Zvedli se, bojovali a díky tomu jsme získávali body. Bylo vidět, že hráči chtějí vítězit, že makají a bojují o každý míč. To bylo to nejdůležitější.

Při vítězné jízdě jste doma porazili 4:1 i Poděbrady. Tým, kde jste působil, než jste přišel do Velimi. Jak jste utkání osobně prožíval a jaké jste měl po něm ohlasy?
Ohlasů bylo celkem dost a hodně lidí mi gratulovalo. Jistě se našlo i dost těch, kteří mi to nepřáli. Ale o nich nevím (smích). Mě to samozřejmě potěšilo. Jak ohlasy, tak hlavně výhra (smích). Byla naprosto zasloužená, byli jsme o dost lepší a já jsem si to užil. Prožíval jsem to celkem dost a myslím, že je to pochopitelné. Vlastně v obou klubech jsem strávil nejlepší léta jako hráč a teď i jako trenér. Před půl rokem jsem měl obrovskou radost, když jsme ještě s Poděbrady porazili Velim v televizním utkání, které bylo přímo výstavní. Teď jsem zase zářil štěstím, když jsem Bohemii porazil coby trenér Velimi. Tohle přináší fotbal. Teď prostě kopu za Velim a jsem za to rád.

Na který zápas byste nejraději zapomněl a který byl naopak podle vašeho gusta?
Myslím, že žádný zápas z těch deseti nebyl průšvihem. I když všechno se samozřejmě nepovedlo. K úplné spokojenosti mi chybí tři body, k velké spokojenosti mi chybí body dva. A ty jsme ztratili v Pěčicích, kde jsme měli šest tutovek, nedali penaltu, byli jasně lepší a nakonec inkasovali v poslední minutě vyrovnávací branku. To mrzí ještě teď. Skvěle jsme hráli na Pšovce Mělník a pak doma s Poděbrady. Hodně dobré to bylo i v Divišově a právě v Pěčicích. Slabší to bylo u lídra ve Vyšehořovicích a důležité bylo vítězství v posledním kole dva nula nad Čelákovicemi.

Fotbal ve Velmi jste dobře znal z vašeho předchozího hráčského působení v sezonách, kdy se hrála divize. Jak se klub a zázemí od té doby změnily?
Hraje se prostě nižší soutěž, což je pro Velim podle mě škoda. Hlavně proto, že jsou zde lidé, kteří na fotbal chodí a kteří klukům fandí. A také proto, že zázemí je přímo parádní a výborně funguje i vedení klubu. Takové podmínky má hodně málo divizních, možná třetiligových celků.

Když jste převzal trenérské žezlo, přivedl jste si Jeníka, který kdysi ve Velimi již působil. Byl to právě šikovný záložník, který stál za zlepšenými výkony a výsledky?
Byl to Jeník a spolu s ním další hráči. S jeho příchodem šly výkony dalších hráčů hodně nahoru. Ožili Hruška, Jansta, Kopáček, zvýšila se naše síla směrem dopředu. A obranu zase držel Lukáš Hartig se svými kolegy.

Jak to s Jeníkem vypadá? Bude v týmu působit i v jarní části?
Tomáš Jeník odvedl za těch deset kol kus práce (jednou chyběl – pozn. red.). Nyní se rozhoduje, zda bude pokračovat ve Velimi nebo jinde, nebo zda bude vůbec pokračovat jako hráč. Zatím opravdu nevím, zda bude i pro jaro. Já si moc přeji, aby to tak bylo.

Po vašem nástupu na lavičku Velimi jste měl prohlásit, že budou hrát hráči, kteří chodí pravidelně na tréninky a jejich forma je opravňuje k nominaci k mistrovským zápasům. A je jedno, jestli je z Velimi nebo odjinud. Některé hráče jste díky tomu posadil na lavičku. Vzali to všichni hráči stejně?
To vždycky všichni stejně nevezmou. Každý má jiný pohled na situaci, všichni chtějí hrát a je to tak správně. V danou chvíli ale hraje jedenáct lidí, které trenér vybere a tak to prostě je.

Na lavičku jste posadil i Martina Kyncla, dlouholetého hráče áčka, bez kterého si někteří fanoušci nedokázali sestavu ani představit. Nebyly na vás vyvíjeny tlaky ohledně jeho osoby?
Necítil jsem je. Martin je velimská ikona, hraje srdcem a je to obrovský bojovník. Přestože jsem ho posadil na lavičku, nepřestal chodit a trénoval dál. Za to má můj velký dík. Nehrál v prvním zápase po mém příchodu, nám se zápas výsledkově povedl a nebyl důvod něco měnit. Martin čekal a v závěru soutěže se zase dočkal a naskakoval v základu.

Máte za sebou první polovinu. Nyní se chystáte na druhou. S jakým cílem do ní půjdete?
Co nejdříve nahrát nějaké body, abychom mohli hrát v klidu. A pak dát více šancí mladým hráčům, aby se zlepšovali a byli přínosem pro velimský fotbal v dalších letech. Pokud to půjde, vyhrát co nejvíce zápasů a také ukázat, jak je fotbal pěkný.

Nastanou změny na hráčském poli?
Asi minimální, rušnější je léto. Ale rádi bychom přivedli dva nebo tři hráče. Bude záležet hlavně na vedení klubu.

Kdy začínáte zimní přípravu a co bude její náplní?
Začneme 10. ledna, a bude to asi klasika. Máme domluveno sedm přípravných zápasů s velice dobrými soupeři, trénovat budeme ve Velimi. Určitě se všichni hráči moc těší (smích).