„Určitě mě toto ocenění udělalo velkou radost. Od startu ankety jsem cítil slušnou podporu od lidí z okolí, ale nikdy by mě nenapadlo, že bych mohl vyhrát. Takže velké překvapení," uvedl vítězný Lukáš Seifert.

Jakou to mělo odezvu v kabině?
Nejvíce to potěšilo pokladníka mužstva, který mi to pěkně spočítal (smích). Jinak samozřejmě gratulace od všech spoluhráčů.

V loňském roce byl v nominaci váš spoluhráč Luboš Svoboda. Ten se ale mezi nejlepšími neumístil. Dobíral jste si ho trochu? Bylo mezi vámi nějaké špičkování?
S Lubošem jsme anketu vůbec neprobírali, věřím, že mi určitě držel palce.

Proslýchá se, že ve Velimi tím žila celá vesnice, hlavně pak základní škola. Věděl jste o tom?
Lidi, co jsem potkával, říkali, že posílají hlasy, že mi drží palce, navíc brácha chodí na základní školu ve Velimi, takže jsem určité informace měl. Ale podpora byla nejen z Velimi. Tímto bych chtěl všem moc poděkovat.

Hrajete za Velim, která je v I. A třídě trochu za očekáváním. Spíše se pohybujete ve spodních patrech. Přitom tým máte zkušený a hráče kvalitní. Kde hledat hlavní příčiny?
Určitě je to, nejen pro mě, velké zklamání. Před sezonou jsme očekávali lepší výsledky. Příčiny se hledají těžko. Teď na jaře bych řekl, že nám chybí trochu toho štěstíčka. Všichni víme, že fotbal hrát umíme, vždyť na konci podzimní části jsme poráželi všechny týmy z horních pater – Ostrou, Rejšice. Doufám, že to zlomíme co nejdříve a budeme se ve vyrovnané tabulce posouvat směrem nahoru.

Nemůžu se nezeptat na podzimní část a výměnu trenéra. V týmu skončil Jaroslav Češpiva a nahradil ho asistent Jiří Ptáček. Jak jste se na tuto změnu díval a díváte nyní s odstupem času?
Změnu hodnotím pozitivně, po změně trenéra jsme nastartovali slušnou sérii, do konce podzimu jsme prohráli jen dvě utkání.

Velim je vůbec raritní tým. Během sezony máte již třetího trenéra. Jak to vnímáte jako hráč?
To je fotbal, trenéři přicházejí a odcházejí. Vždy to do týmu vnese nějaký nový impuls. Jinak osobně tohle neřeším.

Co na tuto změnu říkáte? Jiří Ptáček nakonec vytáhl mužstvo do klidných vod, vedení mu ale další důvěru nedalo. Nakonec ho v zimě nahradil Jan Holík. Nemělo podle vás vedení Ptáčka podržet a dát mu šanci?
Pod Jirkou jsme nastartovali solidní výkony a přišly i výsledky. Kroky vedení mi nepřísluší hodnotit. Jirka u týmu nadále zůstává jako asistent. Pan Holík je velmi kvalitní trenér s velkými zkušenostmi, zažil jsem ho ve Velimi už v divizi. Myslím, že spolupráce s Jirkou Ptáčkem funguje na vysoké úrovni a výsledky se brzo dostaví.

Je vám 22 let, nejenže aktivně působíte na hřišti, ale ještě se věnujete trénování dětí. Jak vás tato práce baví?
Musím říct, že moc. Je skvělé vidět, jak z fotbalu mají žáci radost a prožívají ho. Na to, jak je Velim malá vesnice, tak musíme být s výsledky mládeže spokojeni. Jsem rád, že k tomu můžu přispět.

Chtěl byste se jednou trénováním třeba živit?
Tahle myšlenka mě napadla. Ale dělat si nějakou trenérskou školu v současné době nepřipadá v úvahu.

Kromě fotbalu se věnujete také futsalu. Hrajete divizi za Kolín. Ten si nyní v soutěži vedl nadmíru zdatně. Jako nováček skončil na výborném čtvrtém místě. Spokojený s umístěním?
Rozhodně spokojenost, před sezonou jsme měli cíl hrát kolem pátého místa. Soutěž byla hodně vyrovnaná, chvíli to dokonce vypadalo, že bychom mohli skončit na druhém místě a přemýšlet 
o postupu do druhé ligy. To je moje osobní přání pro příští futsalovou sezonu – bojovat o druhou ligu.

Futsal hrajete na dvou úrovních. V Kolíně divizi a pak Okresní ligu za Krampol Kolín. Tomu se však příliš nedařilo. V tabulce jste skončili poslední a spadli do druhé ligy. Přitom tým máte hráčsky velmi silný. Tady hodnocení nebude asi moc pozitivní. Kde byl zakopaný pes?
Okresní soutěž a působení v Krampolu je hlavně pro zábavu. Jít si kopnout s kamarády a potom posedět. Samozřejmě vzhledem ke kvalitě týmu je to zklamání. Ale příští rok určitě postoupíme zpátky (usmívá se).

Hrajete fotbal, futsal, trénujete. Zbývá vám čas ještě na nějaké koníčky?
Popravdě moc času na jiné aktivity není. Většinu času trávím ve škole a na hřišti.

Jak relaxujete?
Největší relax je pro mě spánek.

Kromě již zmíněných sportů ještě studujete vysokou školu. Kterou a jak se vám daří v lavici?
Třetím rokem studuji Vysokou školu ekonomickou v Praze. V létě bych chtěl dokončit bakalářské studium a pokračovat dále, uvidím, jestli se mi to podaří.

Jste mladý a úspěšný muž. Co vy a holky?
No, nestěžuji si (smích).

Lidé si dávají nějaká předsevzetí nebo o něčem sní. Jak je to s vámi? Máte nějaký sen? Ať už sportovní nebo civilní?
V současnosti je hlavní prioritou dostudovat, tomu podřizuji všechno. Co se týče sportu, chtěl bych s Velimí zažít nějaký výraznější úspěch, myslím, že parta, kterou máme, by si ho zasloužila. Snem je, aby se do Velimi vrátila divize a s SKP Kolín se postoupilo ve futsale do druhé ligy.