Jestřabí Lhota – Polepy 1:3

„Na tento zápas jsme se velmi těšili, neboť Polepy mají vynikající mužstvo a byla to pro kluky výzva. Zápas se mi hodnotí trochu špatně, protože jsme odehráli vynikající partii a určitě jsme nebyli horším týmem, přesto jsme prohráli," konstatoval trenér Jestřabí Lhoty Petr Sixta.

„V 10. minutě jsme se ujali vedeni po krásné střele Pavelky. Do konce poločasu se hrálo ve vysokém tempu a obě mužstva si vytvořila několik šancí. Přesto se šlo do kabin za stavu 1:0 pro nás. Ve stejném duchu se odvíjel i druhý poločas. Bohužel jsme po hodině hry udělali hrubku v rozehrávce, kterou soupeř potrestal. Polepy se po tomto dárečku uklidnily a ze dvou nenápadných akcí odskočily na 3:1. Nicméně jsme stále bojovali o dobrý výsledek a výsledkem toho bylo několik gólových šancí, krásná střela Krajíčka do břevna, průnik do vápna Kesnera, kterého tváří tvář vychytal Černý. Závěrem chci poděkovat svým hráčům, kteří vydrželi hrát kvalitní fotbal až do konce zápasu a myslím si, že remíza by zápasu slušela. Polepy mají vynikající mužstvo a přeji jim hodně úspěchů ve vyšších soutěžích. Chtěl bych ještě poděkovat rozhodčímu Němečkovi, který pískal s přehledem a přispěl ke kvalitě zápasu," dodal Petr Sixta.

„Zápas pro nás začal smolným vlastním gólem, ale nakonec se nám podařilo zápas otočit a dovést do vítězného konce," oddechl si kapitán Polep František Suchánek.

„Jestřabí Lhotu musím pochválit, protože proti nám dlouho nikdo nehrál takto dobře," dodal.

Branky: 10. Pavelka – 55. Javorek, 71. Suchánek, 84. L. Kmoch. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Jestřabí Lhota: Heres – Týma, Skalický, Klička, Soukup – Krajíček, Pavelka, Kesner, Mojžíš – Krupka (68. Hájek), Martínek.
Polepy: J. Černý – Dolejší, Rak, Suchánek, Dittrich – Slezák (80. Sejpal), Müller (65. Bělina), Paták, L. Kmoch, Kalivoda – Javorek.

Libodřice – Krakovany 0:1

„Hosté hrající o postupové příčky do krajské soutěže byli od prvních minut aktivnější. Díky našim taktickým chybám v podobě zbytečných faulů jsme umožnili soupeři zahrávat mnoho standardních situací, ale naštěstí ti z nich nic nevytvořili. Celý první poločas jsme se prakticky bránili. Do druhého poločasu jsme ale nastoupili povzbuzeni a hra se vyrovnala. Dokonce jsme se začali dostávat i do šancí. Hovorka nastřelil břevno a Pěkného střelu vyrazil parádním zákrokem hostující gólman. Bohužel po chybném zpracování míče 
v obraně jsme obdrželi branku a v následném tlaku jsme nedokázali gólově odpovědět. Soupeř si tak zaslouženě odváží tři body, na které my stále čekáme," konstatoval trenér Libodřic Michal Škopek.

„Zápas v Libodřicích jsme začali velkým tlakem, ale za patnáct minut, kdy se prakticky hrálo na jednu bránu, se nám gólově prosadit nepodařilo. Hra se postupně vyrovnala a obě mužstva předváděla bojovný, kontaktní fotbal. 
V této tvrdé bitvě byly šance na obou stranách, ale oba gólmani předváděli skvělé zákroky. Po přestávce jsme díky čerstvým hráčům ještě přidali obrátky a po ráně Jana Maliny vstřelili vítězný gól. Jelikož se nám i přes několik tutových šancí skórovat již nepovedlo, zápas byl dramatický až do konce. Musím kluky pochválit za příkladnou bojovnost a našeho gólmana za druhou nulu v řadě, díky níž si odvážíme tolik cenné tři body," řekl trenér Krakovan Jan Špinka starší.

Branka: 70. Malina. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 4:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0.
Libodřice: Kolář – M. Šafránek (61. Mlázovský), Müller, P. Škopek, F. Šafránek – Pohanka, Pěkný, Hovorka, Mikeš – Batelka, Heverle.
Krakovany: Douděra – Šindelář, Jelínek, Robovský, Beneš – Kozel, Tlučhoř, Kubka (70. Skokan), Věříš (48. Olexa) – Sixta (48. Malina), Novotný (65. Pospíšil).

AFK Pečky – Bečváry 3:1

„Od začátku jsme nehráli dobře, přesto se nám podařilo vstřelit dvě branky. Soupeř ve 27. minutě snížil na 2:1 a v 38. minutě neproměnil pokutový kop. Těsně před přestávkou šel hráč hostí předčasně do sprchy. Do druhého poločasu jsme přeskupili řady, hra se trochu zlepšila, jenomže jsme uvolnili dva dorostence pro nedělní dopolední utkání, dva hráči se zranili a dohrávali jsme také o desíti. Soupeř vycítil možnost srovnání, tak zmobilizoval všechny síly a tlačil nás do defenzivy, ale nám se z brejku v nastaveném čase podařilo přidat uklidňující branku a zápas pak skončil," uvedl trenér Peček František Hovorka.

„Stále se opakuje to samé, snadno inkasujeme, těžce branky dáváme. I když jsme na začátku byli aktivnější než soupeř, dostali jsme dva laciné góly během dvaceti minut. Snížili jsme na 2:1 a cítili jsme, že máme na to zápas otočit. Blízko vyrovnání jsme byli ve 38. minutě, kdy jsme měli výhodu pokutového kopu. Ten jsme bohužel neproměnili. Navíc jsme byli oslabeni v poslední minutě první půle, když dostal červenou kartu náš nejzkušenější hráč. Snažili jsme se i v deseti bojovat a měli jsme i několik vyložených šancí, které bohužel ke gólu nevedly. V nastaveném čase, kdy jsme hráli už na maximální riziko, jsme dostali branku na 3:1. Byla to zbytečná ztráta bodů, kterou jsme si zavinili sami," konstatoval asistent Bečvár Josef Kuba.

Branky: 13. Hanzelín, 18. Růžička st., 92. R. Hovorka – 27. Černý. Rozhodčí: Pluhař. ŽK: 0:1. ČK: 44. Horáček (B). Diváci: 90. Poločas: 2:1.
AFK Pečky: Hemmer – Malý (53. D. Konůpek), Plaček, Zelenka (73. Kruliš), Soukup – Modrovič, J. Hovorka, Hanzelín, Růžička ml. (64. Havelka) – Růžička st., Jedlička (56. R. Hovorka).
Bečváry: Kropáček – O. Holub, Uher, Vanta, Hampl – P. Kuba, Dědek, Horáček, Čáslava (58. V. Holub) – Jahoda, Černý.

Jevany – Třebovle 1:4

„Domácí zápas s Třebovlí nás nezastihl v optimální herní pohodě. V prvním poločase jsme měli mírnou převahu. Do vedení jsme se dostali v 16. minutě brankou Kouly. Hosté vyrovnali v 25. minutě hlavou po rohovém kopu na 1:1. Za zmínku z naší strany stojí 45. minuta, kdy Moravec nastřelil tyč. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zápas rozhodnout, ale zůstalo jen u odhodlání. Zlomovým okamžikem zápasu byla 50. minuta, kdy Panenka nastřelil tyč a hosté se z následného protiútoku ujali vedení 1:2. Své zasloužené vedení navýšili v 61. a 76. minutě na konečných 1:4. Za druhý poločas si své vítězství za chytrou hru zasloužili," uznal trenér Jevan Jan Lahoda.

„Domácí byli na začátku aktivnější, což vyústilo v jejich gól. Musím ale říct, že to bylo po naší chybě, kdy obránci dávali brankáři malou domů a ten trefil dobíhajícího protihráče. Naštěstí se nám po chvíli podařilo po pěkné kombinaci vyrovnat. Od tohoto okamžiku jsme začali hrát naši hru z poslední doby, která nám také přinesla ovoce v podobě tří branek. Hráče musím pochválit, protože k utkání přistoupili zodpovědně. Spokojený jsem i s předvedenou hrou. Od utkání s Pečkami má trochu přísnější parametry," uvedl trenér Třebovle Josef Kocourek.

Branky: 16. Koula – 25. Čáslava, 50. a 61. Vnuk, 76. Dušek. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 2:1. Diváci: 85. Poločas: 1:1.
Jevany: Tolstikov – Chaloupka, Jásek, Šanta, Pepř (69. Honka) – Tichý, Moravec (80. Pacourek), Krejčík, Končický – Koula (88. Pokorný), Marušák (46. Panenka).
Třebovle: L. Pokorný – Růžek, Richter, Čáslava, Homolka (88. Honc) – Líbal, Hromádko (46. Bobek), Dušek, Vnuk, Němec – Polanecký.

Zásmuky – Dobré Pole 3:0

„Nehrál se příliš pohledný fotbal, ale pro nás jsou důležité tři body do velmi vyrovnané tabulky. Z tohoto pohledu jsme spokojeni," konstatoval trenér Zásmuk Václav Jindra.

„Na zápas jsme se sešli 
v celkovém počtu jedenácti hráčů, přičemž jsme navíc jednoho hráče museli požádat o výpomoc a návrat k fotbalu. Sestava na tento zápas nebyla tedy zcela ideální. Ze základní sestavy nám chyběli čtyři hráči, kteří stabilně nastupují od začátku," objasnil patálie předseda Dobrého Pole Jan Novotný.

„Průběh zápasu se ovšem podle těchto počátečních předpokladů vyvíjel, alespoň co se předváděného výkonu týče, celkem pozitivně. Síly i šance byly vyrovnané, ovšem my jsme byli obdarováni hezkým gólem osm minut před koncem prvního poločasu. 
V 55. minutě se nám zranil hráč, který musel být po tomto zákroku odvezen sanitkou k ošetření, a my jsme tak hráli s deseti hráči. V posledních třiceti minutách jsme hráli dobře, ale za cenu více otevřené obrany a neubránili se tak dalším dvěma gólům. Prohráli jsme 3:0, ale důležité je, aby náš zraněný hráč byl brzy 
v pořádku," dodal Novotný.

Branky: 37. Fetter, 60. Lindner, 90. Vokáček. Rozhodčí: Ledvina. ŽK: 3:2. Diváci: 60. Poločas: 1:0.
Zásmuky: Kubelka – Borovička (50. David), Fetter, Jelínek, Roth – Lindner, Kraus, Karkoš, Sobotka – Pechar (65. Novotný), Durňák (80. Vokáček).
Dobré Pole: Neveselý – Jambor, Štefančík, D. Kosmata, Hozman – Pytloun, Vosecký, Kušta, Švrčula – M. Kosmata, Neplech.

Ratboř – Radim B 5:1

„Další klíčový zápas v boji 
o záchranu jsme sehráli doma proti rezervě Radimi. Do utkání jsme vstoupili poměrně dobře a brzy se ujali vedení po dobře zahraném trestném kopu Brtníka. Poté, jak je naším zvykem, jsme přestali hrát a soupeře nechali úplně 
z ničeho vyrovnat. Naštěstí ještě do půle jsme si vedení dokázali vzít zpět. Ve druhé půli jsme přidali další tři branky a zaslouženě vyhráli. Soupeř si sám žádné šance nevytvořil, těžil jen ze svého důrazu a toho, že jenom v první půli jsme mu sami naprosto fatálními chybami nabídli tři stoprocentní šance, z nichž naštěstí potrestal jen jednu. 
V příštích zápasech se musíme těchto hrubek vyvarovat, kvalitnější soupeř by nás za to pěkně vytrestal. Tři body pro nás jsou velmi důležité a to i s ohledem na to, že následující dvě kola nás čekají dva nejlepší týmy okresu," uvedl ratbořský lodivod Vladimír Pěkný.

„Pro uchování naděje na záchranu v soutěži jsme potřebovali v Ratboři bezpodmínečně vyhrát. Body ale potřebovali i domácí, což se bohužel projevilo na výkonu hlavního rozhodčího," zlobil se po utkání vedoucí radimské rezervy Jan Vaníček.

„V úvodu utkání jsme inkasovali gól z vymyšlené standardní situace, na což záhy odpověděl vyrovnávacím gólem Ivo Procházka. Po vyrovnání jsme se dostali do několika slibných šancí, ale bohužel žádnou 
z nich jsme nedokázali proměnit, a tak šli do vedení opět domácí, kdy se jim z vyloženého ofsajdu podařilo skórovat. V druhém poločase, který jsme dohrávali o deseti, přidali domácí další tři branky," dodal Vaníček.

Branky: 12., 34., 58., 71. a 79. Brtník – 25. I. Procházka. Rozhodčí: Vala. ŽK: 1:4. ČK: 80. Janoušek (Radim B). Diváci: 60. Poločas: 2:1.
Ratboř: Jeřábek – M. Adámek, Vančura, Skopec, Hovorka – Vohnický, Švarc, Kopecký (55. Stráník), Gembiczki – J. Adámek (77. Palermo), Brtník (85. Sova).
Radim B: Urik – Hrabal, Mašín, Hrodek, Janoušek – Ružinský (65. Vaníček), Čábelka, Synek, R. Procházka – Sup (60. Soukal), I. Procházka.

Konárovice – Nučice 1:1 (PK 3:2)

„Do zápasu jsme vstoupili špatně. Po deseti minutách domácí využili zaváhání po rohovém kopu. Od té doby jsme byli lepším týmem, ale Kubalík dvakrát hlavou nedokázal skórovat. To se povedlo až Chromému. Ve druhém poločase se hrál především fotbal od vápna k vápnu s minimem šancí. Ke konci zápasu jsme měli štěstí, kdy náš brankář zneškodnil gólovou hlavičku domácímu hráči. Zápas dle mého skončil spravedlivou remízou. V penaltovém rozstřelu jsme byli třikrát neúspěšní a tak jsme cenný druhý bod nezískali. I tak musím dnes kluky pochválit. Kromě uvedeného rohu si vedli velmi zodpovědně. Je potřeba v těchto výkonech pokračovat i v následujících zápasech," řekl trenér Nučic Pavel Krutský mladší, pro jehož tým to byl první bod v jarní části.

Branky: 10. Žídek – 36. Chromý. Rozhodčí: Nepovím. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1.
Konárovice: Svoboda – Vokoun, Žídek, R. Černík (70. Patočka) – Kopecký, J. Pokorný (46. Sojka), Kahoun, Brunclík – R. Pokorný, Havlíček, M. Černík.
Nučice: T. Krutský – Miňovský, Podolák, Hurtík, Vedral – Stárek (79. Kočí), Zápotocký, Chromý, M. Hervert – Kubalík (89. P. Krutský ml.), Novák (87. J. Hervert).

Tabulka

1. Polepy⋌ 18 16 1 0  1 103:25 50
2. Krakovany ⋌ 18 12 0 0  6  45:24 36
3. Jestřabí Lhota ⋌ 18  9 3 2  4  34:23 35
4. AFK Pečky⋌ 18 10 0 1  7  43:33 31
5. Konárovice ⋌ 18  8 2 1  7  34:43 29
6. Zásmuky ⋌ 18  8 1 2  7  40:37 28
7. Třebovle ⋌ 18  8 1 2  7  33:42 28
8. Jevany ⋌ 18  7 3 0  8  43:41 27
9. Nučice⋌ 18  8 1 1  8  28:27 27
10. Ratboř ⋌ 18  7 0 2  9  31:41 23
11. Libodřice ⋌ 18  5 2 2  9  25:39 21
12. Bečváry⋌ 18  4 3 2  9  36:42 20
13. Radim B⋌ 18  3 1 2 12  23:67 13
14. Dobré Pole ⋌ 18  2 1 2 13  14:49 10