Představitelé obou klubů totiž s předstihem oznámili, že od nové sezony budou hrát I. A třídu. „Dostat do hráčů pozitivní myšlení bylo těžké," přiznal trenér Velimi Jaroslav Němec. „Ale bylo vidět, že jsme chtěli hrát fotbal. Bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Oni dvakrát vystřelili a dali dva góly," dodal Němec.

„Splnili jsme to, co jsme chtěli hrát. Zhustit prostředek a pohlídat strany tak, aby nedocházelo k centrům ze stran," potěšilo kouče Polep Radka Kulhánka. „Na začátku jsme měli menší trable, kdy jsme museli vyměnit hráče. Vojtíškovi se při rozcvičení zamotala hlava a udělalo se mu nevolno, tak šel do hry Ondra Kodr. A ten to suprově zvládl. Nehledě na to, že měl finální přihrávku na druhý gól, kdy jsme byli trošku pod tlakem a hrozilo, že by mohlo dojít k vyrovnání. Jsem rád, že jsme za mého působení uhráli první nulu. Hlavně to ale přineslo tři důležité body na soupeřově hřišti," dodal.

Na derby se bude vzpomínat také proto, že se po těžké nemoci vrátil do hry špílmachr Polep Lukáš Kmoch. Jeho chvíle přišla devět minut před koncem, kdy za potlesku fanoušků vystřídal Ondřeje Kodra.

„Pro mě to bylo, jako kdybych se podruhé narodil," uvedl Lukáš Kmoch. „Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří v nejtěžších okamžicích stáli při mě a také fanouškům, kteří mě hezky přivítali," dodal unavený, ale šťastný „Kmochy".

„Byli jsme domluveni, že by šel hrát za příznivého stavu. Stav se vyvíjel pro nás, Lukáš se cítil na deset minut, tak jsme se rozhodli, že nastoupí," podotkl Kulhánek. „Zvládl to dobře a všichni doufáme, že se v pořádku zapojí do přípravy a bude dál pokračovat ve fotbale," dodal.

Jak šly minuty

31. Po víc jak třiceti minutách hry se před jednou brankou zajiskřilo. Domácí Vácha se snažil z úhlu zaskočit brankáře Procházku, ten se však nedal.
39. Hosté se poprvé dostali do vážnější šance a hned z toho byl gól. Stanislav Kodr nahrál Liboru Křelinovi, který propálil Svobodu.
43. Snop zahrál rohový kop před bránu, kde si na míč naskakoval Wolf, po jeho hlavičce se balon dostal do zázemí a Velim měla možnost další standardní situace. Snop tentokrát centroval z druhé strany. Brankář Procházka šel sice na míč, jenomže se k němu nedostal a Jeníček hlavou mířil těsně vedle.
58. Snop zahrával další roh, k hlavičce se dostal Wolf, gólman Procházka jeho pokus vyrazil nad bránu.
62. Agilní Snop se ve vápně zbavil dotírajících obránců, míč posadil na hlavu Melechovského. Jeho pokus ale skončil v náruči Procházky.
76. Polepy předvedly pěknou kombinační akci. Po ose Kocourek – Ondřej Kodr zakončoval přesně jeho bratr Stanislav.

Velim - Polepy 0:2

Branky: 39. Libor Křelina, 76. S. Kodr. Rozhodčí: Pečenka. ŽK: Melechovský, Šusta (oba V). Diváci: 220. Poločas: 0:1.
Velim: Svoboda – Parys, Antoš (53. Šusta), Jeníček, Seifert (46. Ujec) – Vácha, Marek, Wolf (77. Peterka), Urban – Melechovský, Snop.
Polepy: Procházka – Růžička, Suchánek, Kalivoda, Dušek – O. Kodr (81. L. Kmoch), Müller, Javorek, S. Kodr – Kocourek (76. Císař), Libor Křelina (86. Lukáš Křelina).